Opak popravy Milady Horákové byli manželé Julius a Ethel Rosenbergovi. Trest smrti. A dnes se mlčí. Američtí Urválkové. Kdo je dnes zná? Hon na čarodějnice: americký brouk z komunistické doby se oklikou vrátil do USA a hon na čarodějnice je větší, než dělali bolševici po roce 1948. Demokratická strana USA šílí a hranice hoří.

 

Kolik je dneska těch, kteří ví, že šílenství jako u nás po roce 1948 bylo i v USA?

Dnes je to zpět, pouze s tím rozdílem, že ještě nezabíjejí ve vlastních řadách, ale zatím bylo zabito miliony civilistů od Jugoslávie, přes Libyi, Sýrii až po Irák. I když...

Hon na čarodějnice se opět rozbíhá. Kdo promluvil s ruským občanem, je americký vlastizrádce. Putin je v každé domácnosti. Putin je zlo. Putin létá na koštěti. Putin se vynořuje z moře. Putin je v každém mobilu. Putin je démon. Putin zvládne vše. Putin se množí po milionech. Putin je víc než Bůh. Putin, Putin, Putin. Amerika sténá, Amerika pláčé, Amerika šílí. Demence a mccarthismus má své žně. Putin ovládl celý západní svět a jeho prostředky a síla jsou neomezené. Alespoň to tvrdí americká levice a dle to jedná. Dle toho koná. Na koho ukáže, je Putinův agent. A soudný člověk si klepe na hlavu: zešílel západ, nebo se jenom z posledních sil drží u koryta upadající zrůdné levicové těleso pedofilů, úchylů a feminizační běs, jako byl fašismus týden před koncem války? Uvidíme. Je to směšné, je to komické, ale je to i nebezpečné. Raněné zvíře před smrtí nejvíce sténá, kope a pokus o návrat roku 1948 je zde zpět.

 

Nicméně mccartismus nabývá na síle a můžeme se dočkat děsivých závěrů, jenom namátkou:

Le Penová - pokus o odkráglování

Wilders - pokus o odkráglování

Farage - pokus o odkráglování

 Jeff Sessions - pokus o odkráglování

 

Hon na čarodějnice, ale zatím ještě hranice nehoří. Zatím. Svoboda slova těžce dýchá a Pentagon nabývá opět na síle: strach je nejlepší kuchař pro výrobce zbraní. Jsme masírováni protikomunistickou propagandou. Normální lidé vědí, že oprávněně, byť už dnes je třeba místo boje ukazovat fanatismus se změnou ústavní moci. Jenomže už skoro nikdo asi neví, že stejná totalita byla v USA, stejně se tam popravčí čety připravovaly a děly se tam podobné věci. A to už v učebnicích není. Demokratická strana USA má totiž stejné znaky, jako měla nejkrutější komunistická čistka UV KSSS a používá stejné prostředky, jako gestapo. A z čeho vychází?

 

DŮKAZY, DŮKAZY, DŮKAZY, DŮKAZY, DŮKAZY. DŮKAZY, DŮKAZY...

 

Julius a Ethel Rosenbergovi před smrtí - nevinní jako Milada Horáková.

Léta jsem snil o pomstě, říká syn popravených údajných špionů Rosenbergových

 

„Mccarthismus “ 

Oběťmi tohoto pronásledování se staly i hromadné sdělovací prostředky, které v té době nedisponovaly účinnými nástroji, jak perzekucím zabránit. Této dočasné neschopnosti médií bránit se tlaku vlády využil republikánský senátor Joseph R. McCarthy, jehož demagogické metody a postupy ve vyšetřování byly považovány za extrémní formu honu na čarodějnice, tzv. mccarthismus.

9. února 1950 při svém projevu ve Wheelingu v Západní Virginii pronesl větu, „která ho rychle proslavíla: Držím v ruce (mával listem papíru) seznam 205 jmen členů komunistické strany, sdělených státnímu tajemníkovi, kteří přese všechno dosud pracují ve Státním departmentu a utvářejí jeho politiku.‘“  Tato informace se rychle dostala z místních novin do agentury tiskové AP, hned druhý den nato řekl McCarthy soukromě dvěma novinářům, že jmen má 57 a na následující tiskové konferenci přečetl čtyři jména s tím, že přítomné novináře dokonale zmátl. V podobném duchu pak celé následující čtyři roky vedl boj proti komunismu a členům komunistické strany – bez přesvědčivých důkazů obviňoval státní úředníky.

Mccarthismus

 
 
Senátor Joseph McCarthy (*1908–1957)

Mccarthismus označuje praxi, během které byla vytvářena obvinění z podvratné činnosti nebo velezrady bez ohledu na důkazy.

Mezi lety 1946 až 1956, během mccarthismu, byly provedeny dvě popravy (Julius a Ethel Rosenbergovi), nejméně 11 500 úředníků bylo propuštěno či odvoláno, přibližně 300 osob se vyskytlo na černých listinách Hollywoodu, několik desítek osob zvolilo exil, 67 cizinců bylo deportováno, 145 osob bylo zatčeno za komunistickou činnost, desítky osob byly odsouzeny za urážku Kongresu nebo křivé svědectví, FBI prověřila 2,3 milionů federálních úředníků a o 40 tisících z nich vedla záznam, FBI také prověřila spisy 13,5 milionů pracujících. Celkově několik milionů osob bylo podezříváno z komunismu a byly o nich vedeny složky. Hlavními cíly podezření ze sympatizování s komunismem se staly státní a federální úředníci, lidé zaměstnaní v zábavním průmyslu, učitelé a odboroví předáci. Pro mnoho vyslýchaných znamenalo již pouhé podezření ztrátu zaměstnání a konec profesní kariéry.

Nejznámějšími složkami mccarthismu byly proslovy, vyšetřování a slyšení vedená senátorem McCarthym, hollywoodská černá listina a aktivity FBI.

 

 A jak to dopadlo?

Mezi léty 1949 a 1954 tyto instituce vedly 109 vyšetřování.

Dne 2. prosince 1954 byl senátor McCarthy odsouzen americkým Senátem za činnost znevažující Senát a obdržel důtku (69 senátorů pro udělení a 24 proti). Brzy na to se mu podlomilo zdraví a v roce 1957 zemřel, potrestán za zločiny z vyvolávání nenávisti a vražd nebyl.

 

 Dnes se do Evropy a USA mccarthismus vrátil. Naše masmédia hlásí, co se děje v Rusku a Číně, ale že jsou stejnou (způsobem, nikoliv názvem) komunistickou stranou bruselskou prováděny hony na čarodějnice, Le Penová je likvidována za to, že dala autentické snímky na twitter, Jeff Sessions je v USA obviněn, že mluvil s ruským velvyslancem v místnosti, kde bylo dalších 35 velvyslanců 35ti států světa a Demokratická strana komunistická v USA běsní dál a dál za prohru, která jí byla uštědřena. Bohužel nemocný senátor McCain (divné, že je stále v bezpečnostním výboru) který se vzhlédl v zabíjení a nadšeně tleská každému výbuchu (byl dlouho v zajetí ve Vietnamu) má stále vliv, nebo je štít na zbrojení Pentagonu a je Republikán.

Faktem je, že by se o mccarthismu mělo psát a byť se tam údajně jednalo o komunisty, fakticky to byl špinavý boj o moc a komunisty zneužíval stejně jako dnes je v každé klíčové dírce Putin. Ti, co toto zvěrstvo provádějí a jsou skutečnými extrémisty, ostatní stejně jako v době mccarthismu obviňují z extremismu. Zloděj křičí - chyťte zloděje. Demokratická strana dostávala peníze i z Ukrajiny, ale obviňuje za to Donalda Trumpa. A i tenkrát ve všem figurovali homosexuálové, feministky, prostě vše, co se hodilo ke zneužití.

Je děsivé, jak je lidstvo nepoučitelné a vždy se najde důvod, jak aktivizovat výrobu zbraní a ty na něco použít. Jednou o valounky zlata, příště o území, nebo nějakou ideologii. Dnes ti, co fanaticky bojují minulou válku proti komunistům netuší, že doba se sice mění, ale lidé jsou stejně vyhecovaní a záminky se vrací. A žádný internet tomu nezabrání.

 

P.S. Nezapomínejme, že se zde děly zvrácené komunistické čistky, ale stejně tak připomínejme, že stejná zvěrstva byla i na druhé straně barikády. To je úkol médií: nic nezamlčet. Doba nám to totiž ráda vrací...