Skutečně nalétli? Ministerstvo zdravotnictví omezí alkohol v hospodách a v jejich prostorech podpoří zřízení dětských koutků. Vtipu, s nímž počátkem měsíce přišel satirický server Pravdive-zpravy.cz, uvěřila předminulý týden místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija. Jako poplašnou zprávu jej pak s apelem na voliče šířila dál, píší lidovky.cz a pokračují.

 

Svobodného rádio, kterému Tomáš Vandas rozhovor poskytl, se přitom definuje jako o alternativním projektu informující o věcech, o nichž mainstreamové sdělovací prostředky mlčí. Mezi jeho „spřátelené weby“, jak uvádí na stránkách, se řadí mimo jiné Aeronet, New World Order Opposition (NWWO) či Protiproud, které jsou považovány za proruské stránky šířící konspirační teorie a dezinformace.

Část stolů se „štamgasty“ by navíc měly nahradit dětské koutky pro rodiče s ratolestmi.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/predseda-delnicke-strany-vandas-se-chytil-vtipu-o-omezeni-alkoholu-1fm-/zpravy-domov.aspx?c=A170821_150743_ln_domov_rsa#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_domov&utm_content=main

 

To vše píše ironicky 

 

ig/novinar | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Robert Sattler

zkratka: rsa
RSS kanál autora
 
 

 Jenomže huronský smích a ironie, jak jsou ti lidé blbí a věří dezinformátorům vyvrací jak úvodní foto, tak zoufalost všech restaurací, jak nahradit výpadky, kdy "chlapi sobě" musí opustit místa štamgastů a nahrazují je ožralé matky", které v kolíbavém stavu vřískajícímu děcku pustí chlup z dlaně, který tam ani nemá. Neboli vřískající dítě umí sáhnout do peněženky opilé dámy stejně tak, jako opilý muž.

A je to občas tristní pohled na potácející se ženy s kočárky u restaurace Kamera na Barrandově. To je prý naše budoucnost a bílý muž má odejít do věčných lovišť...

 

Takže kdo je zmaten alternativní dezinformací, nebo zda je poplašná zpráva založena na relevantních informacích nechť si každý udělá sám.

Skutečně je Dětský koutek v hospodě HOAX a fake news?

 

 Vážení "Vodafoni a rakouské České spořitelny: kdo je tedy skutečný dezinformátor? Kdo z koho dělá hlupáky a kdo informuje poctivě?

 

P.S. Mimochodem i to "ř" se skutečně řešilo, ač pan autor "nealternativa" Sattler z maistreamu lidovky.cz to zesměšňoval: nejen překladače si na tuto diakritiku těžko zvykaly.

Háčky a čárky dělají problémy i po 600 letech - iDNES.cz