Je mi 50+ a jsem asi naivní: nikdo se zatím neomluvil, ale věřím, že se stejnou intenzitou, jakou Koudelka (BIS) útočí na údajně dezinformační weby se s ministrem vnitra Hamáčkem omluví a poděkuje Aeronetu za lithium a záchranu národního bohatství v řádu miliard!

A třeba se s prapodivnými honícími psy.org a Neovlivní.cz chytnou za nos. Ale hlavně aby veřejnost viděla, kdo skutečně dezinformuje a destabilizuje občany České republiky.

Je to na vašem posouzení!

ZDE MÁTE DŮKAZY

KDO JSOU TA SKUTEČNĚ DEZINFORMAČNÍ MÉDIA?

 

Vážně si myslí, že lidé jsou hloupí a nepodívají se zpět?

 

 

15.12.2019

Pod horou Cínovec se nachází až jeden milion tun lithia. Jedná se o jedno z největších nalezišť v Evropě, údajně představuje spolu s menším nalezištěm ve Slavkovském lese až 3 % světových zásob. Lithium se využívá například v mobilních telefonech nebo v bateriích elektrických vozidel. Poptávka po něm neustále roste, očekává se, že do roku 2025 dosáhne trojnásobku současného stavu.

 

Ministr Havlíček

Dobrá zpráva je, že to máme opět pod kontrolou, řekl Havlíček. (Díky Aeronetu)

 

Ale vraťme se nazpátek, řekl předseda hospodářského výboru  Fiala. Všichni se podivovali, že australská firma ovládla českou a měla těžit lithium. I dnes se tomu podivujeme. A teď musíme dělat složité procesy a pan ministr Havlíček to popsal, abychom ovládli zpět společnost Geomet a dostali se k tomu lithiu. A my musíme legislativním procesem udělat to, aby strategickou surovinu už nemohla jakákoliv společnost ovládnout kýmkoliv vlastněná z celého světa. A trvá to už dva roky, aby vláda něco připravila, aby se to nemohlo opakovat. A sněmovna se k tomu bude muset vrátit. A já se ptám, co udělala vláda, aby nemohla jakákoliv společnost přijít a mohla strategické suroviny těžit?

Proč byla SPD na seznamu BIS, když chránila českou zem?

Ministr Havlíček: naprostá pravda a je hotovo. Jedná se o surovinovou politiku což je strategický dokument, je to projednáno s odborníky a zlato, lithium, uran, rubínium a césium - bude pět takzvaných superstrategických surovin České republiky, které budou mít tu výsadní možnost, že kdokoliv příjde, bude mít možnost je těžit. A pro ČEZ to dává obrovský byznysplán. Vstup do "lithia" dává obrovský smysl. ČEZ tím sleduje, že by zabezpečil lithium jako surovinu na baterie, takže by měl celý řetězec. Surovinu, výrobu baterií a finanční zázemí. Diamo by už nemělo nic. A jedno je jisté: poptávka po lithiu raketově poroste a Česká republika bude mít pod kontrolou surovinu, která v tom bude hrát klíčovou roli. (Díky Aeronetu - doplňme)

Co dělala BIS, proč útočily různé struktury pod ministerstvem vnitra na Aeronet a proč je MV Chovance, dnes Hamáčka brání, místo, aby byly potrestány za vlastizradu? Proč útočila Čt na údajné dezinformační weby, když se ukázalo, že ty dezinformační jsou informační a chránily Českou republiku, zetímco ty mainstreamové a tajné chránily zahraniční investice?

A já se ptám: jak je možné, a za koho kopají prapodivné struktury státu, které pronásledují obyčejné občany milující svůj stát Českou republiku, místo toho, aby ji chránily a pokud někdo zjistí zločin, vyhrožují jim a nazývají je různými pejorativními názvy jako dezinformační? Neměla by vláda konečně zakročit a ministr Hamáček s Koudelkou z BIS dát veřejnosti jasná slova, za který stát skutečně hrají?

 

 Toto by nemělo zapadnout a měl by se zločin proti České republice výborem nad kontrolou BIS a tajných služeb náležitě prošetřit. Ale nikoliv těmi, co v tom hrály svoji roli Chovanče a Hamáčku!

 Odkaz

VIDEO: Česká televize obvinila Aeronet, že prý kauza lithium byla dezinformace! Okamura má pravdu, je načase Kavčí hory znárodnit, protože takhle už to dál nejde! Nebýt našeho článku, lithium by v tichosti zmizelo za hranicemi!

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • *

  Že Babiš jménem ČR koupil v roce 2017/2018 ukradené, vytěžené, zadlužené a zkrachovalé OKD od Bakaly a okradený stát teď odpovídá i za Bakalovy soukromé mnohamiliardové dluhy, že na ukradené Mostecké uhelné společnosti MUS (dnešní název Czech Coal a Severní energetická) se dodnes rozvaluje Tykač (+ Dienstl, Fohler) a na ukradené Sokolovské uhelné Rokos a Štěpánek, je rok 2019 a stále kradou a kradou naše uhlí, to vás nevzrušuje? Normální blbci, Češi čumí na zloděje a nehnou ani prstem, ještě si z nich udělají premiéry a ministry financí... Hanba!

  Miliardové pohledávky Citibank za OKD jsou platné, rozhodl soud
  23. října 2019
  Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom dnes Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce dnes řekli, že se odvolají.
  https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/pohledavky-citibank-za-okd-plati-rozhodl-soud-40301018

 • Vytunelovaná Česká republika

  Klára Cetlová je od ledna 2019 náměstkyní ministryně spravedlnosti Marie Benešové (ANO, dříve místopředsedkyně ĆSSD), dohlíží na soudce a žalobce. Klára Cetlová je dlouholetá životní partnerka (od roku 1994) Daniela Křetínského a matka Křetínského syna (*2008). Od roku 2017 je Křetínského partnerkou Anna Kellnerová, dcera Petra Kellnera. Klára Cetlová je spolumajitelka Křetínského EPI Holding (Cetlová 22,5 % akcií, Křetínský 77,5 %). Ministr financí Bohuslav Sobotka (ČSSD) udělal z Cetlové ředitelku odboru Legislativa finančního trhu (11/2004 – 4/2008), ministr financí Kalousek (TOP09) z ní udělal ředitelku odboru Finanční trhy (11/2009-9/2014) a Babišův ministr spravednosti Pelikán (ANO) si ji přivedl v roce 2014 na ministerstvo spravednosti jako vrchní ředitelku sekce justiční (od 10/2014). Cetlová byla zodpovědná za českou legislativu umožňující anonymní listinné akcie, rozkradené investiční fondy, okradené vytěstněné drobné akcionáře. Marie Benešová, kterou Zeman jmenoval v roce 1999 nejvyšší státní zástupkyní, v rámci oposmlouvy hodila tlustou deku na privatizační zlodějny Babišů, Kellnerů, Křetínských. Křetínského matka je Michaela Židlická, prezident Klaus ji jmenoval v roce 2004 ústavní soudkyní.

  JUDr. Křetínský je jen "bílý kůň", který jen spravuje 100miliardový nakradený majetek Martina Romana, bývalého generálního ředitele a předsedy představenstva státního ČEZu, např. nakradený v MIBRAG (německé uhelné doly) a I&C Energo (klíčová firma pro údržbu jaderných elektráren). Podobně jako na advokání kancelář MSB Legal Michal Šachta Babáková (Šachta & Partners), je napsaný nakradený miliardový majetek kmotra ODS Ivo Rittiga.

  V roce 2008 ČEZ pod vedením Martina Romana prodal podivně svou dceřinou firmu I&C Energo Třebíč maďarskému gigantu MOL. Transakce byla pro ČEZ velmi nevýhodná, I&C Energo začalo ihned po prodeji značně vydělávat, především díky nové investiční vlně ČEZu. MOL se navíc krátce poté zavázal prodat firmu nizozemské společnosti Yellowraazd založené právníkem Josefem Brožem, který byl zároveň blízkým spolupracovníkem šéfa ČEZ Martina Romana. Okolnostmi prodeje se proto zabývala i policie. V roce 2016 se novým vlastníkem I&C Energo stala společnost PI 1, za kterou stojí Martin Štefunko, Křetínského švagr a dřívější vysoký manažer skupiny PPF Petra Kellnera a předseda dozorčí rady Kellnerovy O2. Švagr Štefunko prodal I&C Energo v roce 2018 švagrovi Křetínskému, tedy Křetínského - Romanovo EP Industries. I&C Energo se specializuje na dodávky řídicích a kontrolních systémů především pro jaderné elektrárny, poskytuje služby při údržbě reaktorů ČEZ.

  JUDr. Klára Cetlová – náměstkyně sekce dohledu a justice
  https://justice.cz/web/msp/vedeni-ministerstva
  Ministr financí Bohuslav Sobotka jmenoval novou ředitelku odboru finančního trhu Kláru Cetlovou
  https://www.mfcr.cz/cs/aktualne/tiskove-zpravy/2004/2004-11-02-tiskova-zprava-6288-6288
  Šéf Sparty dal sestře ke svatbě porsche
  https://isport.blesk.cz/clanek/fotbal/91859/sef-sparty-dal-sestre-ke-svatbe-porsche.html
  EPI Holding, EP Industries a EPH
  https://www.epindustries.cz/press/ep-industries-ocekava-zmenu-akcionarske-struktury/
  Klíčová firma pro ČEZ mění majitele. OT Energy Services koupil Křetínského švagr Štefunko
  https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/ot-energy-services-koupil-martin-stefunko.A160621_112231_ekonomika_ozr
  Miliardář Křetínský chce ovládnout I&C Energo. Bývalou dceru ČEZ kupuje jeho EP Industries
  https://byznys.ihned.cz/c1-66168500-miliardar-kretinsky-chce-ovladnout-i-c-energo-byvalou-dceru-cez-jeji-prodej-setrila-policie

  Největšími příjemci dotací z veřejných rozpočtů v Česku jsou holdingy Agrofert a Synbiol Andreje Babiše, Energetický a průmyslový holding Daniela Křetínského, PPF Petra Kellnera a KKCG Karla Komárka.
  Babiš, Kellner, Křetínský... Web Dotační parazit ukazuje, kdo profituje na dotacích
  https://www.irozhlas.cz/ekonomika/kdo-profituje-na-dotacich-web-dotacni-parazit-nabizi-zatim-nejuplnejsi-prehled_1710031000_pek
  https://dotacni-parazit.cz/konsolidace-holdingy

  Křetínský a Roman
  https://1gr.cz/fotky/lidovky/14/062/lnc460/SK540005_39d527c81a_3c91_453c_834f_0a7fd46fef.jpg

  A tak pošahaní Češi žijí 30 let v děsivém marasmu, pěstují si organizovaný zločin, který krade ze státního čím dál víc a směje se Čechům do obličeje.

 • Antipošahanej

  V odpovědi na: Vytunelovaná Česká republika

  Hele demente, víš, o čem je článek? O lithiu a o čem píšeš ty?

 • Vytunelovaná Česká republika

  V odpovědi na: Antipošahanej

  O tom, že lithium nás nevytrhne a Babišova kleptooligarchická vláda už vůbec ne.

 • Wolfram

  Blbost, lithium byla předvolební akce proti ČSSD jak Kubiceho zpráva. Těžba lithia by byla strašlivě neekologická, stejná jako těžba zlata kyanidem. Já jsem se na to už dříve díval. Heleďte na postup.

  1. těžba horniny s obsahem cinvalditu 0,2%
  2. drcení a mletí horniny na velikost frakce pod 0,1mm
  3. magnetická separace cinvalditu
  4. spékání cinvalditového separátu se síranem sodným (při vysokých teplotách 1000°C)
  5. spečenec se vylouží horkou vodou
  6. z výluhu vykrystalizuje síran draselný
  7. z výluhu se pak potaší (uhličitan draselný) vysráží uhličitan lithný
  8. analýza a případné čištění uhličitanu lithného
  9. zpracování doprovodných prvků Rb, Sn, W

 • *

  V odpovědi na: Wolfram

  Jj, těžit se nikdy nebude, tak si přilepšili alespoň miliardou od ČEZu.

 • *

  Hlavně bysme se všichni měli rychle zajímat, že Beneš z ČEZu za našimi zády jednal s Geomet, European Metals Holdings (EMH) = Bakalovci z Bakalova zkrachovalého OKD. Tunýlek ČEZu za skoro miliardičku, taky dobré penízky. Rozkrádačka jede vesele dál.
  "21. 11. 2019 ČEZ podepsal dohodu s australskou těžební společností European Metals Holdings (EMH), dohoda ČEZu zajišťuje opci na koupi 51% podílu ve společnosti Geomet. Dceřiná společnost Geomet vlastní od státu přednostní právo na těžbu lithia na Cínovci. Za zmíněný podíl by měl ČEZ zaplatit 34 mil. EUR (870 mil. Kč). Opce je platná do konce března příštího roku. Podle generálního ředitele Daniela Beneše dává opce společnosti více času na posouzení celého projektu."
  https://www.kurzy.cz/zpravy/520796-cez-ziskal-opci-na-nakup-majoritniho-podilu-v-geometu-firme-na-tezbu-lithia/

 • Vytunelovaná Česká republika

  Škoda, že lhostejní obyvatelé přihlíží, jak utekly bilióny korun tržeb za naše uhlí a z toho stamiliardové zisky. Vždyť stamiliardové zisky mohly být ve státním rozpočtu. Černouhelný zloděj Bakala v OKD, Bakalův zisk 120 miliard korun, a hnědouhelní zloději Tykač a Dienstl na Mostecku, Štěpánek a Rokos na Sokolovsku. Také ve východoněmecké Lužici řádí těžební firma LEAG Lausitz Energie Bergbau AG, vlastněná rovným dílem koncerny EPH Daniela Křetínského a PPF Petra Kellnera.
  https://www.eppowereurope.cz/companies/leag/

 • Jenom Babis vadi a Bakala a ostatni zlodeji?

  V odpovědi na: Vytunelovaná Česká republika

  Bakala se stale vysetruje a nic. Babis je neustale tyran dvema kauzami a demonstracemi, co chteji jeho demisi. Mel by mit klid na praci, kterou pro nas dela. Nema ho a nebude mit, protoze jim tam vadi. Potrebuji tam neschopneho i vsehoschopneho idiota a kejvala, se kterym si budou delat co chteji a ktereho se nemusi bat, protoze Babis na ne vi vsechno. Taky chteji zavedenim komise pro vysetreni vlivu Ciny a Ruska na nasi zemi zavest paranoidni system z USA, kde uz kazdy pred kazdym ma strach, aby ho neudal. Je to ukol z US ambasady, Deep State posiluje, neprohrava, je to naopak! Cinnost zapadnich fizlu u nas k podpore Minare jim nevadi? Policie nevysetruje, kde na to Chvilky maji penize, ty miliony na logistiku a svazeni demonstrantu? Nestiha ani hatery jako Pehe za vyzvu k nepokojum, ani silence z Reporyji za jeho urazky nasich obcanu a Ruska? Mame tohle tolerovat? USA kradou Syrii naftu a prodavaji ji pomoci teroristu Turecku. Nikde ani muk, USA jsou presvedceni, ze ony mohou vsechno a vazalove a media ani neceknou. A nikomu to nevadi, upozornuji na lidska prava v zemich, ktere potrebuji ovladnout. NWO se blizi, aniz bychom to pozorovali...