Znáte tu hru vadí, nevadí, vadí nevadí? A co ji inovovat tomu cenzura, tomu ne, tomu cenzura a tomu ne? A přesně takto funguje část našich spoluobčanů, kteří si říkají korektní, spravedliví a i když údajně tvrdí, že jsou proti totalitnímu, vylučovacimu systému, aniž si to uvědomují (a možná vědomě), sami vylučují a tou totalitou jsou.

 

Původně byl připraven nadpis "Špína slečny blondýny na iDNES, aneb Banga propaganda", ale to by asi nebylo fér. Spíše se dá říci mile: komu není z hůry dáno...

 

Cenzura na TV Prima ohledně posledního dílu Uvolněte se, prosím ? je myslím poslední kapkou, která mne nutí ptát se: Co se ještě musí stát, než budeme muset opět tvrdě bránit naší demokracii?, napsala Blanka Fay.

Také byste toto podepsali? Já ano. Dost bylo cenzury. A čtu dál.

 

Dost! nějakého Ovčáčka na Hradě, Dost! současnému prezidentovi, Dost!omluvám totalitní Číně a jiným nedemokratickým režimům a postupům, zkrátka DOST !!!!!!

A hle, takže dost bylo cenzury u těch, co se mi líbí, ale zavřeme ústa těm druhým Ovčáčkům, prezidentům...

 

A tak čtu dál. Opět se podívám na úvodní obrázek, (v originále jenom zalepená ústa) a přečtu si další větu.

 

Ať se na mne pan Ortel nezlobí, sice děkuje pěkně a civilně, ale texty jeho skupiny jsou vážně xenofobní, takže nechápu, proč na Slavíku je, píše Blanka Fay, angažovaná na iDNES.

 

 Ta pointa je v tom, že jsou spojeny dva články v jeden, kdy ona Blanka Fay se ostře ohradí proti cenzuře, která údajně měla být s xenofobními Krausem a umělci, když sprosté nadávání na prezidenta a jeho voliče Prima raději vystřihla z oficiálního času, aby se vzápětí v dalším článku ona korektní dáma rozčílila, že nechápe, proč nevystřihnou skupinu Ortel, který se pro změnu nelíbí jí a sice texty nezná, ale co slyšela, tak je zase Ortel xenofobní a rasistický z jejího pohledu a to je strašné a jak si to představují.

Marná je snaha v diskuzi (slušně) vysvětlit, že je to lež, protože se Ortel a zpěvák spojuje se skupinou, která už neexistuje a dokonce tam ten zpěvák vůbec nebyl. Prostě je a je a je a basta. 

 

A ty největší perly, jak funguje korektnost v praxi, si můžete přečíst. Celé najdete v odkazu na závěr. Zopakujme si, co napsala:

 

Ať se na mne pan Ortel nezlobí, sice děkuje pěkně a civilně, ale texty jeho skupiny jsou vážně xenofobní, takže nechápu, proč na Slavíku je, píše Blanka Fay, angažovaná na iDNES.

Lidé ji odpovídají, že přece proto, že anketu nedělá paní Fay, ale lidé, takže když dali lidé hlasy, tak tam Ortel je.

To opět onu paní Fay popudilo, na což v diskuzi vehementně oponuje, že xenofobové do hudby nepatří. (Co s tím má hudba byť horší či lepší společného je záhadou, protože jen Blanka Fay to ví). A tak jí čtenáři, na které jsem tam najednou ve velkém množství narazil žádají, aby to porovnala s oním Bangou, když se ho tak vehementně zastává. A ta paní, co vystudovala magisterský obor sociální a mediální komunikace to "vysvětluje velice inteligentně":

Proč by nemohl někdo ocenit nějakého průměrného muzikanta? Protože Vám se nelíbí? Tímto způsobem chcete bojovat proti xenofobii? To snad ne....

 

Blanka Fay 11369

Podprůměrného klidně, skupinu s nenávistnými texty ne..

0/−4

A pak jsou diskuze vedeny tak, že Banga nepíše nenávistné, kdežto Ortel ano. Dobře, dalo by se říct. A i jiní si to řekli:

 

Michal Malý 

Argumentace vůbec není v pořádku, protože je argumentováno něčím, co neexistuje. Opakuji znovu, že T. Ortel není můj šálek kávy, jde mi o princip a o podávání pravdivých informací.

Tomáš Ortel se zúčastnil Slavíka jako on sám a dále s ním skupina Ortel. Byl obviněn z rasismu a šíření nenávisti. Přitom se tu argumentuje texty skupiny Conflict 88, které vznikly 4 roky před tím, než T. Ortel na 2 roky do skupiny přišel. Pokud si ty skladby poslechnete, pak zjistíte, že je T. Ortel nezpívá.

Prosím tedy o citaci rasistického či nenávistného textu, jež prošel přes hlasivky T. Ortela.

 

Blanka Fay 11369

Podprůměrného klidně, skupinu s nenávistnými texty ne. Najděte si!

 

 

Michal Malý 

Opakuji znovu, že T. Ortel není můj šálek kávy, jde mi o princip a o podávání pravdivých informací.

Paní Blanko, pokud něco tvrdíte, pak to doložte a neargumentujte "najděte si". Memám co najít, protože nevím, co považujete za rastistické. Tomáš Ortel se zúčastnil Slavíka jako on sám a dále s ním skupina Ortel. Byl Vámi obviněn z rasismu a šíření nenávisti. Přitom se tu argumentuje texty skupiny Conflict 88, které vznikly 4 roky před tím, než T. Ortel na 2 roky do skupiny přišel. Pokud si ty skladby poslechnete, pak zjistíte, že je T. Ortel nezpívá.

Takže prosím, buď doložte rasistické a nenávistné texty T. Ortela, nebo se omluvte za šíření nepravdy. Pokud tak neučiníte, porušujete kodex blogera a Váš blog by měl být stažen. Patrik Banga běžně stahuje blogy, kde pisatel něco tvrdí či někoho obviňuje bez důkazu. Předpokládám, že má stejný přístup ke všem blogerům bez rozdílu.

Takže paní Blanko, prosím o sitaci rasistického či nenávistného textu, jeř prošel přes hlasivky T. Ortela.

 
 

Blanka Fay 11369

Já myslím, že budete raději přít v diskusi než si něco od nich přečíst, já k tomu , co jsem napsala nejsem povinna dokládat zdroje, nejde o citace, odkazy apod...ps. třeba nabodávání na trojzubec apod.

0/−6
 
 

Michal Malý 30609

Nikoli půaní Blanko, pokud tvrdíte, že je někdo xenofobní, dále v diskusi rasistický a že šíří nenávist, pak jste to dle kodexu blogera POVINNA doložit. Opačnému názorovému proudu, než je ten Váš, totiž za to samé, co jste bez doložení učinila Vy ruší blogy. Ne, já se nepřu v diskusi, já jsem Vás slušně požádal, abyste doložila svá tvrzení a to jste neučinila. Já si na rozdíl od Vás dal tu práci a přečetl si všechny texty skupiny Ortel. Znovu upozorňuji, aby nebyl Ortel zaměňován za Conflict 88, jehož texty jsou pro mne zcela nepřijatelné.

 
 

Iva Raková 28647

Nejste povinna dokládat zdrojr toho, co jste napsala ;-D

A má to krásné vyústění, už se našel ten rasistický, xenofobní text, za který prý skutečně je Ortel zrůda

 

Zdenek Horner 44123

Pan Ortel se dokonce umístil i druhý v kategorii zpěváků, tedy hned za Goťákem. Jen tak pro představu, tohle je náš stříbrný slavík:

Probuďte se válečníci,

v naší Český zemi,

Sražte hvězdu šesticípou,

co chce zářit na nebi,

Probuďte se válečníci,

bílý Evropy,

sražte konečně na kolena,

ty židovský psy...

Jestliže si necháme dále,

ničit naší zem, nedube už Čechů, budem otroky jen, Proto vezmem svý zbraně, pevně do rukou, vyženem je z Evpory, ať třeba chcípnou, (Conflict 88 - Sionismus) A ještě oslavná píseň Rudolfa Hesse (bojovníka za bílou Evropu). Ta je dokonce i na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=3HhZtietBVc Zdroj: http://danieltomas.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=569794

Michal Malý 30609

LŽETE ! Toto není text Ortelu, tento text nikdy nezpíval T. Ortel, toto je text skupiny Conflict 88, který vznikl 4 roky před tím, než T. Ortel do skupiny 2 roky nastoupil. Pusťte si tu skladbu a zjistíte, že ji T. Ortel nezpívá.

Tomáš Pícl 36317

Pane Hornere, zřejmě jste se přehlédl, pan Franz se ptal na skupinu Ortel.

+4/0
doporučit
28.11.2016 13:03
 

Michal Malý 30609

Ano a zveřejněný text je skupiny Conflict 88 a tento text nikdy T. Ortel nezpíval.

 

Takže je zajímavé, že sice texty ti odsuzovači Ortela neznají, dokonce si je pletou s někým jiným, ale vědí to přesně, a až je Blanka Fay nastuduje, pak je hodí na internet. To by bylo, aby si s tím vystudovaná magistra oboru sociální a mediální komunikace Blanka Fay neporadila. Čtěte:

 

 

Petr Pálka 63602

paní Blanko, opravdu nemáte tolik kuráže, abyste sem hodila nějaké konkrétní ortelovské veršovánky, které považujete za natolik závadné, že by to ospravedlnilo vaši touhu po cenzuře (vyřazení ze soutěže)? Ideálně včetně zdůvodnění. Abychom se všichni poučili. Vaše opakované mlžení totiž trochu připomíná jiné cenzory, kteří před skoro 40 lety měli jedno prohlášení za natolik závadné, že ho chtěli "vyřadit ze soutěže", tedy obecnému lidu jeho text zcela zatajit. Pokud se cítíte být liberálně založená, pak vaši snahu o cenzuru nechápu. Skutečný liberál nemůže podpořit cenzuru žádného blábolu, i kdyby to byl Mein Kampf.

To vše nic nemění na tom, že tvorba Ortelu je natolik zoufalá, že se do Slavíka naopak skvěle hodí...

 
 

Blanka Fay 11369

Nebojte pár veršovánek Ortela sem asi hodím, už studuji které.

 

Tak to vážně nemá chybu. Takže konec je opět od oné úžasné Blanky Fay, která tápe, komu zavřít ústa, komu ne, kde je ten homus, xenus a humus, kdo je homofob, kdo je xenofob, kdo je rasista a kdo antirasista. A jen počkejte, holenkové, až si nějaký text Blanka Fay přečte, tak vám to určitě, ale určitě vypálí jako cejch a to si za klobouk nedáte. Hlavně ho ale najít. To by bylo terno.

A jaké ponaučení plyne: samozřejmě nikdo nejsme dokonalí, někomu Ježíšek nadělil víc, někomu míň, někomu nic. Problém nastává, když toto říká ta, která je údajně magistra, chlubí se tím, ale mnohé dvanáctileté děti jsou inteligentnější. Ale faktem je, že nemají "štempl" na to, že mají něco v hlavě, zatímco paní magistra ano.

 

 Vše najdete zde

Blanka Fay

blanka.blog.idnes.cz (rss)

 

P.S. Samozřejmě je to zkráceno, ale nic není zmanipulováno. Každý se může přesvědčit. Paní Fay vůbec nechápe, že svoboda buď je, nebo není. Že onoho sprostého Bangu nikdo dřív neřešil, protože ta údajně nekorektní, nedemokratická část společnosti je ve skutečnosti tolerantní a demokratická, zatímco ta část společnosti, která si říká korektní, je ve skutečnosti nekorektní, zlá a rasistická a vynucuje si to násilím, urážením a vyhrožováním. A nastává čas vše pojmenovat opět tak, jaký měla slova původní význam.