Zapomněli jsme, že smyslem armády je boj, vyhrožoval v roce 2017 šéf elitních speciálních sil Karel Řehka. A český poslanec Zaorálek  si to dle generála neuvědomil. Tak mu začal pan generál vyhrožovat! Proč?

 

 Po oznámení úmrtí dalšího českého vojáka v Afghánistánu dal bývalý šéf české diplomacie najevo, že by se čeští vojáci měli z Afghánistánu stáhnout.

Pan generál po nástupu na pozici zástupce velitele Mnohonárodní divize severovýchod v polském Elblagu NATO má rypák výš, než všechny hory světa a myslí si, že se všichni budou třást.

 

Vážně je základem života válka? Pak khaki expert generál  by měl národu sdělit, kolik českých občanů zabili Afghánci za posledních sto let. Civilistů! A přitom tam stejně jako do Sýrie či Iráku jezdili z ČSSR pracovat. Tak proč najednou nyní vozíme z Afghánistánu mrtvoly? Je už ve vleku šíleného generálního tajemníka NATO Stoltenberga, zoufale toužícího vyvolat válku s Ruskem?

 

A především výhrůžka už je na okamžité sesazení a vojenský soud!

 Připravuje snad generál nástup vojenské junty, která nahradí parlamentní demokracii? V Turecku dostanou takoví generálové trest smrti a zde to poslanecká sněmovna přejde mlčením?

 

Ke generálovi se nelze dostat, ale většina webů zveřejněla tuto generálovu výhrůžku zvolenému poslanci za ČSSD!

Vy přátelé, kteří máte možnost veřejného působení, nenechte to tak prosím.
Obecně se k věcem, které zavání politikou nerad takto (polo)veřejně vyjadřuji. Tohle jsem ale musel a kdykoliv se pod to podepíšu (sdílejte podle libosti).

Odbočka:

Zákon č. 40/2009 Sb. Zákon trestní zákoník, § 314 Sabotáž říká:
(1) Kdo v úmyslu poškodit ústavní zřízení nebo obranyschopnost České republiky anebo poškodit mezinárodní organizaci zneužije svého zaměstnání, povolání, postavení nebo své funkce nebo se dopustí jiného jednání k tomu, aby
a) mařil nebo ztěžoval plnění důležitého úkolu mezinárodní organizace,......ozbrojených sil...... , nebo
b) způsobil v činnosti takového orgánu anebo takové organizace nebo instituce poruchu nebo jinou závažnou škodu,.............
(3).....c) ohrozí-li takovým činem závažně mezinárodní postavení České republiky nebo postavení mezinárodní organizace, jejíž je Česká republika členem......

Ano, nejsem právník, jistě nelze prokázat záměr a dopady, poslanecká imunita atd........ Za mě je to ale jasná sabotáž! Možná ne v trestněprávní rovině, ale v morální ano. O tom nepochybuji.

 

 A to pouze proto, že pan generál Řehka chce zabíjet a poslanec Zaorálek přemýšlí, zda lidské životy v Afghánistánu stojí za to!  Myslí si zelený mozek z kurzu RANGER ve Spojených státech Řehka, že je někde na divokém západě a hlavní slovo zde mají generálové? 

Vyhrožování a příprava ke svržení volených poslanců na soukromém statusu a tvrdit, že to je jeho status je jako vraždit a tvrdit, že si vraždí sám pro sebe a ostatním do toho nic není, protože jim to neřekl!

 

Na závěr pozor: to není výtka klukům, co nasazují životy při plnění rozkazů. To je jasné stanovisko, že generál má držet hubu a uctivě čekat, zda civilisté - zástupci lidu nenajdou cestu jinou, mírovou, aby ti řadoví vojáci nemuseli umírat a teprve, když zástupci lidu nenajdou mírové řešení a dají generálům povolení vydávat řadovým vojákům povely, teprve potom smí přebírat velení! Opačně je to vzpoura a ta má jasné východisko: okamžité sesazení z funkce a válečný soud! Na celém světě. A myslet si, že je nepotrestatelný, protože pracuje pro NATO a to je víc než Česká republika by měla začít ihned řešit mimořádná bezpečnostní rada státu v čele s prezidentem republiky.

Pan generál Řehka v civilizaci a míru není víc než občan České republiky. Má stejná práva a stejné povinnosti. A to pak generál jasně nepochopil. Pak ale jako generál má skončit. Okamžitě!

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • *

  Kluci v Afghánistánu padli za Babiše a jeho rodinu. To je docela blbé. :-P

 • *

  Premiér Babiš odmítl stažení českých vojáků z Afghánistánu. Bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek navrhl, aby se česká armáda stáhla z Afghánistánu. Stejný postoj prý zastával už jako člen vlády.

  Já myslím, že Zaorálek náhle zavětřil v Afghánistánu obrovský politický potenciál, myslím jako stažení z Afghánistánu a návrat ČSSD na výsluní, do přízně voličů. Tak dobře, Zaorálku, go go go.

 • *

  Centrum pro výzkum veřejného mínění - Postoj občanů k vyslání českých vojáků do Afghánistánu ( 5. březen 2004 )
  Česká veřejnost v naprosté většině odmítá nasazení českých vojáků do bojů v Afghánistánu, když podporu tomuto kroku vyjádřila necelá pětina (17 %) dotázaných, zatímco proti se vyslovily tři čtvrtiny (75 %) respondentů. Odpor vůči vyslání české speciální jednotky do Afghánistánu přitom jednoznačně převažuje mezi stoupenci všech politických stran, přičemž nejsilněji svůj nesouhlas dávali najevo voliči KSČM (90 % proti, 7 % pro), po nichž v pořadí podle intenzity nesouhlasu následovali stoupenci ČSSD (78 % proti, 14 % pro), KDU-ČSL (73 % proti, 23 % pro) a ODS (70 % proti, 24 % pro).
  Analýza dále ukázala, že nesouhlas poněkud sílí s rostoucím věkem respondentů, z hlediska pohlaví se proti plánované akci ve zvýšené míře stavěly ženy.
  https://cvvm.soc.cas.cz/cz/tiskove-zpravy/politicke/mezinarodni-vztahy/417-postoj-oban-k-vyslani-eskych-vojak-do-afghanistanu

 • Dan

  V odpovědi na: *

  Vzhledem, ze media podavaji zkreslene informace o situaci v Afghanistanu, protoze tam USA nastolily svou loutkovou vladu, je vysledek hodnoceni zatizen dezinformacemi medii. Taliban je ocernovan, ackoliv bojuje proti okupaci sve zeme. Po 16 letech blahodarneho pusobeni NATO a USA se zavadenim demokracie v tradicnim muslimskem statu (!) ovlada Taliban 70 % uzemi!!!
  USA jde o ovladani surovin, vynos z pestovani drog a ovladnuti hranicniho pasma k Rusku k novym provokacim Ruska.

 • Násilník Afghánec, Babáková a kmotr Rittig

  Přišel do Česka díky "zásluhám" svého otce! Afghánec Sabawoon Davizi (20), kterého policie obvinila ze znásilnění zdravotní sestřičky na Bulovce, přiletěl do České republiky s otcem, který působil v Afghánistánu jako tlumočník pro americké a české vojáky. Celá tlumočníkova rodina dostala u nás azyl do roku 2026. Podle soudu nešlo o pokus znásilnění, ale maximálně o přestupek, a celý případ proto v září 2017 postoupil Úřadu městské části Praha 8. Afghánec měl dva obhájce (!): advokáta Jana Kozáka a advokátku Karolínu Babákovou z advokátní kanceláře MSB Legal (dřívější název Šachta & partners), což je advokátka miliardářských zlodějů Ivo Rittiga a Radovana Krejčíře. Kde vzal Afghánec prachy na advokátku této třídy?
  https://www.expres.cz/znasilneni-bulovka-uprchlik-sestricka-propusteni-f8j-/zpravy.aspx?c=A161214_112251_dx-zpravy_pali

 • Petr Pokorný

  Neuvěřitelné, kolik lidí se zastává Řehky proti Zaorálkovi proto, že napadat mrtvého vojáka je špína. Ale přece o toho kluka nejde, ale o poměr generála ke svému nadřízenému zástupci lidu!
  Kopíruji, jak to vysvětluji pro ujasnění všem ještě jednou
  Řehka napsal jasně: Za mě je to ale jasná sabotáž, reagoval na Zaorálka!!!!!? Neboli pokud pochybnosti o smysluplnosti politika někde válčit nazve voják z povolání, notabene generál sabotáží, porušuje tím naprosto jednoznačně hierarchii (řec. ίερός hieros) silových orgánů podřízených občanské společnosti a dopouští se nejen vojenské disciplíně, ale dokonce psychologicky útočí na zástupce lidu! Co má následovat ve vojenském systému nemusím snad už doplňovat!! Takže se nejedná o to, že by měl např. chránit kluky, kteří padnou kdesi. Ale o vzpouru proti svým velitelům, kteří musí hledat mírové řešení, či boj! A žádný voják, pokud je ve služebním poměru, nesmí protestovat, natož vyhrožovat svému veliteli, což jsou zástupci lidu v čele s velitelem ozbrojených vojsk! Voják musí plnit rozkazy a nic víc! Jinak je to vzpoura! Navíc vyhrožování nařčením o sabotáži!!! o stažení z Afghánistánu smí diskutovat pouze velitel, což je Zeman, navrhovat a schvalovat poslanci! A přesně toto tam je a toto si dovolil generál Řehka! Vyhrožoval Zaorálkovi, že dělá SABOTÁŽ!!!! Že tím maří obranyschopnost České republiky a zneužívá své postavení!!! Umíte si představit, že by to udělal v americké armádě a vyhrožoval třeba zesnulému veteránovi McCainovi? Z vězení by nevyšel! A i v USA diskutují o stejném stažení a dokonce už 100 000 vojáků odešlo. Tak o čem si píšeme, prosím?

 • Petr Pokorný

  V odpovědi na: Petr Pokorný

  Před chvílí:
  V následné reakci ministr Metnar nejdříve ujistil poslance o tom, že on i armáda si jsou plně vědomi toho, že mandát k zahraničním misím je plně v rukou politiků. "Ti rozhodují o tom, kolik vojáků, v jakých zahraničních misích a s jakým úkolem bude vykonávat svoji službu," podotkl.

  "Záležitost, projednal s panem náčelníkem Generálního štábu generálem Opatou, který mě informoval o tom, že tuto záležitost probral s generálem Řehkou a po návratu generála Řehky ze zahraničí ji bude řešit kázeňsky," prohlásil Metnar.


  Doplňuji: ano, jediné správné řešení. O trestu budeme informovat.

 • Dan

  Trumpeta, Bolton a jejich generalove v NATO pripravuji valku v Evrope. Instalaci atomovek na hranici Ruska s kratkou dobou doletu nebude mit Rusko sanci pri preventivnim uderu reagovat obranymi raketami a znici pak v odvete celou Evropu. NATO zeme se zhrozily, jedine GB (naveky s USA az do hrobu) se to libi!
  Prectete si uvahy:
  http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/zamysleni-nad-nasi-ucasti-v-nato.html
  http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/zamysleni-nad-nasi-ucasti-v-nato-cast-2.html

 • Kalousek obvinil Zaorálka z posílení teroristů

  Kalousek: "Generálové se prý ozvat nesmí. My se naopak ozvat musíme. Přestaňte, proboha, blábolit Vy, kolego Zaorálku! Posilujete zrůdné odhodlání teroristů a děláte z našich vojáků terč, který má smysl. Vaše jednání je hanebné." 26. 10. 2018
  https://twitter.com/kalousekm

  Kalousek ještě nikdy nenavštívil Afghánistán. Kalousku, sbal si maršálskou hůl a šup šup, navštívit základnu Bagram! Fileste, nic se fam nestane!

 • Dan

  V odpovědi na: Kalousek obvinil Zaorálka z posílení teroristů

  Dejte mu na cestu nefunkcni padak, ktery nakoupil armade a vystrcte ho z letadla nad Afghanistanem.