Co se to děje v Rusku, že tisíce lidí pochodují napříč městy a provolávají něco o korupci? Je zatčení Navalného znamením, že Putin opět obrací oči k totalitě a systému Sovětského svazu? Nesmysl, to jenom peníze ze západu pomáhají reklamě Navalného a pokouší se zmanipulovat veřejné mínění. Důkazy?

 

Každý si mohl všimnout, že hlavní proud nevolá po střetu s prezidentem Putinem, ale masové protesty vyhnala do ulic údajná korupce Medveděva a jeho politické strany. Samozřejmě je asi náhodou, že na stejný víkend byly hlášeny protesty v Bělorusku proti Lukašenkovi se stejným podtextem a dokonce i extrémní levice Clintonové proti Trumpovi. Mimochodem ještě jedno zajímavé zjištění: zatímco nekulturní americká levice v USA se chová jako "neadrtálská sběř", v Rusku až na některé excesy a provokace Navalného a jeho partičky proti policii na ně slušná společnost "kašle".  Je vidět, kam se historicky posunula ruská kultura od války, zatímco americká sběř Clintonů a Sorosů hluboce klesla do žumpy nevzdělané totality.

 

Srp a kladivo na hradbách...

Opoziční vůdce Navalnyj byl podle ruských novinářů po zadržení dopraven na místní oddělení policie k sepsání protokolu o přestupku. Hrozí mu trest obecně prospěšných prací, pokuta nebo několikadenní vězení.

 

A obskurní pláč a volání o pomoc Navalného jakoby nám někoho připomínal:

Ale na každého "blbečka" jednou dojde a chudák Kraus až následně zděšeně zjistil, že k tomu dohnal svoji ovečku...

A přesně o stejný efekt se pokouší Navalnyj. Jenomže nakonec může dopadnout jako Káťa Biomasová u Krause, kdy nemohla pochopit, na co se jí Kraus ptal. Navalnyj totiž vyrukoval s informacemi, že jeho zdroj mu prozradil, že má Medveděv obrovské majetky z korupce, které ÚDAJNĚ zatajuje, ale Navalnyj údajně toto vše odhalil, , údajně o tom vše ví, jenom schází maličkost: doložit to fakty, protože by se dalo dohledat, komu domy, pole, lodě a miliardy patří. Ale to prý Navalnyj neprozradí, stačí, když vláda odstoupí a Navalnyj se stane premiérem. A pak to prý odhalí a s ruskou korupcí zatočí.

 

A zde je údajná informace, která sice nepotvrzuje nic, ale vypadá podezřele - i u nás jakýsi potrhlý miliardář Janeček a Jančura obviňovali půl státu a pak to vyšumělo jako trapné pomluvy.

A je i úžasné, že je to zrovinka a současně v čase, kdy Rusko prokazatelně nastartovalo vzestup a lidé přestávají mít strach z krize. Proto se také jásá nad úžasnou údernou opoziční silou lidu v Moskvě 10 - 20 tisíc, byť  Moskva má 11,92 milionů obyvatel. (Opravdu 12 miliónů obyvatel, zatímco Česká republika 10 milionů).

Takže v kontextu těchto cifer sice Česká televize dramaticky líčí, jak je ta vzpoura obrovská, ale ve skutečnosti je to jenom větší parta potrhlých levičáků, kteří chtějí násilím obsadit Kreml, jako zvrácená parta Clintonové v USA Bílý dům.

 

Samozřejmě že jistota není, zda někdo něco neukradl, ale obvinění extremistických fanatických levičáků, doplněných BBC, CNN a Svobodnou Evropou není směrodatné na to, že osoba, na kterou ukáží, skutečně něco provedla!