Zastávat se Babiše, který jde proti trhu a svobodě malého podnikání, kdy například sebere vesnickým maloobchodům vše a zvedne náklady, aby jim museli starostové odpouštět daně a náklady kompenzovat by bylo dost nepatřičné. A že narůstá počet? Fraška. Uvidíte při následujícím propadu ekonomiky.

 

Jenomže hon "pseudopoctivých" proti údajnému zločinci Babišovi je natolik absurdní, že lze více věřit tomu, že čert bude vodit klientelu do nebe místo do pekla. Podívejme se trochu do minulosti: vždyť i Čapí hnízdo vzniklo před deseti léty a teprve úděsným propadem klasických stran v preferencích vyústil spravedlivý boj za čistotu demokracie v čele s Kalouskem, Bělobrádkem, Gabalem a Sobotkou do dokonalosti.

 

9.prosince 2013

EU proplatila fitness pro psy, ztráty krále a tyrolským farmářům kurz emocí

 

Tuhle zaplatí z fondů 411 tisíc eur (10 miliónů korun v přepočtu) na rehabilitační centrum pro maďarské psy, které zeje prázdnotou a vymyslela si ho technologická firma. Támhle dá 16 tisíc eur na podporu lásky tyrolských farmářů ke krajině, kterou obdělávají. Jak se to dělá? Zemědělcům se mluví do duše. Mimochodem, rakouská vláda na tentýž program přihodila více, 24 tisíc eur.

Skeptický britský institut Open Europe včera zveřejnil svůj každoroční seznam padesáti zbytečných projektů, na které Unie přispěla.

„Evropský rozpočet není logický, je příliš složitý a beznadějně zastaralý. Navzdory úsporám, které dělá celá Evropa, se tady utrácejí ohromné peníze za projekty, které nijak nepomáhají vrátit ekonomiku zpět do správných kolejí,“ hodnotí příkře stav evropského rozpočtu šéf zmíněné instituce Mats Persson. Kritizuje i nájem limuzín s diskrétními řidiči od firmy Biribin Limousines za pět milionů eur pro europoslance ve Štrasburku. Je tak vidět, jak se prodražuje tradice Evropského parlamentu mít dvě sídla v Bruselu a Štrasburku, od čehož zakladatelé EU nechtějí ustoupit. Tohle „cirkusové“ stěhování na deset zasedání do Štrasburku vždy jen na čtyři dny stojí 200 milionů eur ročně.

Bruselští úředníci teď hekticky dohledávají detaily každého kritizovaného projektu, aby je v příštích dnech osvětlili nebo uvedli na pravou míru.

Na některé „hlouposti“ přijdou při svých kontrolách auditoři. Vloni se třeba stalo, že italské ovce někdo spočítal dvakrát, a tím pádem chtěl dvakrát vyšší dotaci. A řecké lesy někdo vydával za pastviny, rovněž výhodnější. Kontroloři také chodí po skončení projektu. Když nefunguje, peníze se musí do EU vrátit.

„Evropská komise zvládá nakládání s penězi o něco lépe než v předchozích letech,“ hodnotí letošní zprávu auditorů europoslankyně a členka europarlamentního výboru pro rozpočtovou kontrolu Andrea Češková (ODS). Upozorňuje však na to, že chyba se dá najít téměř v každé z kapitol evropského rozpočtu. Peníze na projekty přidělují v každé zemi domácí instituce, v českém případě ministerstva. Právě proto, aby se peníze daňových poplatníků ohlídaly, je však nutné vyplnit desítky těžkopádných lejster a pak je kontrolovat.

Do evropského rozpočtu přispívá 27 členských zemí částkou, která odpovídá procentu roční ekonomiky (HDP). Vloni to bylo celkem 102 miliard eur (2,5 bilionů korun). Pro srovnání, jsou to dva české roční rozpočty. Největší balík peněz jde na dotace zemědělců (asi 40 procent). Další peníze do fondů na podporu regionů nebo na evropské instituce, administrativu, platy a penze eurokomisařů i poslanců.

***

FAKTA

Hitparáda eurokiksů 700 milionů pro Sicílii na rozvody vody, teče však stále nepravidelněji. 7,5 milionu eur na kampaň o užitečnosti eurofondů v Andalusii. 7 milionů pro ZOO v Hannoveru na kanadský pavilon Yukon. 5,5 milionu na předimenzovaný „benátský“ akvapark Budapešti. 5,25 milionu na nájem limuzín s řidiči pro poslance ve Štrasburku. 411 tisíc eur na fitness pro psy pro maďarskou IT firmu. Zatím prázdné. 209 tisíc pro švédského krále na dotacích na ztrátové pozemky. 900 tisíc na luxusní golfový a lázeňský areál v Meklenbursku. 16 tisíc Tyrolanům na upevnění emočního sepětí s krajinou. 2 tisíce na zemědělské dotace pro sportovní kluby motoristů v Anglii. Pramen: Open Europe, EU fondy 2009

„Utrácejí se ohromné peníze za neužitečné projekty.“ Mats Persson šéf britského Open Europe

 

 

Chcete dotace z EU? Pošlete hrát děti kuličky....

To není vtip. Eva Hníková v Akademii (Lidovky.cz) popisuje, jaké mají školy možnosti získat dotace z EU a jak závažné jsou to programy pro vzdělání našich dětí. Na cestování mohou dostat až půl milionu z Bruselu.....

 

Školáci z Chrudimi jeli učit hrát sicilské děti kuličky. Jezdí i jinam. Děti základní školy Dr. Jana Machalíka jezdí často. Do Bruselu, do Švédska, prý za pár korun. Škola, která pozve jiné děti, dostane dotace z Bruselu na program Mládež v akci 11000 eur, což je asi 275 000 Kč. Náš stát zaplatí na žáka jenom 1500 Kč. Jenom. Na kuličky a podobné. Za týden v České republice (v Itálii a jinde) se prý děti naučí anglicky lépe, než za rok ve škole.

Takže když se zruší jazykové školy a zavedeme 4 x výjezd na kuličky na Sicílii, děti umí perfektně anglicky a německy a jazykové školy jsou nepotřebné, protože to nahradí 4 roky učení.

Dělají si z nás legraci?

Comenius

Grant z EU může dosáhnout až 20000 eur (půl milionu korun) pro 24 dětí. Zapojit se mohou i mateřské!!!! školy! Mohou se učit přebalovat pleny....

Mládež v akci je další projekt -  výše popsané kuličkové výlety. Podmínky stejné.

 

 

Vlivný politik ČSSD Miloslav Mrština vlastnil v Náchodě několik let vykřičený dům. Jak zjistila MF DNES, do podniku jménem Vyhlídka, který poskytoval intimní služby pánům, plynuly miliony ze státního rozpočtu. Sociálnědemokratičtí ministři sem v době před volbami 2006 poslali 5,2 milionu korun.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/cssd-dotovala-prestavbu-nevestince-statnimi-miliony-pdi-/domaci.aspx?c=A090211_215225_domaci_anv

 

A pak se udělá policejní hon na Babiše a nejčistští z čistých tvrdí: to my ne, to ten gauner z Čapího hnízda a třesou se, aby preference po tomto výkonu obrátily svoji trajektorii...