Stručná neobjektivní chronologie událostí na Ukrajině

23.08.2021 13:14 1600 zhlédnutí
Autor článku
Jaroslav Matuška
Článek čtenáře
 
To, co je rozhodující v politice, se odehrává za zavřenými dveřmi. Veřejnosti bývají události v médiích předkládány podle toho, odkud vítr vane. Západ ale k dění na Ukrajině vedl tak hrubou manipulativní propagandu, že řada lidí, a nebyli to komunisté, začali vyhledávat informace z Hlasu Ruska, BL, Střípků ze světa, Nové republiky apod.

A postupně se jim otevíraly oči. Kdo by si dříve zjišťoval informace o US vojenské základně Camp Bondsteel v Kosově?
Zájem našich občanů o "Ukrajinu" trvá od podzimu 2013. To dokazuje, že se nejedná jenom o záležitost regionálního významu. Stačilo, aby onen neznámý mladík vzal Kličkovi mikrofon z ruky... A scénář se začal odvíjet podle scénáristky Victorie Nulandové /před lety např. Paul Wolfowitz napsal ideový námět.../. Samozřejmě, že na seriál s názvem NWO síly jednoho člověka nestačí. Producenti nešetří, protože jsou si jisti kasovním úspěchem.
Popisovat i stručně, co se všechno od "vzlétnutí" Volodymyra Parasjuka - Černé labutě na MAJDANU, odehrálo kolem "Ukrajiny"? Čtenář pod množstvím odkazů na YouTube, článků, publikací atd. by mohl ztratit tu červenou nit, která se nabízí v závěrečném VI. bodu...
Proto zde nejsou odkazy na občanskou válku, na likvidaci odporu Doněcka, Luhanska pomocí armády a těžké vojenské techniky, tragédii letadla MH-17, nešťastné sankce, křehké příměří, začátek studené války...
I. UKRAJINA ODMÍTLA ASOCIAČNÍ DOHODU, ABY ZÍSKALA OD EU VÍCE

Rozhodnutí Kyjeva zastavit jednání o přidružení k Evropské unii je taktickou záležitostí, která sleduje výhradně ekonomické zájmy, řekl v pátek v ukrajinském parlamentu premiér Mykola Azarov. Jeho vláda ve čtvrtek oznámila, že zastavuje přípravy podpisu asociační dohody s Bruselem. Podle eurokomisaře Štefana Füleho ale má Ukrajina dveře do EU otevřené.
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/320067-ukrajina-odmitla-asociacni-dohodu-aby-ziskala-od-eu-vice.html

II. NÁZOR: NÁSILÍ NA MAJDANU NENÍ POKOJNÝ PROTEST. AKCE VYVOLÁVÁ REAKCI.

Již několik měsíců sužují ukrajinskou metropoli Kyjev nepokoje. Násilí eskaluje, bohužel, z většiny médií vše vyznívá, jako kdyby vlk snědl Karkulku. Tím vlkem je policie a Karkulkou demonstranti. Je tomu tak? Vídáme čísla zraněných demonstrantů, počty mrtvých. O policii zmínky jen minimální... Česká televize a další naše média se předhání v podání informace, aby každý demonstrant vyzněl jako největší chudák a trpitel a ten zlý polda (z BERKUTu například) jako ten vrah. Podívejme se na věc tak, jak jí mohou vidět zasahující policisté v Kyjevě.

http://www.policejninoviny.cz/nazor-nasili-na-majdanu-neni-pokojny-protest-akce-vyvolava-reakci-.html

III. ONLINE: JANUKOVYČ USTOUPIL. PŘIŠEL O PRAVOMOCI A TYMOŠENKOVÁ MÍŘÍ NA SVOBODU
Naděje na konec krveprolití se zrodila během jednání Janukovyče s opozičními vůdci Vitalijem Kličkem, Arsenijem Jaceňukem a Olehem Ťahnybokem, které zprostředkovali ministři zahraničí Německa a Polska Frank-Walter Steinmeier a Radoslaw Sikorski a ruský ombudsman Vladimir Lukin.
Obsahem dohody je příslib prosincových mimořádných prezidentských voleb, návrat k ústavě z roku 2004 a vytvoření nové vlády národního porozumění. Na okamžitou demisi, kterou žádala radikální část opozice, Janukovyč nepřistoupil.
https://www.e15.cz/zahranicni/online-janukovyc-ustoupil-prisel-o-pravomoci-a-tymosenkova-miri-na-svobodu-1062866

 IV. VOLODYMYR PARASJUK (26), vystudovaný ekonom ze Lvova, tak otevřeně vyzval k porušení dohody, kterou předtím pracně vyjednávalo trio unijních ministrů zahraničí. Majdan jeho slova bouřlivě podpořil a krátce poté už Janukovyč letěl z Kyjeva na východ.
 

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/328688-ukrajina-ma-noveho-hrdinu-vyhnal-prezidenta.html
https://www.youtube.com/watch?v=C6cpyRwl-ZU

V. PUTIN: KRYM VŽDY BYL A ZŮSTANE NEDĚLITELNOU SOUČÁSTÍ RUSKA
Moskva - Krym dnes za nedělitelnou součást Ruska označil ruský prezident Vladimir Putin. V projevu k oběma komorám ruského parlamentu v kremelském Georgijevském sále zároveň vyzval poslance, aby ratifikovali návrh zákona, jímž se do Ruské federace začlení dva nové subjekty: Krymská republika a město Sevastopol. "Krym vždy byl a navždy zůstane nedělitelnou součástí Ruska. Toto vědomí jsme si předávali z generace na generaci," řekl prezident a naznačil, že Rusko už nemá zájem o další ukrajinské území. Následně podepsal v Kremlu s představiteli Krymské republiky a Sevastopolu smlouvu o vstupu obou subjektů do Ruské federace.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/266659-putin-krym-vzdy-byl-a-zustane-nedelitelnou-soucasti-ruska/

VI. JSME VE HŘE, NAS... NA EU. Na internet unikl telefonát diplomatů USA o dění na Ukrajině
Na internetových stránkách YouTube se ve čtvrtek večer objevil audiozáznam telefonátu mezi náměstkyní ministra zahraničí USA Victorií Nulandovou a velvyslancem na Ukrajině Geoffreyem Pyattem. Probírají spolu, jak postupovat při jednáních s ukrajinskou vládou a opozicí, přičemž se shodují, že by opoziční předák Vitalij Kličko neměl sedět ve vládě a Američanům by při prosazování jejich zájmů mohla pomoct přítomnost diplomata OSN na Ukrajině.

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/326955-jsme-ve-hre-nas-na-eu-na-internet-unikl-telefonat-diplomatu-usa-o-deni-na-ukrajine.html

 

Informace o autorovi Jaroslav Matuška

Líbil se vám článek?
(1 hodnocení)
Bleskové zprávy
Kvůli klimatu stojí za to trochu zchudnout, říká finančník
Předchozí článek Jaroslav Matuška  23.08.2021 1608
Kvůli klimatu stojí za to trochu zchudnout, říká finančník
... Tlak je nutný

Štítky: USA

23.08.2021 13:14 1601 zhlédnutí
Zahraniční
Stručná neobjektivní chronologie událostí na Ukrajině
Stručná neobjektivní chronologie událostí na Ukrajině
 
To, co je rozhodující v politice, se odehrává za zavřenými dveřmi. Veřejnosti bývají události v médiích
...
22.08.2021 17:29 1608 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Kvůli klimatu stojí za to trochu zchudnout, říká finančník

Nové články

K tématu