Dezinformace jsou pro Česko reálným nebezpečím, shodli se premiér Bohuslav Sobotka a místopředseda vlády Pavel Bělobrádek na konferenci o hybridních hrozbách v Praze. "Mohou mít dopady i na demokratické zásady a instituce, které jsou základem našeho politického zřízení a jsou garantem naší svobody," varoval premiér.

 

 

 Podívejme se do poučení z  krizového vývoje "K událostem v Československu" sepsaném sovětskými novináři v Moskvě v roce 1968.

Nyní by stačilo vyměnit pouze sovětské za evropské (unijní)

 

Lid a nikoliv vláda - ta pouze lid a společnost zastupuje 

A základním kamenem společnosti je svoboda. Ta buď je, nebo není. Kdo dal právo někomu posuzovat, která pravda je správná a která nesprávná? Nahrazují  Sobotka a Bělobrádek Boha, který je údajně jediný k tomu předurčen? Proč ale ten Bůh dopouští, aby byly strašné války, zločinci mohli napadat nevinné a děti trpěly pod šílenou sběří z válečných zrůd? To žádá který Bůh? Křesťanský? Islámský? Indiánský? Židovský? Nebo který?

Nikdo na světě není předurčen, aby si dělal právo vyvyšovat se nad ostatní a tvrdit, že jediná pravda je ta jeho a ostatní se jí budou řídit. A pokud má někdo jiný názor, není zločinec ten, který své pochybnosti a názor vyslovuje, ale zločincem se stává ten, kdo jiný názor či pochybnosti zakazuje vyslovovat. Byly bychom na této úrovni, kdyby nepochybovali o vědění svých otců lidé jako Tycho de Brahe, Albert Einstein či dokonce Marie Sklodowská-Curie? A tisíce dalších? A byla pravda to, co říkali kněží před těmito vynálezci a kacířství bylo hledání pravdy, nebo bylo kacířství a tmářství zakazovat  alternativní, či novou pravdu a nový řád?

 

 A co byla dezinformace a hybridní hrozba, když se zjistilo, že Země se točí? Co se dělo v táboře kněží, když v roce 1594 Felix Platter a u nás Ján Jessenius v roce 1600 založili pitevny? (Johannis Jessenii á Jessen, Anatomiae Pragae, Anno MDC ab se solemniter administratatae historia) A co říkaly hlavy pomazané, do té doby hlásající jedinou a neomezenou pravdu?

A vlastně jakou pravdu: neomezenou, nebo skutečně "neomezenou"?

 

 

Stačí islámské "zapuzuji tě", neboli nařknout, že jsou to weby placené z ruských zdrojů. Máš jiný názor? Tu más nálepku: jsi rasista, jsi placený ruský tmář, jsi kacíř západních hodnot. Nikdo nezkoumá, zda je pravda, ale to, jak silně to kdo vyslovil. Jednou jsi západní imperialista, podruhé ruský hybrid. Příště Marťan a rozvraceč jediného světonázoru.

A ta pravda je stejná, jako za totality bolševické, či totality bruselské. Je jenom jedna, ta ústřední a ostatní pravdy jsou kacířské. Dnes se však nepoužívá slovo kacířské, ale moderně dezinformační, alternativní, hybridní. A je jedno, v jaké profesi, pokud je to vybočením ze základního proudu. A stejní lidé, stejné způsoby, stejná pravidla. Kdo nejde s námi, jde proti nám.

A co je úžasnou filozofií tohoto boje o jedinou pravdu? Společnost arabská tvrdí, že ona má jedinou pravdu a arabský lid úpí. Západní společnost tvrdí, že ona má jedinou pravdu a západní lid pod ní úpí. A záchranou je možnost: modlit se a prosit Boha, aby odpustil. Ale co má odpustit. Že člověk je od přírody založen na pochybách a vrchnost za to lid trestá? Ale proč tedy má lid žádat, aby mu Bůh odpustil?

 

Dnes se má v Bruselu projednávat... Vlastně co? Zda se smí říkat pravda, která pro každého znamená něco jiného a teprve vzájemným vyjasňováním, diskuzí a hledáním kompromisu se nalezne průsečík, zda je diskriminován ten, co je diskriminován, nebo pouze ten, co tvrdí, že je diskriminován a nebo zda se bude říkat jedna pravda a to ta totalitní? Úžasné je, že ti, co jezdí do Bruselu žalovat a udávat, sami se zalekli, že se může projednávat i ta jejich pravda prapodivná. Možná nakonec se budou muset odhalit, protože to pronásledování dnes v čele s premiérem Sobotkou a křesťanským ideologem Bělobrádkem a hlásané médiem, které jediné má kulaté razítko na pravdu - veřejnoprávní Čt a její dodavatel ČTK

Nastal čas, aby se prověřily státní instituce a subjekty, které pronásledují a vydírají občany s jiným názorem a dokonce jak rakouská Česká spořitelna na podkladě svazáckých neziskových organizací je i ekonomicky vydírá. Peníze na reklamu, které jim stát promíjí, rozdělují podle politického klíče tak, že kritici Evropské unie nedostanou nic a udavači vše. A toho se nejvíce bojí samotní udavači a hlásají, že to najednou u nás tak strašné není. Pro ně. Ti, co mají jiný názor, si však myslí opak.

 

P.S. Samozřejmě že by byla naivní představa, že Brusel - politrukové - začne obviňovat sám sebe. Ale lid Evropy, nikoliv evropský, ale lid Evropy stále více tuto kuriozitu chápe a není li napojen na penězovody, zuří. Ne proto, že není na tuto loupež napojen, ale že se probouzí a že mu svítá. Pravda vychází najevo. A nikoliv ta nadiktovaná. Lidé opět volají: "A přece se točí"! Jak dlouho to ale ještě bude trvat?