Rusové ohrožují naše ekonomické zájmy, protože není možné, abychom my, USA měly astronomický dluh, 16 milionů negramotných, zhroutily se nám břidlice a Rusové si drze svůj plyn a ropu brání. Ta drzost se musí potrestat! Putin se nám nesmí vysmívat! My musíme živit hladové krky na 800 vojenských základnách mimo území USA, a Rusové si klidně udržují pouze dvě. Jakým právem si Rusové brání svoje nerostné bohatství na svém území? To nedovolíme, blinká Anthony Blinken, ministr zahraničí při setkání s ministrem Ruska Sergejem Lavrovem. Ne, ne, vy nám z toho musíte platit výpalné, blekotá Blinken, když se mu Lavrov směje.

 

 

USA

Ozbrojené síly Spojených států operují s největším rozpočtem na světě – Spojené státy vynakládají na obranu okolo 50 % veškerých světových nákladů vojenství, spolu se státy NATO je to pak 70 %. A to přece něco stojí a Putin nám války odmítá financovat! To je ruský zločin!

Během schůzky Blinkena s Lavrovem vyšlo oficiálně najevo, že Spojené státy uvalily sankce proti osmi lodím a institucím zapojeným do stavby plynovodu Nord Stream 2, který povede po dně Baltského moře a poteče jím plyn z Ruska do Německa.

Ale jsou ti Američané hodní: Americká administrativa prý upustila od sankcí proti společnosti Nord Stream 2 AG, která za projektem stojí, a jejímu výkonnému řediteli.

A Putin, ani Lavrov prý to úžasné gesto nechce pochopit.

 

Zadlužení USA (podíl federálního dluhu na HDP) je největší od konce 2. světové války a v nadcházejících letech dále poroste. V nejbližších letech tak může dojít ke snížení ratingu USA ze strany velkých agentur. Americký dluh v loňském roce výrazně přesáhl 100 % HDP, což jsou hodnoty naposledy zaznamenané ve 40. letech 20. století.

Ve vztahu k HDP je rekordní poválečný rok 1946 s hodnotou 106%.

Kongres v současnosti počítá s tím, že dluh USA  do třiceti let nabobtná až na 150% HDP!

Již dnes USA platí přes 400 miliard dolarů ročně na úrocích.

 A dnes: státní dluh dosáhl 28 bilionů dolarů, čili 101 % HDP. Něco podobného bylo zaznamenáno jen po 2. světové válce v roce 1946 – 106 %!!

Podle odhadů Výboru pro odpovědný federální rozpočet za pomalého obnovení ekonomiky po pandemii bude dluh činit 117 % HDP do roku 2025.

NESKUTEČNÉ, ŠÍLENÉ A 800 ZÁKLADEN Z USA HROZÍ PO CELÉM SVĚTĚ, PŘEDEVŠÍM RUSKU, pokud nebude platit výpalné.

 

A RUSKO?

Celkový zahraniční dluh Ruska klesl v prvním čtvrtletí nejníže od roku 2009. Celkem k 1. dubnu 2020 činil dluh státu a podniků 450 miliard USD. (USA 28 bilionů) Od začátku roku se tak snížil o 40,8 miliardy USD, hlavně kvůli přecenění po poklesu rublu. Navíc: "Rusku pomáhá jeho nízká úroveň státního dluhu, která je méně než 20 % (hrubého domácího produktu), zatímco zahraniční dluh je plně kryt zlatem a devizovými rezervami," uvedla hlavní ekonomka firmy RenCap Sofija Doněcová.

Celkový veřejný dluh dosahoval v roce 2020 byl pouhých 15 % HDP a letos by se měl navýšit na cca 20 % HDP. Celkové vnější zadlužení Ruska také není vysoké, pohybuje se kolem 30 % HDP.

 

Ve vztazích mezi Spojenými státy a Ruskem panuje v posledních měsících velké napětí. Americký prezident Joe Biden v březnu přisvědčil na otázku, zda pokládá Putina za „zabijáka“ a prohlásil, že Rusko „zaplatí“ za údajné vměšování do amerických voleb. Moskva kvůli tomu povolala svého velvyslance v USA ke konzultacím, doposud se do Spojených států nevrátil, uvedla agentura Reuters. Rusko v pátek zařadilo Spojené státy spolu s Českou republikou na seznam zemí, které nejsou přátelské. Důvod je do očí bijící:

Srovnání dluhů největších ekonomik světa vztažená k jejich ročnímu HDP v roce 2017: a Biden nyní je v konci. Mnozí v diskuzích ukazují na hodnotu rublu, jenomže co by za to daly v USA, kdyby si to mohly politicky dovolit?

 

Typ dluhu USA Čína Rusko Eurozóna Japonsko
 Veřejný dluh  120,00 %  46,20 % 17,00 %  89,20 %  250,40 %
 Dluh domácností  79,40 %  44,40 % 13,50 %  58,60 %  62,50 %
 Dluh firem  203,50 %  169,00 % 56,36 %  138,00 %  231,06 % 

 

Jenom slepý nevidí toho amerického obra na hliněných nohou, kdy USA zbohatly díky Hitlerovi, protože dostaly možnost vyzbrojovat všechny armády světa za drakonické peníze včetně SSSR. Pak vyslalo pár vojáčků do západní Evropy když už bylo skoro po válce, aby se vyvinili...

A perlička: Česká republika (10 milionů obyvatel) má dluh 98 152 147 828 dolarů, neboli skoro 100 miliard dolarů, Rusko (150 milionů obyvatel) má dluh 450 miliard USD! Jo a ruský zahraniční dluh je plně kryt zlatem a devizovými rezervami...

 

Jsme na tom prý skvěle, tvrdí, Schillerová, zato to Rusko, jak tvrdí i Kolářové, Votápkové, Piráti, senátoři, Evropské hodnoty a veřejnoprávní nikdy neprolhaná Čt!

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • *

  Stejně vysoký dluh měly USA po WW2, rok 1946 118 % HDP a v pohodě ho splácely až na 24 % (343.7 miliard $) v roce 1974. Pak začal zase růst...

 • V odpovědi na: *

  Jenomže to byl celý svět ve srabu a ocelárny mlaskaly, zbrojní průmysl mlaskal a můžeme pokračovat. Dnes vyvážejí pouze války! Kdyby nebylo internetu dnes, byly by na dně.

 • Státní dluh je pseudoproblém, to věděl už feldkurát Katz

  Dluh je totiž problém věřitele a vždy je řešitelný: na úkor věřitele. Pokud státní dluhopisy drží domácí obyvatelstvo, odrbete je bezuzdým tištěním (inflací), a pokud zahraniční držitelé, odmítnete splácet a dohodnete si s věřiteli haircut na dluhopisech. Dluh USA je lichvářsko-satanická taškařice.

 • Kissinger to objasnil, jak to bude s dluhem USA v čínských rukách

  V odpovědi na: Státní dluh je pseudoproblém, to věděl už feldkurát Katz

  Před lety se ptali Kissingera, co bude, když dolar krachne a největší dolarové rezervy jsou v Číně a Japonsku? Kissinger odpověděl, že to bude starost Číny a Japonska. Jinými slovy, Amerika dostala z těchto zemí zboží a zpětně jim dala "toaletní papír", Čína a Japonsko zchudne, přes noc.

 • Nejzadluženější země všech dob je Německo

  Podívejte na Německo, jak očůralo všechny věřitele. V roce 1933 Hitler odmítl pokračovat ve splácení reparací za WW1, reparace za WW2 nulové a ještě Západ odpustil Německu státní dluh Londýnskou dohodou 1953 (London Agreement). Německo uhradilo ČR jen pár korun do Česko-německého fondu budoucnosti.

 • Ani reparace Řecku, ani jiným.

  V odpovědi na: Nejzadluženější země všech dob je Německo

  Tak teď Češi dělají Němcům otroky v německé Škoda Auto, cihelnách, vápenkách, betonárkách, štěrkovnách, co tu levně skoupili, v Siemens, Bosch, RWE, T-Mobile (=Deutsche Telekom), v německých supermarketech Lidl, Kaufland, Penny, Billa, Globus, místo aby otroky dělali Němci a platili své dluhy.

 • matouš

  Také díky hypotékám a dalším půjčkám se v minulých letech vytvářelo mnohem více peněz než udávaná hodnota inflace … ale zdá se mi že všechny banky a velká část populace by chtěla v jízdě dál pokračovat … jak to celé skončí ...

 • *

  V odpovědi na: matouš

  Jak, jak? Bohatí zbohatnou a chudí zchudnou. Vidíte, jak si nakradli StBácký lokaj Babiš a Alenka z David Rusňák Family Group? My neumíme znárodnit zloděje, budovat a vést svůj stát ke prospěchu občanů. Takže asi skončíme špatně.

 • Rusko nabízí Pobaltí levný plyn. Za odchod z NATO!!!!!!!

  Moskvo, huráááá, já jsem pro odchod. Litevská prezidentka 22.6.2014 odmítla nabídku, většina Čechů a Slováků bysme nabídku přivítali, pryč z NATO a levnější plyn!!!!!!!
  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/zive-nedele-22-cervna-ukrajina-rusko-separatiste/r~96f666d0f84411e3a30b0025900fea04/

 • NEOIMPERIALISMUS POHÁNĚNÝ DLUHEM

  Neoimperialismus poháněný dluhem uškrtí naši civilizaci
  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/byznys/neoimperialismus-pohaneny-dluhem-uskrti-nasi-civilizaci/