Mírové teroristické hnízdo amerických senátorů Mc Caina Al-Nusra dostává těžké rány a je otázkou, kdy se zase objeví sarin. Zatím zoufalci z Izraele občas někoho z obránců Sýrie zastřelí, nebo jim sestřelí letadlo, když to syrská armáda Bašára Asada nečeká.

 

Vládní armáda SAR vytlačila za podpory spojeneckých sil teroristy z osady Halfaya na severu provincie Hamá, jež byla jednou z největších bašt mírové teroristické fronty Džabhát an-Nusrá, a dále z  Az-Zuvar, Zalin a Bteiš na severu provincie Hamá," sdělil člen agentury. Podle jeho slov postupuje vládní armáda k hranicím provincií Lázikija a Idlib a nutí teroristické oddíly k hromadnému ústupu.

Technické brigády syrské armády již zahájily prohlídku osvobozených území za účelem objevení a likvidace výbušných zařízení, ohlásila současně agentura. Vládní síly již začátkem tohoto týdne obsadily nedaleké město Tajbat al-Imám. Konflikt v Sýrii, který začal v březnu 2011, si podle odhadů vyžádal zhruba 400 tisíc lidských životů.

Problém se občas ale vyskytne jinde: Tři bojovníci syrských provládních milicí byli zabiti a dva další zraněni při nedělním izraelském ostřelování tábora těchto milicí na Golanských výšinách, na jihu syrské provincie Kunajtra u hranic s Izraelem. Oznámila to agentura AFP. Izraelská armáda jako vždy odmítla zprávu o útoku komentovat. Tábor, který se stal terčem izraelského ostřelování, patří milicím Síly národní obrany (SNO), které bojují v občanské válce v Sýrii na straně režimu prezidenta Bašára Asada. Od červnové války v roce 1967 okupuje Izrael 1200 kilometrů čtverečních Golanských výšin (severovýchodní část), izraelskou anexi tohoto území z roku 1981 mezinárodní společenství nikdy neuznalo. Zbývajících 510 kilometrů čtverečních Golanských výšin zůstává pod syrskou kontrolou. Předtím čtyři izraelské stíhačky porušily syrský vzdušný prostor v oblasti Al-Baridž ze strany libanonské hranice a zasáhly vojenské skladiště v oblasti Palmýry. 

 

A fascinující drzost přišla z Izraele, když prý mají plné právo zabíjet a útočit na cizím území, ale ten, kdo se bude bránit, bude nemilosrdně zlikvidován jako lidé v Palestině: Ministr obrany Izraele Avigdor Lieberman pohrozil zničením baterií PVO Sýrie, jestli budou znovu pálit po izraelských letadlech, která bombardují Sýrii, nebo letadla oficiální armády Sýrie.  Jeho slova uvádí rozhlasová stanice Kol Israel.

 

 

Izraelská armáda potřebuje prostě cvičit, USA nad ní drží ochrannou ruku a jedno, zda jsou to cviční králíci z Palestiny, či Sýrie, nebo třeba mezinárodní aktivisté ze Španělska v mezinárodních vodách. Každopádně Sýrie je stále více osvobozována přes zuřivost Izraele a části politického spektra USA senátora a blázna z Vietnamu Mc Caina. A snad se blíží doba, kdy se budou moci syrští přátelé vrátit k nim domů. Ruská armáda tam odvedla obrovský kus práce proti skutečnému terorismu a za to jí patří upřímný dík.

 

Zveřejnili jsme:

50 let okupace Palestiny a svět mlčí! Kdo řídí exodus migrantů z těchto států do Evropy?