Je hezké, jak západ poukazuje na zatýkání Navalného v Rusku, který skutečně provokuje, kudy chodí, zatímco západ se chová demokraticky. Prý. Je snad Le Penová nováček, že s blížícími se volbami a možnosti vítězství najednou od března justice pochopila, že by něco mohlo zastavit Le Penovou a od března se ji údajně marně snaží  předvolat k výslechu?

 

Proč by však měla chodit k výslechu, když podklady přece justice z Bruselu má?

Proč rovnounení  Le Penová obviněna za to a ono, pokud je to tak akutní a tato poslankyně je zločinec? Ty Ištvanovy právní konstrukce se řítí západem jak mor. Nebo je Ištvan převzal? A vždy je to "čistě náhodou a skutečně padni komu padni" zrovinka na ty, kteří vystupují proti vedení Evropské unie a vyšetřuje se tak dlouho, dokud volby neskončí. Úžasné, jak je ta justice napříč západem "nepolitická a nestranná", až skoro demokratická...

Le Penová jakákoli obvinění ze zneužití odmítá a tvrdí, že se stala obětí špinavých politických intrik před nadcházejícími volbami.

 

Následuje

Le Penová je obviněna, že vyplácí údajně asistenty, kteří pro ni neporacují, ale pro stranu. Úřady mají podezření, že někteří členové FN pobírali plat jako asistenti od europarlamentu, ve skutečnosti ale pracovali pro krajně pravicovou stranu. Europarlament po šéfce FN požaduje vrátit asi 339.000 eur (9,1 milionu Kč). Policie už obvinila dva parlamentní asistenty Le Penové. 

 

Následuje

Francouzské úřady vyšetřují kandidátku na prezidentku od předloňského roku poté, co na Twitteru sdílela neupravené a nezkrácené brutální snímky ISIS včetně fotografie bezhlavého těla amerického novináře Jamese Foleyho, jehož zavraždili v Sýrii. Le Penová tehdy snímky zveřejnila v reakci na výrok jednoho novináře, který její stranu přirovnal k této teroristické organizaci.

Le Penové mohou hrozit za šíření teroristické propagandy až tři roky vězení.

Následuje

Neznámý pachatel hodil ze včerejška na dnešek do budovy v Paříži, kde sídlí Národní fronta, zápalnou láhev. Ta způsobila na místě  požár. V budově sídlí hlavní štáb kampaně pro prezidentské volby, jejichž první kolo se uskuteční již 23. dubna.

 

A pak vystoupí francouzský prezident, ministr zahraničí Velké Británie Johnson a vůdce CIA, jak je to Rusko nedemokratické. Také si připadáte jako v blázinci?