Už jsme zase všichni Charlie, už zase velkohubé kecy, už zase bězdětné státnice posílají do boje naše syny, kteří jsou prý nezlomeni, a půjdou vstříc každému nebezpečí, které nám Bushové, Tony Blairové, Sarkozyové, Merkelové a další připravili.

A mezitím Pentagon jásá, zbrojní dohoda Donalda Trumpa za zhruba 110 miliard dolarů pro arabské státy za zbraně, které se nakonec stejně rozkradou a zase se to tam bude řezat. A zase budou mrtví a zase budou prchat do Evropy a zase budou státníci posílat gratulace, hlásat, že jsou Charlie a tupě se ptát:

 

PROČ?

 

Saúdská Arábie se také dohodla na smlouvě o dodávkách zbrojní techniky a služeb za 110 miliard dolarů, což je v přepočtu 2,6 bilionu korun. Saúdská Arábie si sjednala rovněž právo koupit během příštích deseti let od USA vybavení za dalších 350 miliard dolarů.

 

„Tato dohoda jasně prokazuje odhodlání Spojených států spolupracovat se Saúdskou Arábií a našimi partnery z oblasti Perského zálivu. Zároveň rozšiřuje příležitosti pro americké firmy v tomto regionu a podpoří desítky tisíc nových pracovních míst v americkém obranném průmyslu,“ stojí v americkém oficiálním sdělení.

 

A to je boj proti terorismu: kolik ještě zemře obyčejných lidí, než vezmou právo zpět do svých rukou?

 

Oni tvrdí, že je to odplata za jejich pozabíjené ženy a děti, když jsme na ně házeli mírové bomby. Ale kdo rozhodl o bombardování civilních cílů na  územích Iráku, Sýrie, Libye a dalších států? My to nebyli! Nebyl to náhodou George Bush, Tony Blair a Nicolas Sarkozy? A Merkelová je pozvala! A zatímco oni chodí po svobodě, umírají obyčejní lidé v Evropě.

 

Proč?