Jak funguje svoboda slova, když jacísi cenzoři neziskové organizace vytipují nepohodlnou opozici prapodivným systémem Kremlin Watch a tato prapodivná kritéria převezmou globální firmy, aniž ta konkrétní obvinění dokáží jakkoliv specifikovat?

Svoboda slova je zaručena Ústavou a jedině faktické – fyzické násilné vystoupení proti demokratickému systému, či navádění k násilnému svržení demokratického systému je hranice toho, čemu se říká nedemokratická opozice a vyvolání represí. (Samozřejmě tatáž kritéria fyzická jsou i na bázi osobní) Žádné jiné kritérium by ve svobodné, demokratické  společnosti nemělo existovat.

 

Otevřený dopis řediteli české části Vodafonu

 

Vážený pane řediteli Báčo

Dovolte, abych se na Vás obrátil v osobní věci, avšak formou otevřeného dopisu, protože se to týká mnoha tisíc (oficiální zdroje uvádějí až 40% občanů našeho státu), kteří jsou přesvědčeni, že svoboda slova by neměla být vydírána stylem, jaký jsme znali za hluboké totality a kritika ÚV KSČ byla potírána nejen ekonomicky, ale mnohdy a fyzicky.

Vodafone se přihlásil k systému, který naše generace znala z dob  Leonida Brežněva a Gustáva Husáka, proto se obracím přímo na Vás – spoluiniciátora či iniciátora prazvláštní výzvy:

Redakce dezinformačních serverů nedodržují základy novinářské práce a přistupují volně k ověřování faktů i výběru zdrojů. Lživé zprávy bývají také jedním z nástrojů takzvané hybridní války. "Hate speech a fake news jsou fenomény, které podkopávají principy respektu a důvěry, které drží naši občanskou společnost pohromadě," vysvětluje celosvětové rozhodnutí nadnárodní firmy generální ředitel skupiny Vodafone Vittorio Colao. A fascinující vyjádření: "Nebudeme zveřejňovat žádný seznam dezinformačních a nenávistných webů, ani konkrétní stránky," řekla redakci mluvčí Vodafone Veronika Exnerová.

 

Vážený pane řediteli

Jsem jedním z těch, který byli lživě a totalitně napadeni samozvanou partou cenzorů pomocné stráže z Kremlin Watch. A podpráhově veden jako jakýsi agent placený ruskými penězi a my všichni jsme nasazení ruští špióni.

Není součástí dopisu

Je mi velice nepochopitelné, že děláte stejně jako komunisté jakési tajné Schindlerovy seznamy, aniž se mohou slušní lidé bránit. Že vůbec s prominutím tato zvůle a propaganda může být brána jako berná mince vzdělaných lidí. Jistě, lidé, kteří se neštítí tancovat úchylně svlečeni v době plnoletosti v gay klubech jako Jakub Janda, jsou pro vás (Vodafone) možná větší důvěryhodností, než lidé, co protestovali celá léta proti komunistům, proti sovětské okupaci, a nyní odmítající stejně zvrácenou strukturu podobnou RVHP v systému, který dle Lisabonské smlouvy totálně svobodu likviduje. Proč? To, že odmítáme další RVHP je skutečně zločin? To vážně vzdělaní lidé Vašeho „kalibru“ přijímají jako věrohodný fakt?

Mimochodem, Pařát (předchůdce Skrytá Pravda) který je uveden jako konspirační byl založen, když tito zvláštní agenti Evropských hodnot ještě nosili plenky. V roce 2000, když jsme protestovali proti obsazení Čt „spacákem Rumlem“, jak dle svých vyjádření a skutků byl přezdíván. I vy jste dle svého věku ani nemohl vědět, co se skutečně dělo v době normalizace pod ÚV KSČ a proč jsme tedy protestovali proti Rumlovi a likvidaci svobody slova v onom roce 2000.

 Přesto si osobujete (Vodafone) právo nás kádrovat jak politruci popsaní v Černých baronech?

Vážený pane řediteli, léta jsme psali proti komunistům zadarmo a pouze přes kopírák. Takže chceme li psát poctivě v zájmu občanů České republiky, opět se obejdeme bez vašich peněz. Ale nikdy si v hloubi duši nesrovnám špínu, že jsou lidé jako já obviňováni zvrácenými tanečníky z gay klubů a nadnárodní firmy to berou vážně. A pokud Váš nadřízený tvrdí, že sponzorovat je právo každého majitele, je jistě obeznámen s tím, že sponzorovat z vlastních peněz může každý dle toho, jak cítí, zatímco reklamní byznys je o něčem jiném: byznys a reklama totiž nemá mít hranice politiky, ale ekonomické svobody. A Váš nadřízený si plete komunistickou totalitu a zavírání úst s dnešní dobou. Možná to nezažil, my však ano a proto opět proti nesvobodě a totalitě pozvedáme svůj hlas, i když dnes mráz přichází na rozdíl od minula z Bruselu.

Samozřejmě se nemohu za nikoho zaručit, zda není agentem Ruska, USA či Izraele. To prý neumí ani naše nekompetentní tajné služby, které se soustředí na „restaurační hádky a výkřiky vzteku“, zatímco je zde volné pole působnosti pro zahraniční rozvědky a naše služby nikdy nikoho neodhalily. (Pomineme li nějaký výkřik, že na ruském velvyslanectví je více osob, takže jsou to zajisté agenti).

Za sebe mohu jednoznačně prohlásit, že nejsem ničí agent, že nám nikdo dolary, petrodolary natož ruble neposílá a pokud generální ředitel Vodafone Vittorio Colao na základě svlékajícího se tanečníka gay klubů tvrdí, že napsat ekonomické zprávy o Rusku, které následně po čase potvrdí ratingové agentury z New Yorku je fake news a nenávistná zpráva…  Či chronologie náporu běženců a následné zaútočení ruské armády na DAEŠ, zatímco BBC a CNN tvrdí, že ruská armáda nejdříve vyhnala Syřany k nám a proto je její působení v Sýrii zločin a pak slavní redaktoři slavných médií dostávají padáky za lži, zatímco nás obviňuje nějaký tanečník z gay klubu, což má být vážně pro Vodafone a Vittorio Colao věrohodnější doklad? Proč mi to připadá, že něčí smyslové orgány jsou trochu narušeny? A jsem přesvědčen, že naše to nejsou, byť obvinění o lžích, zvrácenosti a nenávisti od vás padá na nás.

Nestálo by za to vyložit karty na stůl?

 

Vážený pane řediteli

Obracím se na Vás formou otevřeného dopisu, protože dle oficiálních údajů se tyto údajné „dezinformace“ týkají až 40%  prý naivně hloupých občanů a proto bych rád zveřejnil i oficiální a „fundovanou“ opověď kritérií, které proti (nejen) mému webu máte. Vždy jsem si zakládal na věrohodnosti a žádal, aby si čtenáři po létech ověřili, kdo lže a kdo ne. (A pokud se stane chyba, rád se omluvím). Vážně jsme méně věrohodní, než Čt v čele s Votápkem, Procházkovou či Romancovem, u kterých se fake news a hoax dá odhalit už po pár týdnech, zatímco Čt nikdo z vás nenapadá?

Věřím, že stejně jako já otevřeně odpovíte a těším se na seriózní odpověď muže, který může hrdě reprezentovat českou část Vodafonu. V opačném případě nám nezbyde s lítostí nic jiného, než opustit a asi nejen nám firmu Vodafone.   Osobně jsem u vás od počátku, ale pokud se stane lež normou a základem firmy Vodafone, jiný tržní způsob neexistuje.  Čest je pro mě víc, než peníze, a pokud jste jako Vodafone údajně s politikou spojili byznys…

 

P.S. Mimochodem, není to úžasná produktivita, když několik set občanů mající weby a blogy s rozpočtem možná jedné menší prodejny Vodafone údajně ovládá až 40% mediálního údajně dezinformačního trhu? Kdo jiný na světě to dokáže? A ještě jednou opakuji: „kašlu“ na pár korun od Vodafonu, když jsem psal proti zlovůli více jak třicet let zadarmo – původně přes kopíráky. Ale že někdo kydá hnůj na to skoro nejcennější (po mé rodině a vlasti) co mám – osobní čest – mě hluboce  uráží! Můj otec vždy tvrdil: lhát se nemá, i kdyby strach byl větší, než pravda a především nejhorší fakta! Nemyslíte, že právě toto by mělo být základním mottem a kritériem firem, které si dnes říkají „globální“? Ty malé totiž bez těchto kritérií většinou nepřežijí…

 

Předem děkuji za odpověď a přeji příjemný den

Petr Pokorný

Majitel webu skrytapravda.cz