Kerčský průliv, který spojuje Černé a Azovské moře, byl uzavřen pro plavbu civilních lodí. Ukrajinský prezident Petro Porošenko osobně vydal rozkaz ukrajinským válečným lodím, aby překročily státní hranice Ruské federace. 

 

Ukrajinské námořnictvo uvedlo, že loď ruské pohraničí stráže úmyslně narazila do jeho remorkéru. Ten doprovázel dva malé dělové čluny. K nově postavenému kerčskému mostu, o kterém Porošenko před časem řekl, že ho rozbombarduje! Dále podle BBC sdělilo, že Rusko všechny tři ukrajinské lodě, které se incidentu zúčastnily, zabavilo.

Oficiální zpráva

Velení ukrajinského námořnictva nejprve informovalo, že loď ruské pohraniční stráže úmyslně narazila do ukrajinského remorkéru. "Ruské pohraniční lodě v neděli podnikly otevřeně agresivní činy proti dělovým člunům vojenského námořnictva Ukrajiny," uvedlo velení.

 

Ano, čtete dobře, Rusko zaútočilo na lodě ukrajinského vojenského námořnictva u Kerčského mostu, nikoliv na obyčejnou, civilní loď!

Současně Ukrajinská armáda v neděli zahájila masivní dělostřeleckou palbu, která postihla obytné oblasti tzv. Doněcké lidové republiky (DLR). Ukrajinská armáda používá různé zbraně včetně těžkého dělostřelectva. Ukrajinský prezident Porošenko svolal válečný kabinet. Zálohy jsou připraveny, dodal Porošenko podle agentury Unian na zasedání Rady národní bezpečnosti a obrany. Ta dnes podpořila zavedení stanného práva na 60 dní.

 

 DŮKAZ, ŽE UKRAJINA JE AGRESOR A RUSKO BLOKOVALO

 
 

 Volání "nazad" znamená povely, aby se vojenská loď Ukrajiny vrátila zpět a ta neposlouchá.

 

Ukrajina chcípá hlady, ale šíleně zbrojí za pomoci USA. Zdegenerovaný Porošenko vyslal ukrajinské válečné čluny na likvidaci (nebo zatím provokaci) Kerčského mostu a Rusko tvrdě odpovědělo.

 

Komedie, nebo další provokace?

Evropská unie a NATO večer v prohlášení žádaly "uvolnění napětí" a vyzvaly Moskvu!!!!?, aby obnovila volnost plavby skrze Kerčskou úžinu.

 

A idiot Rasmussen?

„Ruská agrese v Azovském moři musí okamžitě skončit,“ napsal na Twitter bývalý  generální tajemník NATO Anders Fogh Rasmussen. „Nelegální činy Moskvy se musí setkat s mohutnou mezinárodní reakcí. Putin rozumí jen síle,“ podotkl dále generální tajemník NATO. Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/napeti-na-krymu-roste-rusove-strili-na-ukrajinske-lode-porosenko-svolal-valecny-kabinet.A181125_122849_ln_zahranici_ele#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_zahranici&utm_content=main

 

Proč nevyzvaly Ukrajinu, aby neposílala dělové čluny ke Kerčskému mostu? Je to předzvěst války proti Moskvě? Už včera komunistický generál Petr Pavel vyhrožoval Rusku a nový ministr z ČSSD Petříček slovně zaútočil na ruskou ambasádu.

 

A přesto, že k mostu se blížily ukrajinské válečné čluny, český mainstream píše

Porošenko chce mír a posílá k mostu dělové čluny

ECHO

Rusové u Krymu zabavili ukrajinské lodě, Kyjev projedná vyhlášení stanného práva

 

 Lidové noviny

Napětí na Krymu roste. Rusové obsadili ukrajinské lodě, Porošenko svolal válečný kabinet

 ČTK

Rusové u Krymu zabavili ukrajinské lodě, tři lidé byli zraněni

 

 Před pár týdny obrovské cvičení NATO u ruských hranic na severu, nyní dělové čluny najíždí na Kerčský most na Krym. A prý je to další provokace Ruska. A britský generál s naším komunistických generálem Petrem Pavlem volá: do zbraně! A zuří, že Rusko incidenty hned zveřejňuje!

Máme se připravit na válku a umírání?

 

 Důležitý právní odkaz

Krym byl, je a bude ruský i dle mezinárodního práva a americké NATO je agresorem!

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

 • Návštěvník - wolfram

  Porošenko podepsal výnos o zavedení válečného stavu na Ukrajině. O jeho uvedení v platnost budou odpoledne či večer jednat ukrajinští poslanci na mimořádném zasedání. Podle Porošenkova návrhu by válečný stav měl platit od středy po dobu třiceti dnů.

 • Návštěvník - wolfram

  Porošenko zdůraznil, že válečný stav prý neovlivní termín konání prezidentských voleb naplánovaných na konec března 2019. Ukrajinská opozice prezidenta podezírá, že dramatickým opatřením hodlá datum voleb posunout, protože průzkumy veřejného mínění mu nedávají příliš šancí na vítězství.

  Podle předvolebních průzkumů je favoritem prezidentských voleb plynová zlodějka - multimiliardářka s falešným "image Slovanka", s peroxidovým falešným copem, modrými čočkami a čelistními implantáty Julija Timošenková. Další prezidentskou kandidátku, populární rebelku Naďu Savčenkovou, drží kyjevský soud ve vazbě. 25. října jí soud prodloužil vazbu až do 23. prosince 2018 a její žádost o propuštění z vazby zamítl.

  Politici v Berlíně, stejně jako i jinde na Západě, se netají tím, že volební vítězství současného favorita, dvojnásobné bývalé premiérky Julije Tymošenkové by nebylo optimální. Je považována za populistku patřící do starého systému, její pochybné smlouvy o dodávkách plynu z minulosti nejsou ani dobrým doporučením, stejně jako nedostatek úspěchů během jejích dvou termínů předsedkyně vlády. Nicméně to všechno nezastaví Timošenkovou před kandidováním ve všech důležitých volbách, kdy obvykle dosahuje téměř 20 procent. Přesto je pravděpodobné, že se Timošenková dostane do druhého kola prezidentských voleb, ale proti komu? Úřadující prezident Porošenko, který v současné době vede vlasteneckou kampaň pod heslem „Armáda, jazyk, víra,“ se zatím v průzkumech umisťuje mezi druhým až pátým místem.

  Zdá se, že v druhém kole by německá vláda dala přednost Porošenkovi než Tymošenkové. I když s Porošenkem v Berlíně také není velká spokojenost kvůli odmítnutí privatizovat, nepostupujícím reformám a politickým rozhodnutím, jako bylo například vyhoštění bývalého guvernéra Michaila Saakašviliho.

  Zda Angela Merkelová vsadila na správného koně, bude jasné až časem. Ale dnešní výnos o válečném stavu Berlín určitě potěšil. Starý dobrý Drang nach Osten.

  2. listopadu 2018 Merkelová na Ukrajině „hledá“ nového ukrajinského prezidenta
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/merkelova-na-ukrajine-hleda-noveho-ukrajinskeho-prezidenta/
  21. listopadu 2018 Kyiv Court of Appeal leaves Savchenko in custody
  https://www.ukrinform.net/rubric-society/2584323-kyiv-court-of-appeal-leaves-savchenko-in-custody.html

 • Návštěvník - *

  Ukrajina v proxy válce s Ruskem... Ale fuj!
  (proxy = v zastoupení)

 • Návštěvník - *

  Tady se vymstilo, že Sovětský svaz nedenacifikoval důsledně Ukrajinu od banderovců. Teď jsou banderovští pohrobci zpět.

 • Návštěvník - *

  Ještě štěstí, že z hlediska bojeschopnosti je německá armáda v katastrofálním stavu, má jen 200 tanků Leopard. Německý zbrojní průmysl jen vyrábí na export. Když v roce 2011 bombardovaly USA (Obama), Francie (Sarkozy), Británie (Cameron) a Itálie (Berlusconi) Libyi - vojenská intervence v Libyi - a došly jim bomby, Merkelová jim dodala promptně bomby a rakety z německých skladů...

 • Návštěvník - Dan

  Porosenko jako loutka USA nedela nic sam bez ukolu USA! Pochopte to konecne! Je to dalsi provokace Ruska, vyuzivaji k tomu Ukrajinu, protoze chteji aby Rusko a Ukrajina krvaceli!!! To je duvod! NATO a USA jsou valecni stvaci!!!!

 • Návštěvník - Dan

  Az bude NATO mobilizovat, aby armady NATO USA spalily v konfliktu s Ruskem, pujdete taky mlatit Rusa? Ted alespon vidite k cemu bylo NATO zalozene! Na toho pujdete, ktery nas zachranil pred Nemeckymi rytiri, Napoleonem a Hitlerem? Pujdete na Slovana, diky jemuz nemohou USA prosadit zotroceni sveta v jejich NWO? Uz dnes bojujeme za zajmy globalistu v Mali, Afghanistanu za nase penize a nasi vojaci zoldaci tam umiraji. Je vam jedno, co s vami zlocinci z Deep Statu a Trump delaji? Nedoufejte, ze je Trump lepsi nez ta zidovska pakaz z Deep Statu, ktera ho diriguje!