Česká televize aneb co neudělat pro sebeobranu. Takže pro ty, kteří nevědí, o co jde: Velký bratr (Ve státě Británie) a jeho "ideopolicie" pronásleduje, šmíruje, útočí, trestá. Projekt České televize je o tom, že lid šmíruje, pronásleduje a trestá, zatímco Evropská unie pláče...

 

Orwel 1984 bylo naše "guru" za bolševické totality a zvedalo nám sebevědomí, že to někdo popsal.

 

Máša Karp z Ruska a Václav Müller autoři nového výkladu Orwella

(Nový výklad o osvobození, nový výklad Orwella, co ještě přijde?)

Pokud dala Česká televize práci takové karikatuře, jako je Máša Karp z Ruska a Václavu Müllerovi, tak to chce notnou dávku otrlosti. Nebo tuposti vedení Čt. Vyberte si.

Velký bratr Brusel v roce 2019 pochopil, že tudy cesta nevede, vydal dotace a Česká televize dala zadání: Velký bratr prý není stát, ale prý zločinné alternativní weby a občané, kteří formou fake news šikanují a manipulují. 

Jenom by ale stačilo prozradit, kde mají malé weby a občané ty kamery, tajnou Orwellovu ideopolicii, prostě Velkého bratra. Že také netušíte? Samozřejmě, protože větší idiotismus by už nikdo nevymyslel a červenal by se za to i Milouš Jakeš v Červeném hrádku s brojlery a bojlery.

A Máša Karp z Ruska a Václav Müller pochopili, kde je jejich místo. Prý nešmíruje tolik Google, facebook, CIA, ale prý "ideopolicie" jsou ti, co brání Velkému bratru s google brýlemi šmírovat obyčejné lidi. Je to normální?

 

Маша Карп narozena v roce 1956! Seniorka - důchodkyně...

Ta nenávist je nám servírováná právě těma fake news. Fake news jsou zbraň, orwellovské předpovědi se naplňují, říká Václav Müller. Prý má zlikvidovat systém, ve kterém (Česká televize) žijeme,dodává.

A proč to děláme?

Orwell aneb 2 + 2 = 4

Výrobě se dosud dařilo díky financování z vlastní kapsy a pouhého příslibu honoráře u většiny profesí. Vlastní zdroje vyschly, proto bychom zde rádi vybrali na postprodukci a honoráře.

A vůbec mu nevadí jeho vlastní veřejnoprávní fake news, protože román byl situovám do Anglie byť za totality, aby Orwell ukázal, že Ministerstvo pravdy je vždy a všude přítomno. Ale dostal zaplaceno díky Bruselu z neprolhané televize, tak vytvořil vlastní fake news. Prý Velký bratr je lid a jeho weby!!!

 

Ale proč by se ona Ruska a Václav Müller měli trápit něčím takovým, jako je pravda, když zastupují Ministerstvo pravdy?

 

Že obrací logiku Orwella na hlavu? No a co:

bruselská nomenklatura vyhlásila boj s fake news a tak její lokajové a prosebníci sami vytváří fake news, aby zlikvidovali fake news. To nemá chybu.

George Orwel by spáchal seppuku známou jako harakiri.

 

Stručně Orwel 1984

 Winston pracuje na Ministerstvu pravdy, jež se zabývá manipulováním minulosti, upravování dokumentů tak, aby byly stále platné. Winstonovou prací je upravovat stará čísla novin. Oceánie vede střídavě válku se zeměmi Eurasie a Eastasie. Pokud se změní situace, ze spojence se stal nepřítel a z nepřítele spojenec, Winston a další úřednící přepisují všechny články, které v minulosti vyšly. Velký bratr totiž nikdy nemění svá rozhodnutí, má absolutní pravdu. Podobně se přepisují předpovědi průmyslové výroby, válečného vývoje apod. Ve skutečnosti se nelze spolehnout na pravdivost ani u letopočtu.

Winston ale dobře ví, že jej na každém kroku i v soukromí sleduje ideopolicie pomocí všudypřítomné techniky. Stejně jako všechny ostatní členy Strany. Myšlenky proti Straně jsou ideozločin, který se tvrdě trestá. A člověka může prozradit i pouhý výraz tváře či mluvení ze spaní. Děti jsou ve stranické organizaci vychovávány k udávání rodičů...

Co vám to dnes připomíná s osvobozením 1945, s migrací, s Piráty a jejich udáváním, se senátory, s Bruselem a Jourovou s jejím útokem na seniory...

 

Když jsem v roce 1989 cinkal klíči a založil George Orwella ad acta jako památku na prapodivnou dobu, ani ve snu by mě nenapadlo, že v roce 2019 bude zvrácenost ještě větší. Zvrácenost, kdy dokonce politici a média žádají výměnu lidu své země, protože myslí jinak. Na to už by nestačil ani Jaroslav Hašek s vojákem Švejkem křížený s George Orwelem z roku 1984.

 

P.S. Mimochodem, v České televizi se se zhovadilostmi na podzim proti dezinformacím roztrhl pytel. Pořad ČT To se ví! o dezinformacích si připravila ČT na nedělní večer. A další darmožrout ředitel Nadačního fondu Lepší senior Svoboda vykládá na Čt, jací jsou senioři tupci.

A doplnění: přestože další román Orwella "Farma zvířat" byl evidentně napsán v době Adolfa Hitlera, v roce 2000 a výše je Hitler zapomenut a je to úzce stylizováno do boje proti komunistům. Kdo přečetl ví: je to proti všem totalitám bez jmenovitého zacílení v roce 1944 a dosaďte si tam dnešní Brusel. Žasnete...

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • To už do hlavního článku nepatří. Vysvětlení: pokud se podíváte, co dělala, tak Máša Karpová manipulovala s občany Ruska. Tam to šlo, negramotnost na území SSSR byla stejná jako dnes v USA. Jenomže zasadit tento projekt do České republiky, kde starší generace, pokud chodila do knihovny, znala zaměření Orwella je stejně utopistické, jako onen román. Jasně, že to bylo i proti totalitě komunistické. Ale i nacistické, americké, britské, a lze dosadit všude tam, kde tajné služby ovládají davy a manipulují jimi. Proto je román Orwell 1984 situován do Londýna, do Británie, byť totalita větší byla zde.
  Od roku 1991 do roku 2009 působila Máša Karpová ve společnosti BBC World Service v Londýně: od roku 1991 do roku 1997 jako producentka a od roku 1997 do roku 2009 jako šéfredaktorka tematických programů ruské služby BBC .
  A ona Karpová nyní zaútočila na Rusko s novičokem přes Orwella a jako správně loajální k BBC to vykládá tak, aby to bylo správné a lidé měli správný názor. Z našeho hlediska karikuje Orwella a vše obrací na hlavu. A budoucí Orwel v podání České televize má toto zadání. Máme mlčet?

 • *

  Pche! Orwel psal o korporátním fašizmu, který dnes vidíte v Západní Evropě!

  Naproti velvyslanectví, kde se schovával Julian Assange z wikileaks, úplně v centru Londýna, umístila tehdejší ministryně vnitra, pak premiérka Theresa Mayová snipery, aby Assange zastřelili, odstřelovači na něj číhali nepřetržitě 7 let! V podstatě za nezájmu veřejnosti! Teď je Assange ve vězení pro nejtěžší zločince. Tommy Robinson v září propuštěn po dvou měsících z vězení, protože informoval o znásilňovacích ganzích, přepadajících bílé dívenky po celé Británii. Za protest s britskou vlajkou a házení slaniny na mešitu v Británii trest: rok vězení.

  Velcí kapitalisté (korporace) i malí kapitalisté si vesele rozdávají dotace (peníze daňových poplatníků) a zadlužují stát (stát zachraňoval soukromé banky za bankovní krize 2008/2009). Daňové břemeno bohatí v uplynulých desetiletích plíživě přesunuli na většinové obyvatelstvo: na pracující, na spotřebitele, z příjmových daní na spotřební daně, jako je DPH.
  Např. daň z příjmu právnických osob (daň ze zisku, firemní daň) v Británii v roce 1949 činila 50 %, v 70. letech 52 %. Vláda Margaret Thatcherové postupně sazbu snižovala až na 33 % v roce 1991. Nyní je sazba firemní daně 19 %. Theresa Mayová slíbila další snížení po Brexitu, z Británie bude tzv. daňový ráj = nízká firemní daň + netransparentní obchodní rejstřík.
  Nejvyšší sazba daně z příjmu fyzických osob v Británii po WW2 činila dnes těžko uvěřitelných 99.25 %, v 50. a 60. letech 90 %, v roce 1974 83 %. To silně vadilo třeba kapele The Beatles. Vláda Margaret Thatcherové opět podstatně redukovala na 40 % v roce 1988. Nyní je nejvyšší sazba 45 %.

  Kapitalistická média dnes vymývají lidem hlavy konzumem, individualismem, LGBT, legální marihuanou, problémy s migranty, hrozbou války s Ruskem Říší zla, jen aby se obyvatelstvo proti nim nespojilo v odborech nebo levicových stranách jako ve 20. století a neměli šmytec!

  Ne nadarmo byly Paměti Margaret Thatcherové nominovány na cenu Orwel Prize v roce 2014! Haha!

  Historické daně z příjmu právnických osob v Británii
  https://www.figurewizard.com/list-uk-corporation-tax-rates.html