Pamatuju doby, kdy čeští politici ještě na otázky vlezlých novinářů houfně odpovídali, že koalice se tvoří až po volbách, že nebudou hloupě dělat účet bez vrchního...
 

Maximálně tak ještě vyloučili spojenectví s komunisty. Časy se mění, dnes už současní politici žvaní o příštích koalicích jako na běžícím pásu a to čtyři měsíce před volbami!

Tak jako předseda ODS Fiala, který tak rázně vyloučil možnou spolupráci s ANO a poněkud bláznivě sní o jakési středo pravicové vládě.

Jeho věc, ódeeska mi už nějaký čas na srdci neleží! Jen si říkám, oč zásadně lepší, nežli to odpudivé ANO, jsou třeba sociální demokrati, či lidovci, atd.?! Ostatně, nelze ani pominout, že existuje dost dobrých důvodů, proč zase pro jiné politické strany a hnutí, může být rovněž ODS naprosto nepřijatelná!

Zmíněný slogan, že koalice se tvoří až po volbách, pravda, není nikterak originální, ale zase o mnoho chytřejší, nežli je to vymezování se předem, bez inteligentního pokračování - reálného projektu.

Ale, prosím - proti gustu žádný disputát!

Ještě tak o třídu větší srandu vyvolává to důležité filosofování - tlachání o tom s kým a jak po volbách, u představitelů zelených a podobných bizarních, neperspektivních straniček, které nemají nejmenší šanci si ke Sněmovně ani čuchnout.

Inu - nejspíše nemoc šílených politiků!

 

Zveřejněno se souhlasem autora

Josef Havránek

josefhavranek.blog.idnes.cz