Rakousko a Dánsko si samy chtějí určovat migrační politiku, v OSN by se mohly připojit k USA a Maďarsku a z globálního paktu OSN o migraci vystoupit. 

 

Mezi další země, které si samy chtějí řešit svůj přístup k imigrantům, se zařadily Rakousko a Dánsko. Toto své rozhodnutí chtějí dát na vědomí OSN, které tuto problematiku chce řešit centrálně a to na úkor zájmů občanů, kteří v jednotlivých zemích žijí.

I když v naší republice byly v popředí komunální a senátní volby, ve světě stále trvají problémy spojené s migrací. Do Evropy je připraveno se vydat stotisíce nelegálních imigrantů z afrických zemí, kteří stále hledají možné cesty, jak tohoto cíle dosáhnout. Tím si chtějí zabezpečit lepší život, spočívající v žití v Evropě a to na základě výplat sociálních dávek, aniž by museli např. pracovat. Oni zde chtějí žít na úkor místních slušných občanů a propagovat svoje ideologie. Mimo těchto odhodlaných a připravených (většinou muslimských) imigrantů, kteří míří do Evropy, si musíme uvědomit, že v Evropě už jich okolo pěti milionů je. A co s nimi?

K těmto otázkám jsou předkládána různá řešení a jsou projednávány nejen na národních, ale i nadnárodních úrovních. Zde mezi nejvyšší světový orgán patří Organizace spojených národů (OSN), která k otázkám migrace představila globální pakt o migraci, který má určovat, jak by si měly jednotlivé státy imigranty rozdělovat a jak úspěšně vést proces jejich začleňování do těchto zemí. Tento velmi důležitý dokument má být podepsán 191 členskými zeměmi OSN do konce tohoto roku, konkrétně k oficiálnímu přijetí dokumentu má dojít na ministerské konferenci, která proběhne ve dnech 10. a 11. prosince v marockém městě Marrákeš. Razantně tento dokument odmítly zatím Spojené státy a Maďarsko.

Frankfurtské všeobecné noviny pro Německo (Frankfurter Allgemeine), které nesou nálepku německo-konzervativně-liberálního deníku, patřící mezi nejrespektovanější německé i evropské noviny, prodávající se po celém světě (přes 250 tisíc výtisků denně a jejich články jsou veřejně dostupné internetu), přinesly informaci, že Dánsko a Rakousko budou možná dalšími zeměmi, které globální pakt o migraci odmítnou.

Konkrétně to zaznělo po jednání rakouského ministra Herberta Kickla s dánskou ministryní Inger Støjbergovou, které se konalo ve Vídni. Oba dva politici jsou známí svým postojem k nelegálním imigrantům. Výstupem jejich společné schůzky je návrh reformy evropského azylového systému. V dokumentu prosazují nejprve zajištění vnějších hranic EU, tak aby se zamezilo nelegální migraci a až pak řešit situaci, co s těmi imigranty, kteří už zde jsou. Dánská ministryně si striktně stojí za svým tvrzením: „O přijímání uprchlíků by si měly rozhodovat jednotlivé členské státy.“ Dále dodala: „Do své země bych umožnila vstup pouze těm, kteří jsou kompatibilní s naším hodnotovým systémem.“ Těmito výroky si zadala na odpověď – minimum nelegálních imigrantů.

Dánsko v poslední době zpřísnilo migrační politiku. V roce 2017, rozhodl dánský parlament, že ministr pro cizince a integraci může v rámci svých kompetencí rozhodnout, jak a kolik uprchlíků Dánsko příjme. V minulém roce zde bylo zaregistrováno 3.500 žádostí o azyl.

Nejnovější informací je také to, že podle agentury Reuters polský ministr vnitra Joachim Brudziński navrhne premiérovi, aby Varšava odstoupila od globálního paktu OSN o migraci ještě před jeho oficiálním přijetím letos v prosinci. Dokument podle ministra podporuje nepovolenou migraci.

Naše hnutí SPD podporuje tyto iniciativy Dánska, Rakouska i Polska. Jsme pro vystoupení z globálního paktu OSN o migraci, tak jak to udělaly Spojené státy a Maďarsko. Ve Sněmovně se nám podařilo zařadit dne 19. září hlasování o postoji vlády a postoji ČR ke globálnímu paktu OSN o migraci a zároveň jsme navrhli usnesení o odstoupení ČR z jednání o tomto globálním paktu. Bohužel naše hnutí nikdo nepodpořil, což nás velmi mrzí. My to ale nevzdáme a budeme dále hledat cesty, jak tento globální pakt OSN o migraci opustit!

 

Radek Rozvoral SPD

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - Dan

  Doufam, ze prave zasedajici V4 tenhle pakt odmitne take. Kdyz ne, tak se pripravte na emigraci! Z Ceska bude Chalifat! A nerikejte, ze blaznim, tohle je strategie k zaniku bile civilizace a krestanstvi.

 • Návštěvník - wolfram

  SPD, výborně, ale absolutně nechápu, jak by v ateistickém Česku tolik lidí volilo darebáky LIDOVCE a jejich lidovecké deriváty - Kalouskovu TOP09, Gazdíkovu STAN, Praha sobě poslance KDU-ČSL Čižinského... Nebo Hermana v Chrudimi! Vždyť na Chrudimsku byl senátorem předseda Agrární komory Veleba!
  To musí být nějaký volební podvod.

 • Návštěvník - Dan

  V odpovědi na: Návštěvník - wolfram

  Me se to taky nejak nezda. Ze by Cernoprdi ovladli Moravu? No Moravaci byli vzdy Panbickari.
  Je treba ovsem vedet, ze vsechny volby v tech 'demokratickych' zemich zapadu jsou zmanipulovane! I ty v Juesej! Jednat jsou placeni demonstranti, jednak volebni vysledky.

 • Návštěvník - wolfram

  V odpovědi na: Návštěvník - Dan

  Pche! Pražáci jsou panbíčkáři, že by poslanci KDU-ČSL Čižinskému dali nejvíc preferenčních hlasů?

 • Návštěvník - wolfram

  V pátek 13. července 2018 (PÁTEK TŘINÁCTÉHO!) v New Yorku se 190 zemí OSN - ZA ČESKO HLASOVALA ČESKÁ VELVYSLANKYNĚ PŘI OSN MARIE MRKOSOVÁ CHATARDOVÁ, BÝVALÁ VELVYSLANKYNĚ VE FRANCII (* 6. března 1963 Znojmo) - domluvilo na předběžné podobě globálního paktu pro migraci.
  S výjimkou USA, které se z jednání v prosinci 2017 stáhly. Prezident Donald Trump tehdy řekl, že je pakt neslučitelný s migrační politikou Washingtonu.
  Maďarsko pak oficiálně vystoupilo z globálního paktu pro migraci 24. července 2018.
  Souhlas s globálním paktem způsobil v Česku velký povyk a Hamáčkovo ministerstvo zahraničních věcí v sobotu 14. července 2018 vydalo Prohlášení MZV ke globálnímu paktu OSN k migraci, ve kterém říká, že "Vláda ČR nemůže a nebude dávat žádný souhlas s nelegální migrací."
  Ale Globální pakt pro migraci je právě o ZLEGALIZOVÁNÍ dosud nelegální migrace. Babiš a Hamáček sprostě lžou jak Hitler.
  Státy OSN se dohodly na globálním paktu o migraci
  https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/477750-staty-osn-se-dohodly-na-globalnim-paktu-o-migraci.html
  Prohlášení MZV ke globálnímu paktu OSN k migraci
  https://www.mzv.cz/jnp/cz/udalosti_a_media/prohlaseni_a_stanoviska/x2018_07_14_prohlaseni_mzv_ke_globalnimu_kompaktu.html
  V Podolské vodárně, kam ji doprovodila předsedkyně Ekonomické a sociální rady OSN (ECOSOC), stálá představitelka ČR při OSN Marie Chatardová, se mj. setkala s primátorkou Prahy Adrianou Krnáčovou, ředitelem ČHMÚ Markem Riederem, generálním ředitelem PVK Petrem Mrkosem, bývalým ministrem životního prostředí Bedřichem Moldanem a s dalšími odborníky.
  Majitelem Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) s generálním ředitelem PVK Petrem Mrkosem je francouzská Rothschildovská VEOLIA.
  http://www.osn.cz/sve-vodohospodarske-zkusenosti-muze-praha-sdilet-s-ostatnimi/

 • Návštěvník - Dan

  V odpovědi na: Návštěvník - wolfram

  Podivejte se, vse je uz dlouho naplanovane. Nevzpomnate si, ze uz pred lety 'vedci' 'prokazali', ze obyvatelstvo Evropy prislo z Mezopotamie!!! To je urazka nas v Evrope, podvod na desatou! A tak se to cilene pripravovalo chazarskou zidovskou mafii, vladnouci neomezenymi prostredky k uplaceni kazdeho a kdo nechce, tak nejak podivne nahle zemre! Vse je treba chapat jako proces ktery uz davno ze zemi zapadu udelal poslusne zdegenerovane lokaje, z politiku poskoky pracujici proti zajmum volicu a obyvatel. Jeste nikdy nebyla mezi politiky zapadni Evropy a obyvatelstvem, ktere maji zastupovat, takova propast. Sami do ni spadnou pri pristich volbach se vse sesune. Je treba hlidat, aby ta pakaz u moci nesvindlovala pri volbach! Maji za sebou parlamenty, volebni staby a hlavne zkorumpovana media, plma ritolezcu, poslusnych udelat vsechno co jim reknou. Je to jeste horsi jak za vlady jedne strany. Jsem zvedav, co ti pisalkove a tluchubove co plivaji na Rusko a Cinu pak budou delat, az se to zacne otacet. Prevleknou kabaty jako ta komousska a STBacka havet.

 • Je na čase, abychom ho odmítli i my! Tyhle globální pakty nás zničí. Ale obávám se, že Babiš nás zradí.

  http://www.epshark.cz/clanek/1098/globalni-pakty-kvoty-na-prerozdelovani-znovu-na-stole