Když nám soudruzi v minulém století na území států RVHP přednášeli, že v roce 2000 nebude nutné používat peníze, že si vezme každý, co potřebuje, protože máme všichni stejné žaludky a bude zrušena třídní nerovnost, stále více lidí se tomu smálo. Prostě jsme si uměli představit lépe let na Mars, než reálný komunismus.

Že však skutečně vznikne a nebude zásluhou SSSR, ale rušením kapitalismu díky západu by vyslovil pouze blázen a ani komunisti tomu už nevěřili.

 

Je rok 2017 a Island vyhlásil, že první dokonalý stát odměny dle žaludku a rovnosti zavádí od ruku 2022

 

Toto je oficiální zpráva ČTK, takže by to neměl být HOAX a face news.

 

 

Spravedlnost na den žen: Island do roku 2022 omítne platovou nerovnost

8. března 2017  18:08
Všichni budou mít stejně, slabší ženy si prostě odskočí do banky a doplatí se jim to, o co budou brát méně. Tak je to správné. komunismus má jasná, beztřídní pravidla.
 
Islandské soukromé i státní společnosti s více než 25 zaměstnanci budou jako první na světě muset prokazovat, že za stejnou práci stejně platí. Ve středu to u příležitosti Mezinárodního dne žen oznámila tamější vláda. Platová nerovnost mezi pohlavími má na Islandu skončit nejpozději v roce 2022.

„Nadešel čas pro radikální řešení této otázky,“ prohlásil podle agentury AP v této souvislosti islandský ministr pro rovnost a sociální věci Thorsteinn Viglundsson.

Certifikáty, že platí všem stejně bez ohledu na pohlaví, rasu, národnost nebo sexuální orientaci, zavedly už i jinde ve světě, například v americkém státu Minnesota. Island bude ale první, kde takový certifikát bude povinný pro soukromé i státní společnosti.

Světové ekonomické fórum zařadilo Island na první příčku v žebříčku zemí, který srovnává rovnost mužů a žen. Islanďanky přesto v průměru stále vydělávají o 14 až 18 procent méně než tamní muži.

 
Autor: ČTK

 

Mnoha mužům ale vrtá hlavou dovětek: za stejnou práci. Pokud svalovec udělá čtyřikrát víc, než žena z parfumerie, bude brát za množství práce, nebo už jenom za to, že v pracovním zařazení bude mít stejné označení práce? Tohle jsme už tady totiž měli. Socialismus s lidskou tváří Husákovského typu také dával všem stejně. Takže ti výkonní si prostě za dvě hodiny udělali svoji práci a pak šli na melouch, nebo šli do šatny chrápat. Vedoucí jim nařídit nemohl, že mají dělat 4x víc než našminkované ženy a dostat za to stejně. A pak se celý socialismus v roce 1989 zhroutil. A už to máme zpět. Miki Ryvola to napsal dávno...

 

Cesta na Island

Interpret/autor: Miki Ryvola 

             
1. Až někdo ti, hochu, vo Islandu řekne, 
              
  svým koltem ho přikrej a buď na něj zlej, 
             
  kdo slovíčko dobrý vo tom kraji cekne, 
           
  je dočista blázen, a ty se mu směj.