Prezident Trump se nechal naivně nachytat se Sýrií stejně jako Bush s Irákem a žádné chemické bomby se nejen nenašly, ale experti napříč světem se přes víkend Trumpovi dokonce vysmáli. (Pozor, experti, zatímco politici se z nás snaží udělat stádo ovcí)

Zkusme si jednu z možných hypotéz poskládat, co se ve skutečnosti v Sýrii mohlo stát a na jakých podkladech.

 

Nezbývá nám nic jiného, než spekulovat, když se americké tajné služby zoufale brání vydat důkazy, podle kterých se prezident Trump rozhodl a svět žasne. Navíc ti, co Trumpa nenáviděli jásají, zatímco ti, co mu drželi palce, jsou rozpačití. Hodinu od hodiny výroky mnoha bláznů stále více strácejí smysl. A pokud je to je to jenom na základě paranoii, Asad chtěl jenom upoutat pozornost a proto použil sarin, řekl izraelský ministr obrany Lieberman! Provokace, nebo návod pro amerického prezidenta Trumpa? tak to nahání husí kůži a strach!

 

Chemičtí experti napříč celým světem jednoznačně tvrdí, že to sarin být nemohl (dokonce jednou nečekaně v přímém přenosu i v Čt24), protože záběry chování zachraňujících to  vylučují, říká i  ZDE profesor toxikologie Patočka  a zde http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10253218159-zpravy-ve-23/217411023000407/

Dále i vojenští experti vylučují, že by se za dala strategie útoku připravit prakticky během několika hodin a ještě upozornit Rusko

Dále z prapodivných vyjádření izraelských složek, přestože izraelské tajné služby v zahraničí jsou nejděsivější na světě a nic jim není odporné

Dále ze zoufalého vyjadřování lidí jako je Gabal či Jakub Szanto, kteří jsou v podstatě izraelští zástupci

Dále ze zoufalého oddálení vyšetření na místě jak členy USA v OSN, tak dalších výhrůžek, zatímco Trump odmítá předat světu důkazy, na jejichž podkladě rozhodl. (Pokud se situace náhle nezměnila, a my to pouze nevíme)

Dále z naprosté nelogičnosti, proč by to Asad udělal, když má (pokud chorý americký senátor Mc Cain z Vietnamu neprosadí další vyzbrojení mírových teroristů proti Asadovi) vítězství na dosah ruky

Dále z důvodu, že to místo je strategické nejen kvůli ropě, ale především plynu, což dělá starosti americké těžbě břidlic - a opět konkurenta zoufalé Saudské Arábii

Dále že je to i strategické místo pro Turecko, které proto nenávist vůči USA utlumilo

A samozřejmě ze stovek dalších střípků, které následující možnou hypotézu doplňují: pochybnosti různých autorů nejen z arabského světa, ale hlavně západního, že konstrukce je na vodě, snadno vyvratitelná a veřejné mínění se setkává se stále silnějším odporem přes zoufalou mainstreamovou propagandu.

Možná je to i trochu handl s Ruskem, že malinko ustoupí, aby se prosadily i zájmy Izraele a USA v regionu, zatímco Krym a Ukrajina...

 

Stále halasnější volání Izraele v čele s Netanjahuem, jak je posilování Ruska v regionu nebezpečné pro zájmy USA a Izraele otočilo výroky Trumpa, a když navíc jeho ortodoxní zeť byl pověřen řešením strategie těchto zájmů, tak to samozřejmě volalo po akci, ke které však nikdo nedokázal dát záminku. A tak se jí mohlo jít naproti, někdo rozhodil chemikálie na bázi chloru, zatímco se světu nepřetržitě 24 denně ukazují snímky dušených dětí, řve se slůvko sarin a hraje se na city občanů celého světa. (toto jsme už zažili s Irákem, stačilo scénář jenom oprášit) Takže visí ve vzduchu otázka, kdo tuto provokaci mohl učinit a jak ji prezidentu Trumpovi předložit. Lze snadno doložit, že kolem Trumpa jsou samí "experti" z bojů v Libyi a Iráku, kteří tento scénář už mají vyzkoušený. A vzhledem k tomu, že by museli být Asad a Putin dementní, aby v okamžiku, kdy vyhrávají na všech frontách a mírová teroristická opozice hraje ne druhé, ale padesáté housle a zmůže se pouze na děsivé krutosti či boje ze zálohy, tak že by na ně najednou shazovali chemické barely se sarinem a poštvali svět proti sobě?  Proč?

 

Spíše je nanejvýš pravděpodobné, že se našla nějaká zrůda v zájmu mírové teroristické opozice a USA v čele s Mc Cainem,  aby se opět zoufale zvrátil poměr sil.

 

Kdo to měl potvrdit?

 

Kdo to tedy mohl udělat?

samozřejmě se naskýtá mnoho úvah, ale dvě jsou nejpravděpodobnější: někdo z mírové teroristické opozice, nebo z Izraele, aby v zápětí ustoupili do pozadí a třešničku na dortu a humánní záchranu lidstva jako světového četníka přenechali USA.

Tomu by svědčilo i vyjadřování ministra obrany Izraele, který se jakoby následujících bojů nezůčastní, byť je díky penězům z USA největší vojenský hegemon v oblasti s nejmodernějšími zbraněmi. Ale Rusko je přece jenom mocnější soupeř a tak se naivní Trump a USA hodí...

Nic však nevylučuje, že to udělala Al-Nusra (Al-Kaida), aby to svedla na Asada a obětovala civilisty, jenomže právě proto měly USA dvakrát měřit a jednou řezat. Ale kdo ví, zda v tom není další šachový tah.

 

Mimochodem průšvih, kdy se do světa dostaly snímky osob v místě po chemickém útoku údajným sarinem opět experti vysvětlují: sarin je těkavá látka, ale rychle ztrácí stopy - mizí. A čím více se oddálí vyšetřování, tím hůře se nachází skutečný viník! USA dělají vše, aby se nic nevyšetřilo, zatímco se z Velké Británi a USA ozývají absurdní obvinění:

 

 Všechno do sebe z vyjádření zapadá, ale hledá se hlavní důvod.

Schopnosti systému Pancir-S1 ukazuje následující video :

Trochu chronologie: první měsíc, když Rusové oznámili, že zlikvidují teroristy na území Sýrie a pomohou Evropě, aby exodus migrantů do Evropy přestal a Syřané (dřívější i naši přátelé) se mohli vrátit domů, Obama a Mc Cain se smáli na všech shromážděních. I Izrael s Francií a Velkou Británií (nebo raději jejich vůdci, protože lidé jsou stále zoufalejší) se ironicky Putinovi vysmívali a házeli mu klacky pod nohy. Zděšení, které nastalo, když špičková logistika Ruska a zbraně začaly teroristy drtit, je nepopsatelná a... Nepopiratelná!

Lze dohledat po celé škále mediálního spektra včetně našich Votápků, Romancovů, Gabalů, Langšádlových a každý si můžete doplnit další. A především zavládlo zděšení v Izraeli a USA včetně Saudské Arábie. Uklidnění v regionu by znamenalo pro plyn a ropu další katastrofu pro USA a Saudskou Arábii, které se z ceny 40 dolarů za barel hroutí, zatímco Rusko už na tuto cenu připravilo ekonomický scénář a jejich ekonomika s tím počítá. (Všimli jste si, jak cena ropy po bombardování prudce letěla vzhůru?)

Takže mohli Trumpovi nabulíkovat, že je v jeho strategickém zájmu, aby udělal rázný krok a toto vše zarazil v okamžiku, kdy mu předhodí nějakou záminku. (Víme, jak zoufale i Trump začal prosazovat strategii uhlí, břidličné ropy, nových vrtů a hledání zdrojů pro tyto segmenty, takže důkazy další jsou).

 

A opět v této hypotéze vše do sebe zapadá.

Nyni je pouze otázkou, kdo skutečně podstrčil nějakou chemikálii nevinným občanům, aby to padlo na Asada a Putina. Nejblíže v regionu k tomu má Izrael, který na to má i špičkově vycvičené lidi, nebo mírová teroristická opozice, která se neštítí ničeho. Obě strany na tom mají stejný zájem, stejné vybavení a stejnou možnost. Proto v této hypotéze nelze bez místního šetření ukázat na viníka prstem.  Přitom by to bylo velice jednoduché: třeba prezident Trump může ústy své zástupkyně v OSN navrhnout, že okamžitě vysílá experty společně s Ruskem a zástupci OSN včetně "Lékařů bez hranic" jako garantem uznávaným včetně námi a pokud by tomu Putin a Asad bránili, byli by viníky oni. A nebylo by co dále řešit.

Bude mít odvahu tímto způsobem prezident Trump raketový útok bez kongresu a OSN svůj rozkaz před celým světem obhájit, nebo se bude třást před tajnými službami a před odhalením, kdo je skutečným strůjcem šíleného používání chemických zbraní? I prezident Zeman se k této konfrontaci přihlašuje a asi slušní občané celého světa. Dokáže prezident Trump, že je skutečná jednička, že USA jsou "first", nebo zaleze zbaběle do Bílého domu a bude pouze štěkat za hradbami tajných služeb? Uvidíme, příštích několik dní to rozhodně.

 

Mohla to být i odveta za to, že byl izraelský ministr pozván na kobereček Ruskem a izraelský zeť (ortodoxní) přemluvil "Ivanku", jak píší někteří v USA

Čtyři izraelské bojové letouny v noci na pátek 17. března zaútočily v blízkosti syrské Palmýry údajně na konvoj se zbraněmi určenými pro libanonský Hizballáh. A pak se musel Izrael v Moskvě zpovídat, což ho šíleně urazilo.

 

A dovolte jednu perličku na závěr: zatímco statisíce příspěvků na sociálních sítích odsuzují teroristický útok USA na Sýrii i v anglicky mluvících částech světa, Čt24 nepřetržitě vysílá Votápky a komiky "S USA a nikdy jinak" a "99 pragováků", kteří podepsali protest proti Putinově agresi. Svět se zvrátil a Evropské hodnoty našli inspiraci.

(Pro mladší: Dopis 99 pragováků“ adresovaný sovětské vládě. Dopis otiskl v plném znění i s podpisy signatářů moskevskevský deník Pravda 30. července 1968. Podepsaní dělníci z továrny Praga v něm upozorňovali na to, že projevy demokratizace společnosti v naší republice ohrožují budování socialismu a napadají v bojích společně prolitou krví zocelené přátelství českého a sovětského lidu. Zároveň odsoudili ty, kteří se nesmířili s armádním cvičením sovětských vojsk a vojsk Varšavské smlouvy na území Čech a Slovenska, s tím, že čestní a poctiví občané naší vlasti se v jejich přítomnosti cítí bezpečněji. Dopis 99 pragováků posloužil vládě SSSR jako alibi pro invazi vojsk Varšavského paktu v srpnu 1968. )

 

Ale finále to není. Proč? Protože zatím s jistotou nevíme, zda to má být signál na vnitrostátní scénu USA, aby vlk se nažral a koza zůstala celá", nebo zda si Trumpa namazaly na chleba a vychutnaly tajné služby. Chce to ještě pár týdnů vydržet a nedělat unáhlené závěry! Připravit se však musíme na různé varianty. Scénář - viz výše je na stole.

 

Možná si stále pokládáte otázku, kdo za zločiny v Sýrii stojí: není problém se vrátit deset let nazpět, kdy v Sýrii chodily i ženy studovat, bylo tam bezpečí, dělali tam naši pracovníci a lidem tam bylo dobře. Pak USA vydaly zbraně opozici, ohlásily další arabské jaro a pak je tam děsivé utrpení, lži a masáž mainstreamu.

A kdo chce poctivě poukazovat na minulost Sýrie a nádherný sekulární stát, je Evropskými hodnotami v čele se Českou rakouskou spořitelnou osočován jako vlastizrádce státu Evropská unie!

Proto jediná prosba na závěr: chcete li znát pravdu, nevěřte nám, ani USA, Evropským hodnotám či Čt 24. Nalistujte si staré tisky, podívejte se na internet do doby, než tam USA s americkým senátorem Mc Cainem vyvezly americký mír. Jedině tak dospějete k jasnému důkazu, kdo je gauner a zločinec a kdo vysílá hoaxy a fake news, aby si udržel peníze a moc. Nic víc.

Důvěřujte jenom sobě a ověřujte!