Jistě, mají štěstí, že ČNB z nějakého neznámého důvodu opustila zločin držení koruny vůči euru za 27 korun až do doby, kdy volby doběh tohoto podvodu nepocítí. Ekonomika se obrací po půl roce až jednomu roku.

A to je také tento případ.

Tržby prý velmi rostou měsíc před volbami: samozřejmě, když Marksová vzala miliardy a rozdala je na platech, to samé udělali další z ČSSD. Něco málo byly donuceny přidat firmy (byť tam je to správné, musí si na to vydělat) a tak nadšený jásot je spíš s prominutím demence, neb si myslí, že jsme národ tupců. Prostě ti lidé vzali výplaty a šli do obchodu. To je ten zázrak vedení státu?

 

V dubnu ukončila ČNB intervence a nyní se začnou důsledky projevovat. Zda to byla dohoda ČSSD a Singera nikdo nedoloží. A zda za to Singer něco dostal také nevíme. Každopádně když jsem psal, že do roka bude euro za 25 korun a to nastane doba, že špatné hospodaření této vlády se projeví v plné nahotě, vypadalo to nadneseně. Ještě v létě se zástupci ČSSD smáli, jak jsme hloupí (i zde to troll ČSSD tvrdil) a že žádné posilování nebude. A nyní vám ukáži na jednoduchých grafech, že doba rozpadu EU a naše příprava na vystoupení z EU není plácání do větru, ale je to přesně dáno tím, co nás příští měsíce, či příští rok čeká. A vypadá to děsivě.

Takže nejdříve grafy: zatímco Sobotka se usmíval a Babiš z toho těžil, bylo pouze hrůznými monology pseudoekonomů utvrzováno občanství, že bude navždy líp, ekonomů, kteří "vidí třísku v oku bratra svého, ale břevno ve svém nevidí" - Via Nobilis, neboli nepřetržitě sledovali euro, zatímco ostatní měny nesledovali. A to je ten problém: nastalo posilování všech měn a podnikatelům se brzy nevyplatí práce gastarbeiterské, či nádenické, ale nastane čas, kdy se začnou vytlačovat a podnikatelé přejdou na formu digitální s přidanou hodnotou.

 

Zde je důkaz: v dubnu skončily intervence a... Všechny mají stejnou trajektorii!

 

euro - z 27 na včerejší 25,815

 

 dolar dokonce z 26 na 22

 

A vývoz do Velké Británie? O cca 3 koruny posílení z 32 korun na 29 korun za libru. Že se vývoz do Velké Británie prakticky zastavil, se všeobecně skoro mlčí.

A nyní se podívejme, jak úžasně prý vláda ČSSD hospodařila a prý na základě skvělého výkonu rostou tržby. Skromně už neuvádí, že na základě eur, za které si západ kupuje auta Škoda a ta druhá část je strašně rychlé zadlužování občanů, za které si před volbami nakupují zboží + mimořádné odměny mezi 10 až 50 tisíci. Opět graf

 

Zadlužení na spotřebu - období je rozlišeno barevně

 

 Celkové zadlužení je drsné

 

 A přidejme opět vzletně, že i Německo tuší problémy a Škoda auto už začíná být v presu. Německý Ústavní soud už předal žalobu na intervence ECB a to bude další rána do vazu: na západě poklesne koupěschopnost a pokud se neobrátíme na Rusko a USA nám budou s Bruselem blokovat vývoz na východ, můžeme brzo jíst trávu. Tahle zločinná vláda neušetřila nic v době úrodné a čeká nás drama. Navíc se na internetu i zde rozhořela diskuze, zda výroba aut v Německu má stoupající, či klesající tendenci. Tak tedy: v USA a Číně se nákup zvedl, ale za cenu skoro neziskovou: 1,5%, zatímco v Německu je hrozivý pád - 7%.  Škoda auto má ziskovost 8,5%. A to je ten kámen úrazu. Němci skoro nevydělávají a tak chtějí nejúspěšnější či nejziskovější auto z Čech - Superb. Sobotka diskuzi oddálil až po volbách, aby to nebyla další katastrofa. Má strach, aby se ČSSD vůbec do Parlamentu dostala.

 Fixace kurzu znamenala, že většina podniků se do konce roku "zafixovala" a změna kurzu jim nevadí. Teprve mezi listopadem až březnem začnou být viděny důsledky tvrdnutí koruny, pouze do Velké Británie to začalo dříve. Proto geniální vláda počítala, že se špína vyvalí až po volbách. A tak zatímco hlásná trouba ČSSD  a Chovance Čt jásá, jak se zvedají tržby, protože vláda státním úředníkům vyplatila před volbami mnoho miliard, tak montovny a přidružená výroba Škody auto začne dostávat tvrdé rány. (Zda to bude v listopadu či únoru nikdo z nás neví, ale v tomto období určitě). A ceny nájmů či nových bytů jdou raketově nahoru. Proč? Protože jenom v Praze je půl miliónu cizinců, bydlících v bytech jak na ubytovnách po desítkách kusech. Tisíce bytů, které by se měly uvolnit, aby cena klesla. Prý "sdílejí"...

A já si stále pokládám otázku, zda jsou naši ekonomové tak natvrdlí a toto vše nevidí? Nebo o tom nemohou veřejně psát a mluvit, až proběhnou volby? Nevím, ale pouze ČNB zatím dává signály, že bude hůř. 

 

Optimismus Singera a Sobotky (ČSSD) střídá začínající panika!

Sobotka s Babišem lžou, jak když Rudé právo tisklo. Pouze ČNB naznačuje, že už bude hůř!

ČNB a Rusnok vraždí Českou republiku tempem Adolfa Hitlera a formou Islámského státu!

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • Jeronym Bosch

  Fakta hovoří jasnou řečí. Česká ekonomika je v nejlepší kondici od roku 1993, kdy fungujeme jako samostatný stát ČR. Vláda Bohuslava Sobotky vygenerovala prakticky plnou zaměstnanost a na trhu je ještě v nabídce přes 200 000 pracovních míst. Státní rozpočet za 4 roky nevygeneroval žádné navýšení státního dluhu, ba naopak procento zadlužení k HDP pokleslo o 10 procentních bodů ze 44% na 34%. Export z ČR neustále roste, saldo zahraničního obchodu roste.
  Toto nejsou známky krize.
  Jen si vzpomeňte co ukazovalo na krizi v počátku roku 2009. Především pokles exportu a následně vysoká nezaměstnanost. Nic takového ani v trendu nyní nepozorujeme. Trend je přesně opačný. Máme nejnižší nezaměstnanost v EU, historicky nejvyšší export i saldo zahraničního obchodu. Po celé čtyři roky vlády Bohuslava Sobotky roste HDP. Pokud někdo tvrdí, že v únoru se ekonomika zhroutí a propukne krize, tak šíří jen poplašnou zprávu, která se nezakládá na faktech.
  V Únoru 2018 vám to všem připomenu.
  1) Stejně jako jsem v srpnu 2016 psal, že žádná krize se nekoná, přestože už tehdy ******** strašil krizí a nechtěl vidět, že to si jen lidé vybírali dovolenou. A dopadlo to přesně naopak, v průběhu roku 2017 ekonomika ČR ještě zrychlila.
  2) Stejně jako ******** uveřejnil nedávno článek, že státní dluh raketově roste a uváděl hned číslo přes 1700 miliard. Marně jsem vysvětloval, že jsou to jen krátkodobé pokladniční poukázky a že na konci září se ukáže, že mám pravdu. A pravda se jasně ukázala. Nyní je dluh jen 1610 miliard a je ještě nižší než na konci roku 2016.
  Toto jasně ukazuje, že ******** má chybné ekonomické predikce.

 • Antisobotka

  V odpovědi na: Jeronym Bosch

  Ty blbće kdyby nekupovala ECB dluhy Německa w Francie, za co by tam kupovali náš vývoz? T si hrozný střevo.

 • Jeronym Bosch

  V odpovědi na: Antisobotka

  To nevíš idiote, že abys mohl nakupovat tak nemusíš tisknou pořád nové a nové peníze? Každé EUR.které se dostane do peněžního oběhu, tak obíhá po transakčních cestách. Oni od nás koupí export a my zaty stejné peníze zase nakoupíme import a tak pořád kolem dokola. To nechápeš idiote? :))

 • Jeronym Bosch

  Prostě ti lidé vzali výplaty a šli do obchodu. To je ten zázrak vedení státu?

  No a co je na tom špatně? Proto přeci lidé chodí do práce, aby si vydělali peníze a mohli si něco koupit a mít se lépe než za Nečase. To vyčítáte vládě, že se lidé mají lépe? To už mi přijde jako těžký úlet. A tvrdit, že mzdy rostly hlavně ve státním sektoru a v průmyslu jen nepatrně, tak to je další úlet. Nejvíce rostly mzdy právě v průmyslu, kde je průměrná mzda už přes 32 tisíc korun! V průmyslu vyrostla průměrná mzda už o 7 tisíc.

  Do roka bude Euro za 25 korun a to nastane doba, že špatné hospodaření této vlády se projeví v plné nahotě

  Jak může někdo napsat takovou hloupost? Vždyť posilování koruny je známkou toho, že ekonomika ČR roste rychleji než okolní ekonomika v Eurozóně. To ukazuje v plné nahotě právě na skvělé hospodaření vlády Bohuslava Sobotky. Uvědomuje si ********, jaké píše hlouposti?

  neboli nepřetržitě sledovali euro, zatímco ostatní měny nesledovali. A to je ten problém: nastalo posilování všech měn a podnikatelům se brzy nevyplatí práce gastarbeiterské, či nádenické,

  Ať se podívá ******** na sílu USD v průběhu deseti let, vždyť za 22 je stále oslabený USD, který býval i za 16Kč. A to samé Libra, která mocně oslabila a nyní o něco posílila, ale zdaleka není na hodnotě před pokusem o výstup z EU. To jsou fakta, pane ********, které zase vy nesledujete.
  A proč by se nemělo podnikatelům vyplatit zaměstnávat nádeníky, jak vy píšete? Jestliže koruna posiluje, tak si každý při výměně, ať už výplaty nebo ziskuv vybere více EUR. Vždyť jste psal, že silnější koruna umožní nákup technologií a budou moci vyrábět více a levnějí, tak proč by neměli na mzdy? Když navíc chybí na trhu práce přes 200 000 lidí. Oháníte se 4D, ale to nebude do února 2018. To je v podmínkách ČR píseň tak minimálně na dalších 5 let a kdoví jestli. :))

  Prostě shrnuto, celý článěk jen velké bláboly.

 • V odpovědi na: Jeronym Bosch

  Lžete jako vždy stejně jako Sobotka: toto jsem napsal v květnu 2016!

  Přesto si myslí Singer, že se koruna měla oslabit víc a možná dříve. A není v takové kondici, aby ji uvolnění kurzu (konec oslabování) nepoškodilo. Proto bude pokračovat dál a počítá s tím i nástupce Jiří Rusnok.

  Premiér Sobotka zase (opačně) jásá, že naše ekonomika šlape excelentně, Marksová rozhazuje peníze všemi směry a státní zaměstnanci mají "pré". Přidává se mohutně státním úředníkům, lékařům, učitelům, důchodci dostanou stovky korun, byť inflace je skoro nulová a ceny jsou nehnutelné.

  Je jasné, že jeden z nich evidentně občanům lže. Buď je kondice dobrá, tudíž není třeba korunu oslabovat a lže guvernér, nebo kondice je pouze zásluhou oslabovaní koruny dobrá a občany zločinně podvádí premiér Sobotka a ministr financí Babiš. Nemohou mít pravdu oba (obě instituce).  Až zase vytrhnete větu a změníte významy, smažu příspěvek. A toto jste nepsal vy, ale já: Pane guvernére Rusnoku, Tůmo, nezažili jste kuponovou privatizaci? Proč se nemění skoro cena koruny - zatím? Lze najít logickou odpověď se selským rozumem? Snadno...
  A totéž je dnes u nás po intervencích ČNB. Prostě i když spekulanti nakoupili mnoho korun a čekali na báječné zisky, toto naší měnu do extrémních výkyvů nepustilo.


  Jste skutečný grázl trolle z ČSSD, nepsal jste to vy, ale já! A zde lze snadno dohedat. Další podrazy už mažu, protože tu špínu, kterou obracíte proti nám (nebo mě) a lidé tápou, protože nevědí, co jsem dříve psal, už nedovolím.
  NEDOVOLÍM!
  A zde je odkaz:
  http://www.skrytapravda.cz/ekonomika/691-konec-intervenci-cnb-jsme-proti-svycarsku-zazrak
  http://www.skrytapravda.cz/images/5.duben/skenovn0014.jpg

  Komentář naposledy upraven v před 2 roky od Petr Pokorný
 • Jeronym Bosch

  V odpovědi na: Petr Pokorný

  Božátko ********, rozbil jsem mu krizový domeček z karet. :)

  Tak musí mazat. :))

  A blokovat IP adresy. :)))

 • Jeronym Bosch

  Jsem Opus 111, troll ČSSD a proto jsem všude napříč internetem mazán. Mám to placené, proto ten hnůj dělám. Zadarmo bych ani nehrábnul prstem. Tací jsme my z ČSSD.

  Komentář naposledy upraven v před 2 roky od Petr Pokorný
 • Ten, co to cáluje

  Mimochodem, prezident, který bude zvolen v lednu, bude ve funkci v době, kdy ta krize přijde. Ta krize musí přijít, to je zákonitost života a podle mého názoru na ni vůbec nejsme připraveni,“ varoval Kubera.

  Stejně tak prý nejsme připraveni na to, až skončí „zvěrstvo zvané dotace“. Dotace podle Kubery pokřivují trh a pro ekonomiku jsou smrtící.

 • novota

  Kdo má pravdu...... redaktor a nebo troll z liháče....:p:p https://www.novinky.cz/ekonomika/451359-evropu-ceka-dalsi-financni-krize-varuje-nemecky-ministr.html asi končí vrtulníky z eurama......

 • Carina

Nejčtenější články za poslední měsíc