Nový trestný čin nazvaný porušování svobody projevu by se vztahoval na sociální sítě s více než 100.000 uživateli. Trestné by podle návrhu bylo neoprávněné odstranění nebo jiné znepřístupnění příspěvku týkajícího se otázek veřejného zájmu, který by nebyl v rozporu s trestními předpisy, mezinárodními smlouvami nebo s dobrými mravy. Zásah by zároveň musel být veden úmyslem ztížit nebo zmařit svobodnou veřejnou diskusi.

 

 Jestli někdo věří, že majitel facebooku Mark Elliot Zuckerberg  sedí u počítače a zoufale hledá, co jakási Skrytá Pravda v České republice má v nadpisu, šeredně se mýlí.

Ani algoritmus, který by někde kdesi řešil za oceánem, že příspěvek může porušovat paragraf 198 Tr. z. Hanobení rasy, národa a přesvědčení či paragraf 198a Tr. z. Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod, který byl vytvořen na daném území daného státu.

 

Tato pravidla určuje ten který stát a za tímto se ukrývá příslušné mimisterstvo vnitra dané země, v našem případě ČSSD v čele nejdříve s Chovancem, následně s Hamáčkem. A jedině MV může vytvářet algoritmy, cenzory a likvidaci nepohodlných.

A právě v likvidaci nepohodlných se ukrývá to, co demokracii a svobodě vadí. Pokud totiž nějaký cvok nadává autorovi v každém příspěvku, či jeho webu, je logické, že to majitele přestane bavit, protože to odrazuje čtenáře. Sprosté urážky bez významu a kdykoliv prostě do diskuzí nepatří a nikdo se nad smazáním - mimo autora zbytečných nadávek - nepohorší.

 

Skutečným zločinem je systém na odstavení názoru,

či dokonce na dehonestaci a udávání v zájmu jakési korektnosti,

pod jehož význam se vejde vše, co je nepohodlné.

 

Takže v přímém přenosu vidíme nadávky dokonce o střílení z řad členů ODS, ale to se neřeší, to Fiala neřeší, protože stojí politicky na správné straně, zatímco výrok pana Volného v rovině, která je naprosto totožná s výrokem pana Zaorálka a jsou na to důkazy, je dokonce řešena na mandátním výboru, protože je člen SPD a to je ta nesprávná strana. A zde je další důkaz - autentický: zablokování na internetu, protože upozorňovat na jistou menšinu se prostě nesmí. A dávat otázky, proč je jedno trestáno tvrdě a druhé ne s autentickým fotem je prostě korektně zakázáno.

Je korektně zakázáno přílušným ministrem vnitra: u nás Chovancem, a můžeme se podívat třeba do Francie, kde Le Penová za zveřejnění autentického fota byla předána policii a současně měla být umístěna v blázinci na přezkum. A přesně totéž je u nás děláno speciálním komandem, kde i už vyučování dětí je vedeno agresívní skupinou Člověk v tísni a kontrolováno BIS.

Zde je další zákaz - otázka a autentické foto, žádný hoax a manipulace! A za to se dávají "bany". Ale žádný majitel facebooku Mark Elliot Zuckerberg  nesedí u počítače a bany nedává. Nebo tomu ještě někdo věří? Prostě nespokojenost, jak která skupina je trestána, rozzuří cenzory Od Bruselu po naše vnitro. Prostě nepřipustí, aby se nad nesouladem a demokratickým deficitem  přemýšlelo!

Tyto otázky právního nesouladu se prostě nastolit nesmí!

 

Ale je to pak ještě demokracie? Kam po deseti létech (1990 - 2000) opět odešla svoboda, kterou jsme si údajně všichni přáli? Je svoboda Rumlů, Hamáčků, Chovanců stejná, jako svoboda občanů České republiky? Zdá se, že už ne. Že jsme opět tam...

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

  • Návštěvník - Vlastimil Nowak

    Tak Pokorný už se přejmenoval na KOMANDO. :))

Nejčtenější články za poslední měsíc