Dvě významné soutěže z doby vlády jedné státostrany "Za Rudým praporem" a  "Festival politické písně Sokolov"  se překlopily do úžasné svobody, na kterou padá tíseň v podobě "Člověka v tísni" a opětné angažovanosti nestraníků, kteří nesou hlavu hrdě vztyčenou a nepodlehnou svodům strašlivé propagandy!

 

A tak zde máme další významnou angažovanou soutěž, kterou popisuje Aktuálně.cz

Gratias Tibi Člověk v tísni

Partneři Ceny Gratias Tibi, Česká televize, Aktuálně.cz a Knihovna Václava Havla, nabídli nominovaným exkurze.

 

V nejstarší věkové kategorie do 30 let zvítězili studenti Masarykovy univerzity se svou příručkou Surfařův průvodce po internetu, která ukazuje, jak lze pracovat s informacemi a jak rozpoznat dezinformace. Nechtějí nikomu říkat, co si myslet, ale chtějí upozornit na množství nesmyslů, které se na internetu objevuje.  (Tenkrát se říkalo, že nesmíme podlehnout imperialismu a svůdným, nepravdivým nabídkám, neb nás chtějí politicky zničit a rozvrátit naší republiku) Pornoherec Jakub Janda zván rektorem Bekem na Masarykovu univerzitu na základě vzdělání? Univerzita Karlova ho za plagiátorství vyrazila!

 

Situace je opravdu vážná. Podle průzkumu agentury STEM z roku 2016 věří dezinformacím více než 25 % Čechů. (Oficiální správa říká o 46% pomýlených občanech tohoto státu dopl.) Mladí lidé se navíc stávají oběťmi propagandy častěji, protože se s dezinformacemi střetávají online dříve, než si přirozeně vyvinou schopnost jim čelit. Lidé z iniciativy podnikli svůj vlastní výzkum a ten jim ukázal další alarmující trend - 71 % středoškoláků čerpá zprávy o světovém dění z Facebooku, pro 25 % přitom jejich zdroj není vůbec důležitý. Tým Zvol si info proto odstartoval vzdělávací kampaň za zvýšení mediální gramotnosti u české mládeže.

"Chceme mladé lidi naučit samostatně ověřovat informace, rozpoznat, když s nimi někdo manipuluje, a vytvářet své rozličné názory na základě pravdivých informací a faktů. (Ověřených naší pravdomluvnou veřejnoprávní Čt a Jakubem Jandou) Věříme totiž, že vzdělaná a nezmanipulovatelná mládež je budoucností zdravé demokracie," říkají členové týmu.

 

Vítězství je v tom, že tito dnešní mladí, angažovaní nestraníci zajisté pochopili, jak pracovat s dezinformací. Že ví, kam patří a třídní boj dotáhnou do konce. 

I SSM angažovanou mládež naučilo, jak nepodlehnout imperialismu a oportunismu. Pravda, někteří z nás se v té angažovanosti v létech sedmdesátých (1975) příliš neorientovali a nakonec ztratili. Když jsme jako vojáci jeli na posádkovou soutěž "Za Rudým praporem" do Pardubic a místo knihovny jsme dělali soustředění v restauraci poblíž Smíchovského nádraží, čímž z daného vyplývá, že umístění na krásném, posledním místě bylo naprosto zasloužené. Že to bylo i první a současně poslední soutěžní angažované opuštění letecké posádky v Líních u Plzně snad asi každý pochopí. I náčelník nakonec pochopil, že talent na budoucí kádry státostrany prostě nemáme. A oddechl si, že to jeho kádrový profil neposkvrnilo.

"Hrdý Budžes" z nás prostě nedokázali udělat.

 


Uranovič Havířenko: Na kostele zvoní zvon, seru, sereš, sere on.

 

Ale že ti, co tenkrát zvítězili, byli stejní hrdí svazáci podobní těm na Gratias Tibi, snad ani pochybovat nelze. I oni tvrdili, že na ně imperialistická, buržoazní propaganda neplatí, že chápou svoji budovatelskou budoucnost a zrádci v našich řadách je nezviklají. Že hrdě ponesou na svých bedrech záštitu míru a vlajku Sovětského svazu. Mnozí z nich byli po roce 1989 hrdí budovatelé kapitalismu, co byli při budování komunismu pomýleni...

A stejně tak i dnes hrdě přebírají dnešní mladí standardu nezmanipulovatelnosti a věří, že je pro změnu východní imperialisté, dnes už povýšeni na homofoby a rasisty, rozvracejíce politickou korektnost a pozitivní diskriminaci nedostanou.

 

S heslem rozvracet Evropskou unii si nedáme!

Váš hrdý Budžes