Mohutný výbuch v Manchesteru, kde vystoupila americká zpěvačka Ariana Grande otřásl koncertní halou. Během exploze zahynulo 19 lidí, spíše dětí a dalších 59 se zraněno.

(Doplnění - Londýn už hlásí 22 obětí)

 

 http://www.telegraph.co.uk/content/dam/news/2017/05/22/TELEMMGLPICT000129638046-large_trans_NvBQzQNjv4BqpVlberWd9EgFPZtcLiMQfyf2A9a6I9YchsjMeADBa08.jpeg

Policie uvedla, že reagovala na zprávy o explozi krátce po 22:35 místního času (23:35 SELČ). Podle pořadatelů došlo k výbuchu ve veřejném prostoru haly mimo koncertní sál. Na místo dorazili pyrotechnici, kteří později provedli preventivní kontrolovanou explozi podezřelého objektu. Podle posledních údajů se odpálil sebevražedný atentátník. Opatrně se však naznačuje, že výbušnina mohla být umístěna na cestě, takže podrobnosti budeme sledovat.

Výsledek obrázku pro ariana grande

Ariana Grande

Zatím je situace nepřehledná, ale v této souvislosti bychom měli být stále opatrnější, koho na své území pustit, byť zatím pachatel není znám. A strach z přistěhovalců a následný odchod Británie s částečným uzavřením hranic je oprávněný. I kdyby to nebyl tentokrát cizinec, ale Brit.

 

Hlavně když každý, kdo má strach, je nazýván rasista a xenofob! Postaví se Madona do čela antirasistického pochodu na místě bez ochrany, jako obyčejní lidé?