Takže zatímco Rusko a Čína akcelerují vzdělání, nejlepším z nejlepších dávají nejlepší vzdělání, my jdeme "mazaně" opačnou cestou. Těm nejlepším chlapcům snižují ženy soudružky evropské učitelky ve školách známky až o dva stupně, na vysoké školství se musí dostat až devadesát procent většinou nenadaných dívek, které by za komunistů byly maximálně švadleny či prodavačky, máme skvěle propracovaný multikulturalismus, inkluzi a gender, ale jaksi vlak ekonomický nám stále rychleji ujíždí. Stavíme sklady, mezisklady a montovny, HDP je založeno na průtokovém ohřívači koruny bez přidané hodnoty a školsví vyhlašuje soutěže o nejblbějšího politologického žáka Evropských hodnot!

 

Nemáme lékaře, zubaře, strojaře, inženýry a programátory, ale máme politology, tiskové mluvčí a obsluhy skladů.

A zatímco skvělý programátor vyroste z nadaného chlapce po cca deseti létech, my vymysleli gender programátorový rychlokurz pro dívky jak se stát programátorkou rychle a zběsile za půl roku.

A máme Jakuby Jandy, Jourové a Evropské hodnoty.

Idiotismus vítězí.

 

Málokdo ví, kdo byl původcem obrovského raketového zrychlení, dnes známého pod heslem: reaktivní motor, který jediný dokáže vyvinout sílu k opuštění planety Země přes hranici husté atmosféry. Je jím geniální Rus -  Konstantin Eduardovič Ciolkovskij. Mechanikou těles s proměnnou hmotností se podrobně zabývali vědci koncem 19. století a v roce 1898 nakonec K.E.Ciolkovskij odvodil základní rovnici reaktivního raketového pohybu. Samozřejmě musel umět skvěle matematiku a fyziku.

 

 Ciolkovského kosmická loď

Kresba

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rusko nyní

Moskevská státní univerzita otevřela Ústav teoretické a matematické fyziky

 

Nový ústav teoretické a matematické fyziky (ITMF) začal pracovat na Moskevské státní univerzitě Lomonosova.

Nové oddělení MGU se bude zabývat výzkumem a výukou specialistů v oblasti základního výzkumu odvětví fyziky.Podle univerzity se ITMF zabývá teorií strun, kvantovou gravitací, teorií kvantového pole a dalšími souvisejícími směry. V září zahájí ITMF a Fyzikální fakulta magisterský program „Kvantová gravitace a matematická fyzika“.

Do čela institutu byl uveden Arkadij Cejtlin, ruský a britský fyzik, jeden z největších světových specialistů v teorii superstrun a teorie polí. Ústav byl otevřen za pomoci Nadace pro rozvoj teoretické fyziky a matematiky "Bazis".

 Celkem 11 absolventů Lomonosovy univerzity získalo Nobelovu cenu.

 

Česká republika nyní

My jdeme jinou cestou. Rušíme opět matematiku, stačí, když bude gender, multikulturalismus, 100% dívek VŠ a kulaté razítko. Máme opět stejné žaludky a budou i gender platy. A hlavně inkluze. Pád země české (a západní ekonomiky) je zaručen.

Odstoupit od zavedení povinné maturity z matematiky, kterou by měli středoškoláci skládat nejpozději od jara 2022, navrhují piráti. Podle nich by vedla k růstu neúspěšnosti maturantů. Chtějí také, aby se střední vzdělání uznávalo i studentům, kteří školu dokončí, ale maturitu nezvládnou. Ústní a písemná část zkoušek by se podle nich měla přesunout na úroveň škol, jak to navrhuje i ministerstvo školství. Piráti také chtějí, aby by se začalo uznávat střední vzdělání po vystudování čtyřletých oborů i těm studentům, kteří u závěrečných zkoušek neuspěli.

 A jak to funguje?

V Rádle mají nejlepší školu. Děti si v této škole samy určí, kdy a co chtějí vědět. Liberecká Sudbury škola funguje už čtvrtým rokem v pronájmu v Chrastavě. Kvůli stále většímu zájmu rodičů o unschooling (svobodná škola, kdy sám vzdělávaný si určí, co a kdy se chce naučit -) se ale už potřebuje rozrůst. Škola proto koupila na Rádle pozemek a žádá o územní rozhodnutí. Ještě letos chce začít stavět.  „Děti nejsou zatížené přemírou látky, kterou by stejně zapomněly. Nikdo je do učení nenutí. Nestresují se. Na školu se vyloženě těší a když není, jsou smutné. To, co tady nepochytí, se dokážou velmi rychle doučit, až to budou potřebovat třeba na přijímačky. Prostě si mohou hrát a chvíli před zkouškou dostanou návod, jak dostat razítko: skvěle zvládnuto.
Je to takový plzeňský rychlokurz: zatímco většina na východě (někde i u nás) se studuje 18  let, těmto stačí týden a stanou se z nich třeba profesoři. I inkluze se tím zvládne snadněji...

 

Prostě západ a my se dal cestou, kdy budou všichni s razítkem na úrovni VŠ, ale málokdo bude umět číst a psát.

Statistiky: uvádí se 32 milionů negramotných Američanů s odkazem na americké ministerstvo školství a Národní institut gramotnosti. 

Polovina dospělých amerických občanů neumí přečíst knihu napsanou jazykem na úrovni osmé třídy.

V žebříčku zemí s funkčně negramotnými obyvateli pak Spojené státy zastávají čtvrté místo hned za Chile, Tureckem a Izraelem. Následují je Španělsko, Belgie a Slovinsko.

 

 Šok? Ono se prostě v mainstreamu o tom nesmí říkat a psát.

 

 
 

Leninovu heslu učit se, učit se a učit se se mnozí smáli. Prý stačí dát holkám samé jedničky a pak jim dát vysoké platy. Perpetuum mobile nás zachrání. Ekonomické. Ale ono to nefunguje. Volná soutěž je základem, nikoliv gender a OP Erasmus+. A tak si alespoň tiskneme eura a dolary, zatímco Rusko a Čína kupují zlato. My se ho "mazaně" zbavili.

To je ten zázrak po vstupu do Evropské unie. V roce 2004. A bude... Jak?

 

 P.S. Mimochodem, víte, že jsme za komunistů vymýtili negramotnost, epidemie a měli nejzdravější potraviny v Evropě? (Díky normám)

 

 
 
 
 
 
 
Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Pepan

  A proč by mělo být jinak? Mladým se to co se tady děje líbí, přece nebudou biflovat matematiku a češtinu když na to nemají stačí kdejaký tzv humanitární obor " co na tom že to k ničemu prostát není" podle českých zákonů nemusí dělat "podřadnou práci" takže má zajištěny soc dávky až do smrti, nemusíš se učit, nebudeš muset makat no neber to že?

 • Dan

  Spatne skolstvi a negramotnost jsou cilene navozovane zhorsovanim kvality vyuky, neustalymi reformami a podfinancovanim skolstvi, inkluzi, zrusenim povinne zlousky z cestiny, matyky, ciziho jazyka u matury, jak navrhli Pirati (!). Pamatujme si, co navrhli. Chteji nadchnout sve mlade volice, aby je volili. Ktery starsi obcan tuhle prolhanou pakaz muze jeste volit? Pokud nebyli v Praze ve vedeni mesta neustale kritizovali, ze hlasovani musi byt verejne a vse transparentni. Sotva se tam uprdelili, hlasovani je opet tajne!
  Po nastupu Jelcina zacalo i v Rusku zamerne odstraneni osvedceneho skolstvi ruznymi reformatory ze zapadu a jejich ruskymi slouhy. To se ted za Putina muselo vracet zpatky. Rusko presto ukazuje, ze zapad na nej nema v oblastech hitec jako radioelektroniky, raketove techniky, kybernetiky. Proc ? Dusledek aplikace skvelych znalosti a aplikaci fyziky a matematiky pri stavbe nove techniky a zbrani.
  Na VS humanitarni obory, sociologii se hrnou vsichni , co umeji vec okecat. V praxi, ktera neco produkuje nemaji sanci pak nalezt zamestnani a jsou na podpore. Technicke obory, inzenyrsvtvi se uz u zkousky okecat nedaji, protoze jsou to vedecke obory, kde 1 a 1 jsou 2, ne mozna 2. Vyzaduji znalosti matematiky, fyziky a ve specializaci pak pripravuji techniky pro vyrobu. Je to narocne studium, plat je nizsi a neda se srovnat s bakovnictvim, pojistovnami. Proto neni na CVUT zadny naval! Zato na medizinu, ekonomii a jine prirodni a socialni vedy se cpe kazdy.
  K tomu prichazi jeste indoktrinace zaku a studentu propagaci poklesleho fungovani spolecnosti, LGTB, genderove silenstvi, 60 pohlavi, zadne rodice tata a mama, propagace multikulti a Islamu, odmitani tradic a krestanstvi. Ohromna rusofobie, podporovana politiky a mediemi. Zamlcovani a lhani o agresich zapadu, NATO a EU.
  Divite se jeste te demonstraci dutolebek? Cteji shodit nejuspesnejsi vladu od sametu, protoze jim media kazdy den tvdi, jak je u nas vsechno spatne a jaky padouch je Babis!

  Krátká URL:
 • Havlovy děti

  Proto jste přece nenáviděli komunisty, ne? To se lidu v Česko-Somálsku líbí, žádné nároky, maturitní slohová práce na 25 řádků, státní i soukromé vysoké školy pro každého.
  Za socialismu studovala vysoké školy 15procentní elita, nyní je přijímáno na vysoké školy 70 % populačního ročníku a 80 % z nich pokračuje v magisterském studiu.
  Na Západě je počet vysokoškoláků také vysoký, jenže se do něj zahrnují bakaláři, absolventi colleges, vyšších odborných škol apod., ale magisterské studium je opravdu náročné, k magisterskému diplomu se jen tak někdo nedostane.
  Řada dnešních českých vysokoškoláků má úroveň jako dřívější učni, jen neumí žádné řemeslo.

  Zadarmo (za peníze českých daňových poplatníků) také studuje na českých státních vysokých školách 23 tisíc Slováků, 4 tisíce Rusů, 4 tisíce Ukrajinců, 1 300 Kazachů a jejich vysokoškolské studium nás stojí miliardu ročně. V USA si většina vysokoškolských studentů musí vzít půjčku na školné, v Británii je roční školné 9 000 liber ročně (330 tisíc korun). Natož cizinci!

 • Havlovy děti

  A to není všechno. Dětičky-podvodníci s tituly z obskurních soukromých vysokých škol, Fakulty právnické Plzeň se pak snaží vlézt do státní správy, na teplá místečka státních a obecních úředníků, soudců, politiků, krást, hrabat úplatky a řídit naši společnost podle svého.

  Přišli o místa ve vládě, ale tituly jim zůstanou. Podvody Malé (ANO) a Krčála (ČSSD) jsou promlčené
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/prisli-o-mista-ve-vlade-ale-tituly-jim-zustanou-podvody-male-a-krcala-jsou-promlcene-52822

  V roce 2013 zesnulý miliardář tunelář Mostecké uhelné Luboš Měkota, jehož kolegové byli v roce 2013 odsouzeni ve Švýcarsku, byl předsedou správní rady Vysoké školy finanční a správní, o. p. s. (VŠFS), jedním ze zakladatelů VŠFS je společnost CzechCoal známých tunelářů Tykače a Dienstla.
  https://www.vsfs.cz/?id=1013-zpravy&z=288

  Soukromá Univerzita Jana Amose Komenského v Praze (UJAK) od roku 2005 vygenerovala čisté zisky v hodnotě téměř miliardy a půl. Její majitel a zároveň rektor Luboš Chaloupka sobě vyplatil podíl na zisku cca 750 milionů korun. "Studovaly" tam kantýnská Nagyová, olympionička Neumannová a modelka Kubelková.
  https://www.krajskelisty.cz/praha/7773-studovala-tam-nagyova-olympionicka-neumannova-a-modelka-kubelkova-proc-je-ujak-stejna-jako-plzenska-prava-odpovida-byvaly-profesor-to-se-budete-divit.htm

  Pan Antonín Blažek, 6. května č. 39, Frenštát pod Radhoštěm: pět ostatních spoluvlastníků mini-paneláku mu nejprve znehodnotilo jeho byt hlukem a plísní (v suterénu večerka a vlhká prodejna akvaristiky) a pak ho odpovědný vlastník Jiří Houšťava s manželkou Bc. Beátou Houšťavovou, obecní úřednicí na bytovém odboru Městského úřadu Frenštát pod Radhoštěm, společně s exekutorem JUDr. Vránou doslova okradli o jeho byt v hodnotě 800 tisíc korun a pan Blažek měl být vystěhován jako bezdomovec. Byt pana Blažka byl vydražen v červenci 2012 a termín vystěhování byla neděle 17. února 2013, kdy došlo k explozi. Dluh pana Blažka vůči Společenství vlastníků jednotek činil 140 tisíc korun a vznikl tím, že pan Blažek nesouhlasil se zateplováním a výměnou oken, jak se nakonec ukázalo, měl pravdu, panelák byl zralý na zbourání, hasičům se panely drolily v rukách. Stížnosti pana Blažka frenštátský MěÚ ignoroval a Bc. Beáta Houšťavová studovala v době výbuchu třetí ročník bakalářského studia soukromé Vysoké školy podnikání, a.s. Ostrava. Tématem její diplomové práce byla problematika společenství vlastníků jednotek... Pak se tato pachatelka vydávala za oběť a shrábla miliony z veřejné sbírky... Proč nebyla "Bc." Houšťavová trestně stíhána a dřepí stále na úřadu jako referent bytového hospodářství? Kolik dalších lidí ještě "Bc." Houšťavová zničila?
  https://www.mufrenstat.cz/bc-beata-houstavova/o-5936
  https://www.denik.cz/moravskoslezsky-kraj/ted-to-na-me-doleha-rika-zena-ktera-prisla-o-strechu-nad-hlavou-20130314-zedh.html