Zamyšlení: Tak prý pro tento rok skončila slavná šaráda nedoceněných a pochod studentských legií se zastavil. I slavná Mirka z ODS s Kalouskem zatlačila slzu, prohodila smutný doslov o nevděčných voličích a házení perel sviním a prý se zase vrátí a s nimi zákon.

 

Zkrachovanci a vyděděnci, psalo tenkrát Rudé právo

 Co zbyde Gretě? Pár ušmudlaných fotek a trudný život. Ten je totiž o něčem jiném a příště zase bude další maskot. Co zbyde Minářovi? Pár ušmudlaných fotek a trudný život. Ten je totiž o něčem jiném. Příště bude další maskot.

Za pár let budou pouze pro smích.

A důvod?

Ta parta řvoucí nemá v sobě náboj myšlenky, ale je to skanzen zoufalců, co něco chtějí a neví co. Stejně jako opilý polní kurát neboli feldkurát Otto Katz. Ten byl opilý alkoholem, tito hrdinové mocí a slávou. A ještě si nevydělali ani na slanou vodu. A chtějí se také uchytit v neziskovkách: bez zodpovědnosti a práce. To je jejich sen. Jako studenti z roku 1989. Člověk v tísni. Transparency International.

Sypejte peníze a my je budeme utrácet, hulákají Šimonové Pánkové a Davidové Ondráčkové. Pak se to smrskne akorát na práskání a politickou agitku. Jako soudruzi mladí svazáci SSM. Nic nového. Bezpracně. Dávejte peníze a my budeme žít. Sen nových komunistů, kteří si ale komunisté neříkají. Už jsou to noví demokraté. A kdo jim nesype, je nepřítel. Oni jsou ti vyvolení.

 

„Já něco chci,“ křičel polní kurát, „ale já nevím co. Nevíte, co chci?“ Svěsil hlavu v naprosté rezignaci.„Co je mně do toho, co chci,“ řekl vážně, „a vám, pane, také do toho nic není. Já vás neznám. Jak se opovažujete mne fixírovat? Umíte šermovat?“

Potom, když ho Švejk klidnil, dávaje mu bez ostychu znát svou fyzickou převahu, polní kurát se otázal: „Máme dnes pondělí nebo pátek?“

 

Nenávist totiž není vize. Stejně jako "něco" Václava Havla neboli nepolitická politika, a člověk, který sice kázal o úžasné mírové budoucnosti, pak nafasoval Lucernu a ateliéry Barrandov, přitelkyni Chadimové podepsal amnestii, když chtěla nakrást majetky za miliardy, zajásal nad válečnou budoucností v Srbsku a rozšíření NATO a odešel k Pánu na věčnost boží.

A zbylo po něm jenom pár nabubřelých slov a svazácké soutěže pokrokových studentů. Všichni vědí, co byl zač, ale nahlas se to říkat nemá. Divná doba.

S Bohem a šáteček

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • *

  Je vidět, že Skrytá pravda není vlastenecká, nehájí české zájmy, ale podporuje mafiána Babiše, AGROŽER a ČESKO = MAFIÁNSKÉ DOUPĚ. A s tou záškodnickou sionistickou bandou MILION CHVILEK běžte taky někam.

 • V odpovědi na: *

  Skrytá pravda nepodporuje Babiše, ale stejně tak nebudeme hájit agresívní, nenávistný dav. Babiš je zlo, ale malinké proti těm, co nás vydírají a okrádají. Babiš je zlo systémově, protože struktura rozpočtu je spíše socialistická a náklady na kontrolu jsou neúměrně vysoké, takže "požerou" více státních zaměstnanců, než v době komunistů v čele a to je na pováženou. Bohužel to stádo nenabízí alternativu, ale chce krev a syčí nenávistí. A díky tomu stádu zde začalo opět bujet práskání, udavačství, ale málokdo z nich tuší, že je blízko rčení: revoluce vždy požírá své děti. Hajme svobodu, právo a pluralitu a teprve pak se vzduch vyčistí. Nechť předloží lepší program a občané mohou posoudit. Násilí a urážky není demokracie a svoboda.

  Krátká URL:
 • Bezte k volbam

  V odpovědi na: *

  Babis byl radne zvolen. Nechceme tady zadne placene revolucionare v hnede kosili, kteri zde delaji bordel!

 • Kam se poděly stovky nelegálních migrantů z Bělé-Jezové?

  Čobolská Babišovina je propustila? Dostali v Česku azyl? Šli parazitovat do Německa?
  Dnes Nejvyšší soud odmítl dovolání živnostníka Jaromíra Baldy (72) z Malé Bělé, jenž dostal čtyři roky vězení za teroristický útok. Pan Balda pokácel v roce 2017 dva malé stromy na koleje u uprchlického zařízení Bělá-Jezová. V uprchlickém táboře Bělá-Jezová nejsou ploty ani mříže, byly odstraněny v roce 2015 po stížnosti ombudsmanky Šabatové. Uprchlický tábor Bělá-Jezová má kapacitu 700 uprchlíků, pobývalo tam 500 nelegálních migrantů z Afghánistánu a Sýrie, dnes již jen 12.
  Lidé v Bělé řeší chování cizinců z uprchlického centra
  17.4.2019
  Bělá po Bezdězem – Několik lidí z města se začalo bouřit na sociálních sítích proti chováno lidí ze Zařízení pro zajištění cizinců Jezová. Začalo to příspěvkem na sociální síti Facebook. „Tak už nám to chodí po městě utečenci z Jezové, opravdu krásný. Dnes už žebrali cigarety před hospodou a včera se tu flákali opilí. Takže jak za starých časů, fakt super,“ uvedla jedna z uživatelek Facebooku. Pod příspěvkem se rychle rozjela plamenná diskuse, ve které lidé uváděli své zkušenosti s cizinci. Nejčastěji pak zmiňovali muže z Mongolska, který se prý měl na veřejnosti i obnažovat. Radnice k problému vydala prohlášení, nad jehož rámec se ale odmítla vyjádřit. Podle něj má být v Jezové dvanáct žadatelů o mezinárodní ochranu, jejich počet se podle starosty Jaroslava Vernera nebude výrazně navyšovat.
  https://boleslavsky.denik.cz/zpravy_region/lide-v-bele-opet-resi-chovani-cizincu-z-uprchlickeho-centra-20190411.html

 • Bezte k volbam a ukazte svou silu!

  Jde do tuheho. Existuje podle hlaseni Cro horda 3000 placenych aktivistu, kteri maji po cele republice v krajskych mestech presvedcovat obcany, aby sli demonstrovat. Chvilky jsou rizene a financovane zvenci nebo zevnitr miliony korun. Nikdo nedela nic zadarmo a tech silencu, co jsou pro vsechno k mani je malo! Je to nebezpeci pro nas a nasi zem, co neschvalujeme anarchii demonstraci, ktera se casem zvrtne v nasili! To nebezpeci spociva v tom, ze USA, ktere jsou nasim protektorem spolu s mediemi, policii a BIS tomu nebudou branit, naopak to podporuji. Neni to jako v Rusku, kde FSB potira tyto demonstrace, protoze je Rusko stale jeste suverennim statem a je schopno se branit sve 5. kolone, kterou tam ma. USA se rozhodly, zazehnout vsude ve svete pozar k nastoleni NWO. Vyuzit k tomu sve vazaly, ktere ovlada. USA vechny vazaly, kterym rikaji 'spojenci' sleduji svymi 16 tajnymi sluzbami, destabilizuji, odposlouchavaji, ridi jejich vnitrni i zahranicni politiku. Kde to uplne nejde, delaji to jejich poskoci jako Hrib, Novotny v Reporyjich, Kolar v Praze, novinari a moderatori. Ovlivnuji vrazdami vztah zemi (Nemecko-Rusko, Slovensko-Rusko), skandaly rozestvavaji (Cesko-Rusko), atd. USA uvaluji na sve 'spojence' sankce a kdyz ti nechteji tam, kde je USA potrebuji! To uz neni prece zadny spojenec, ale je to brutalni nepritel, ktery nas vydira a za jehoz zajmy musime vsude ve svete v NATO zabijet lidi!
  Neni to uz legrace, cemuz bude republika ted vystavena. Vyuziji vanoc k tomu, protoze lide jsou doma. Vetsina obcanu je pasivni, coz je normalni. A zacnou-li se branit, dojde k nasili jako jinde. V zajmu cizi mocnosti zde vsechno rozflakaji, coz je cilem USA pro zachranu jejich hegemonie. Potrebuji valku a nepokoje za kazdou cenu. Spojenci jako Nemecko zacinaji vypovidat poslusnost kvuli Nord Stream 2, protoze si uvedomuje, ze bez energii v dobe ekologickeho silenstvi zkrachuje hospodarsky.
  Chteji odstranit Babise, nejuspesnejsiho premiera od sametu. Je pro nas mensi zlo, jak vsichni ti neumetelove a povaleci v opozici, co ho chteji odstranit.