Kámen ze srdce spadl bruselským fanatikům sedícím na dotacích a vysokých platech: díky Erdoganovi Mark Rutte obhájil prvenství, ale z nočního jásotu Evropských hodnot je vidět, jak zoufale se stébla chytají.

 

Konečné výsledky ještě nejsou, ale z posledního sčítání vyplývá

 

Rutte měl 41 křesel - nyní  asi 33  (-8)

Wilders měl 15 křesel - nyní  asi 20  (+5)

 

Výrazně posílila strana přistěhovalců - Zelená levice hlásající proimigrantský program sjednotila přistěhovalce a ze 4% hlasů dostala díky migrantům 14%. A to začíná být hrozba stejně jako v USA, kde do voleb zasahují hlasy, které nejsou založeny na kvalitě kandidáta, ale na síle sociálních dávek s fanatickým povykem o rasismu, pokud dávky nedostanou, zatímco pracovitý bílý muž se může uplatit a udřít.

Je vidět, že si hrozbu "volby o sociální dávky" uvědomuje stále větší počet lidí, kteří pracují, ale je otázkou, zda postup není pomalý a až si to uvědomí většina,  zda v tu chvíli už nebude menšinou. Kdo potom bude vkládat peníze do sociálních dávek by si dnes měli uvědomit především ti, kdož jásají nad pofiderním vítězstvím Rutteho v Nizozemsku, kterého na závěr zachránilo vystoupení proti tureckému prezidentovi Erdoganovi.

 

 (Dnes si všímejte titulků, lze snadno poznat, který web je seriozní a který populistický. Čísla, kdo posílil a oslabil jsou jasná. Co budou hlásat titulky?)

 

P.S. Ve vzduchu visí otázka, jak může Rutte, který ostře vystoupil proti turecké menšině a tím si zachránil vítězství jít do vlády se stranou migrantů a běženců Zelené levice. Po jásotu Bruselu možná nastane vystřízlivění.