Zanechme nesmyslů, ač Votápek a tým České televize v roce 2015 neboli "experti na Rusko" seřazeni v "globálním informačním centru" hlásali krach Ruska, zhroucení, hladomor a konec Putinovy éry. (Příkladem nejen Votápek, Petra Procházková co fackuje, pseudoodborník na Rusko z Bakalových novin Ondřej Soukup) Je rok 2020 a místo krachu Putin nasadil tempo Mach 3+.

 

Jak se Rusko dostalo z klinče a čím (mimo devalvace rublu) vymanévrovalo bankrot včetně ropné krize?

Výsledek obrázku pro nabiullina

prezident Putin a guvernérka Nabiullinová

 

 1. V roce 2000 po Jelcinovi bylo Rusko rozvrácená zem a v podstatě bankrot. Nebylo na výplaty, lidé v dolech na Sibiři, učitelé či policisté neměli i půl roku výplaty, nebylo na důchody, zatímco západ Rusko plundroval, vyssával a Jelcina plácal po ranenou, jak je opilý a blbý. (Clinton a opilý Jelcin - můžete si dohledat)
 2. V roce 2000 přebírá funci Putin a okamžitě zahajuje tvrdá opatření: začíná stíhat oligarchy, pracuje na stabilizaci ekonomiky a chystá tvrdá opatření proti zahraničním společnostem, které si tam za Jelcina chrochtali a mlaskaly jak prasata u koryta, zatímco Rusové neměli ani na jídlo.
 3. Daňová reforma
 4. Odvrácení runu na Putina a ruskou ekonomiku
 5. Excelentní vyvedení Ruska z amerických sankcí, podrazů a podvodů strategickým tahem Nabiullinové
 6. Po totální stabilizaci následovaly smlouvy s Čínou a akcelerace formou "ten třetí vzadu".

 

Mimo okrádání ze zahraničí nadnárodními společnostmi či vykrádání oligarchy, kteří raději platili fotbalisty v Anglii, kupovali tryskáče a vyváděli peníze ven, než aby je vraceli Rusům (zářný příklad, kdy Roman Abramovič, který má pro jistotu izraelské občanství platil hráče Chelsea za peníze z ruské ropy a miliardář Petr Čech je bohatý díky vykradeným Rusům ) bylo obrovskou tragédií Ruska, že relativně dobrá reforma Jelcinova dostala direkt v okamžiku prvního pádu cen ropy. Špatný systém daní i s tím, že si zahraniční kapitál v Rusku dělal, co chtěl. Tím, jak si  akcionáři z Wall Street zachraňovali kůži v roce 1998 a ministr financí Michail Kasyakov nedokázal čelit nájezdům, se Rusko dostalo do strašidelné podoby bankrotu a zoufaltsví. Samozřejmě v tom sehrála obrovskou úlohu "Greenspanova opce". Jelcin už to nezvládl, předal moc Putinovi a odešel.

 

Cena ropy se stala ještě jednou za (v tomto přípědě umělým) útokem na Rusko v roce 2014 - 2015, ale to tam již měl Putin excelentní guvernérku Nabullionovou, která devalavovala rubl natolik, až se všem protáčely panenky a naši Votápkové se třískali smíchy. Mezi léty 2015 - 2018 je smích přešel, Rusko se poprvé stalo z dovozce lídrem vývozu nejen pšenice, ale dalších komodit, totální snížilo zahraniční zadlužení, nakupovalo robusně zlato a vytvořilo jakousi "asijskou ekonomickou unii" viz AIIB s Čínou. Jenomže s excelentním vedením ruské ekonomiky by útok nezvládli, kdyby předtím Putin neudělal tvrdou a úžasnou ekonomickou reformu.

 

Neplacení daní bylo v Rusko koníčkem a proto učitelé, těžaři a mnoho dalších profesí nedostávalo výplaty. I proto daňový pohyb by byl nesmyslný a ač se zvětšoval počet úředníků (jako u nás) výběr daní byl stále žalostnější. A mladý Putin neváhal: prostudoval si daňové systémy (pozval i Klause) a vybral systém pro Rusko nejvýhodnější: s málem úředníků snadno vybrat daně, nemuset nikoho kontrolovat, protože vše je jednoduché a tak vznikla daňová soustava, která se ukázala jako druhý pilíř ruského zázraku.

 

Ten zázrak byla ROVNÁ DAŇ, žádné EET.

Začala v roce 2001 a měla tyto parametry

V Rusku je zavedena rovná daň z příjmů fyzických osob ve výši 13 %. Daň z příjmů právnických osob je stanovena v jednotné výši 24 %. Největší část, celkem 16 % putuje do státního rozpočtu, 6 % do rozpočtu regionálních institucí a 2 % do rozpočtu místních (obecních) rozpočtů.

Sociální pojištění

V Rusku sociální pojištění odvádí pouze zaměstnavatel, občané neplatí zvlášť sociální a zdravotní pojištění, je zde zavedena pouze jedna sazba, která kryje jak náklady na případné lékařské ošetření či léky, tak sociální situace jako příspěvek na politiku zaměstnanosti či do státního povinného penzijního systému.

 • Základní sazba při příjmu do 100 000 rublů ročně činí celkem 35,6 %. Příjem ze sociálního pojištění proudí opět do více rozpočtů. 28,0 % do federálního rozpočtu (Penzijní fond), 4,0% do Fondu sociálního pojištění, 0,2 % do Federálního fondu povinného zdravotního pojištění a 3,4 % do Teritoriálního fondu povinného zdravotního pojištění.
 • Jestliže zaměstnavatel má příjem od 100 000 do 300 000 rublů ročně činí sociální pojištění 35 600 rublů + 20 % z částky převyšující 100 000 rublů.
 • Při příjmu od 300 001 do 600 000 rublů ročně činí sociální pojištění 75 600 rublů + 10% z částky převyšující 300 000 rublů.
 • Při příjmu vyšším než 600 000 rublů ročně činí sociální pojištění 105 600 rublů + 2% z částky převyšující 600 000 rublů.


Daň z přidané hodnoty

V Rusku existují tři sazby daně z přidané hodnoty. Nulová sazba je uplatňována při vyvážení zboží za hranice. Sazba ve výši 10 % platí u potravin, dětského zboží, knih a tiskovin, léků, výrobků pro lékařské využití. Na ostatní zboží je uvalena sazba ve výši 20 %.

Daň z prodeje

Její výše závisí vždy na samotném městě, maximálně však může činit 5 % (např. v Moskvě je uplatňována nejvyšší sazba 5 %).

Příklady ostatních daní

 • 35 % z výher z loterií a podobných her
 • 6 % z dividend
 • 15 % z operací s jednotlivými druhy dluhových závazků Více na: https://finexpert.e15.cz/dane-v-rusku

 A zázrak byl na světě. Od tohoto okamžiku začal být v Rusku klid, lidé dostávali pravidelně výplaty, přestali se bát a Putin se stal ruským Bohem. (Babiš místo toho zavedl nové kontroly, kdy další kontroloři kontrolují kontrolory, zda správě dělají kontroly a cena administrativy je větší, než lidí, co ekonomiku vytvářejí) To v Rusku se systém kontroluje samočinně a Rusko opět vstalo z popela.

 

Samozřejmě je to značně zjednudušeně, ale pro pochopení snad stačí. Včera večer opět komando v čele s Votápkem predikovalo budoucnost Ruska ve strašidelných číslech, ač už Votápek jednou narazil a šíleně se spletl:

Putinův vlastňák

Myšlenku, že by si Rusko odpovídající potraviny samo vypěstovalo, pak můžeme rovnou opustit. Takový zázrak nedokázali ani kouzelníci z Politbyra ÚV KSSS a zcela určitě to nedokáže ani jejich učeň Vladimír Putin. A to i přesto, že v r. 2010 vyhlásil pětiletý program zaměřený na dosažení potravinové soběstačnosti. Program samozřejmě zkrachoval... napsal Votápek. A po třech létech se stalo Rusko největším vývozcem pšenice na světě.

Hvězdná flotila Čt: nenávistný mimoň Votápek a Baar.

Přesto je stále expertem pro Čt. Asi proto, že umí stále tvrdit, jak je Rusko nejhorší z nejhorších, žijí tam samí tupci a s pohrdáním, že dává pouze desetinu peněz na zbrojení oproti USA, je vlastě tímto podvodem šíleným agresorem. Selský rozum to nechápe, ale v České televizi má evidentně velké zastání.

 

 Ona to však musí být i odvaha tvrdit, že země, která má stabilní makroekonomický základ, oproti mnoha zemím se může pochlubit přebytkovým rozpočtem a suverénními fondy, které převyšují ruský dluh, je v ekonomické krizi.

 

Samozřejmě ale i platí tvrzení, že mluvit o Rusku v superlativech je nesmysl. Některé regiony mají vážné problémy, mnohde se žije ve slumech jak v USA, korupce je stále přítomná (byť mnohé, co v Rusku nazýváme korupcí, je na západě legální a ukrývá se pod slůvkem lobbismus), a ekonomika má svá úzká hrdla. To, co je obdivuhodné spočívá v jiném: jaký kus urazilo Rusko od roku 2000, kdy bylo legálně v bankrotu a v defaultu proti vyspělým státům, jak se vypořádalo s útoky, sankcemi a vydíráním, do jaké kvality se dostalo všeobecné lékařství a školství, které je přístupno všem, výstavba je obrovská a přesto je kryta z nezadluženého státního sektoru a razantně se zvyšující úroveň práce - viz rychlost výstavby silnic a železnic a opět bez zadlužení. A právě ta trajektorie vzestupu z nízké základny a dohánění západu má úctu u všech, co nejsou Sorosovými pucfleky a dívají se na vše objektivně. A ROVNÁ DAŇ skvěle nastavená byla jedním z pilířů oné trajektorie, kterou je ruská stabilita v roce 2020 popsána.

(Následovat bude prezident Trump, ekonomika USA a předvídatelnost jeho kroků)

 

A na závěr perlička

Bylo to přesně 1.dubna 2015 a mnozí si mysleli, že je to aprílový žert. A tento den se rozjelo pátrání, kde tento hoax a dezinformaci (údajnou vypustil). Od té doby "Pařát dnes" , překlopen na "Skrytá Pravda" je veden jako "dezinformační, ruský web". Je nezajímala fakta, ale jak si  někdo mohl dovolit napsat "Den, kdy se zhroutil americký sen" o dedolarizaci a světovém ekonomickém převratu. 

Je rok 2020, Rusko s Čínou nasadilo vražedné tempo a prezident Trump se snaží tento nápor odrazit, Evropská unie se hroutí a chátrá, zatímco Velká Británie práskla do bot a prchla. 

 

Zde původní články jako důkaz a co z toho byla dezinformace a hoax, jak to Sorosova parta tenkrát nazvala

Den, kdy se zhroutil americký sen – dramatický světový převrat nastal

Rusko a rubl se hroutí. Má Putin na kahánku? Šokovaní experti nad rozhodnutím Bank Rossii

Proč vede Obama (USA) lokajskou EU do války s Putinem (Ruskem)?

 

Související 

Rusko na dně, rating prudce padá. Přizná kleptokrat Putin porážku?

Je na tom Rusko skutečně tak hrůzně, jak propaganda tvrdí? Budete v šoku: grafy, čísla a důkazy. Máme se totálně svázat se západem?

Kdy se opět stalo Rusko nepřítelem USA? Když Putin zabránil dokončení rozparcelování.

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

Nahraj předchozí komentáře
 • *

  V odpovědi na: "

  Pákistánce si zval a ubytovával Johnson sám, nevymlouvejte se na EU! Británie se stejně rozpadne, když Skotsko, Severní Irsko a Wales chtějí zůstat v EU a navíc se pomstít Angličanům za dobyvačnou historii.

 • *

  Zajímavé, že chazarská mafiánská chobotnice Votápek, tým České televize a třeba Hlídacípes.org si nestěžují, že Putin zatím nešlápl na krk chazarským velkozlodějům jako Děripaska (ukradl Rusům hliníkářský průmysl), Abramovič (ropný průmysl), Mordašov (ocelárny), Lisin (metalurgie) apod.?

  22. října 2019 Nový hon na oligarchy. Putin stahuje smyčku kolem ruských boháčů
  Rusko vydalo zatykač na bratry Alexeje a Dmitrije Ananěvovi, jejichž majetek se odhaduje na 1,4 miliardy dolarů. Podle moskevského soudu zpronevěřili peníze banky Promsvjazbank, kterou založili. Podobný osud potkal podnikatele Sergeje Petrova. Bývalý vojenský major, jenž vybudoval největšího ruského dovozce automobilů, byl obviněn z manipulace prodeje akcií své dceřiné firmy. Tajná služba FSB stále více ovlivňuje práci ruských soudů, tvrdí nezávislí ruští novináři. Tlak na nepohodlné ruské podnikatele se v posledních měsících zvyšuje. Nepřízeň ruských úřadů poznali bratři Alexej a Dmitrij Ananěvovi, kteří byli dosud k režimu Vladimira Putina loajální. Moskevský soud v září rozhodl o jejich zatčení v nepřítomnosti. V současnosti oba žijí na Kypru. Bratři zbohatli po rozpadu Sovětského svazu na dovozu počítačů do Ruska, založili také banku Promsvjazbank. Podle ruských úřadů z ní ale vyvedli nelegálně až 1,6 miliardy dolarů. Peníze měly skončit v Nizozemsku. Jsou podezřelí také z finančních podvodů a praní špinavých peněz. Hrozí jim až deset let vězení. Jejich právníci tvrdí, že odsouzení v nepřítomnosti je nelegální. Rusko zabavilo jejich majetek včetně sbírky umění a dvou soukromých tryskáčů. Razantní postup ruských úřadů je podle německého deníku Die Welt šokoval. Stejně je na tom i Sergej Petrov, který od roku 2016 žije v Rakousku. V Rusku vybudoval firmu Rolf Group, jež se stala největším dovozcem zahraničních automobilů na ruský trh. V roce 2018 časopis Forbes odhadl hodnotu jeho majetku na miliardu dolarů.
  https://www.euro.cz/miliardari/hon-na-ruske-oligarchy-nad-kterymi-nema-putin-moc-zesilil-1471050

  9. 12. 2019 Ruského miliardáře srazilo v Anglii při venčení psa auto
  Při autonehodě v Británii zemřel minulý týden ruský miliardář Dmitrij Obretěckij. Podle britské policie utrpěl devětačtyřicetiletý muž smrtelné zranění při srážce tří vozidel v obci Oxshott v hrabství Surrey v jihovýchodní Anglii. Policie oznámila, že hledá svědky nehody, ke které došlo, když podnikatel venčil psa, který také nepřežil.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/ruskeho-miliardare-srazilo-v-anglii-pri-venceni-psa-auto-40306396

 • "

  V odpovědi na: *

  Ale Vladimir jim slapl na krk! Chodorkovski 10 let v chladku, ted na zapade intrikuje proti nemu kde muze. Uz 3 x odmitl evropsky soud jeho zalobu. Bodet by ne, z nahe prdele se stal miliardarem To i rusofobum nejak nesedi. Berezovskij se pry obesil, Abramovic jeste zije. Bylo jich nekolik mladych ruskych zidu, ktere Americani v Rusku vycvicili tak, aby jim umoznovali tam krast do Aleluja. Za to jim umoznili pohadkove zbohatnout.

 • Mňo, dobře, ruský sen se daří, jen tak dál

  Alexej Fjodorovič Pavlov: Židovská nevyhlášená válka lidstvu (rok vydání: 2005)
  "Sionisticko-komunistická nomenklatura těm darebákům rozdala největší naftařské podniky země. Třebaže jim vlády Jelcina i Putina stanovily nízké daně (20-36 %), ti lumpové je ještě nejrůznějšími machinacemi krátili. Finanční prostředky převáděli do ciziny a vydíráním i vybíráním výpalného se zmocňovali dalších sfér ekonomiky. A co víc, dočasní „majitelé“ naftařských společností drze plýtvají zisky z těžby ropy a rozdělují si je do vlastních kapes, aniž by se starali o amortizaci a vyčleňování povinných peněz na obnovu základních fondů. Žádné prostředky nevkládají ani do rozšíření infrastruktury, ani do modernizace a technické rekonstrukce výroby, a už vůbec ne do sociálních programů, geologického průzkumu, atd. Kupříkladu dva akcionáři bývalé státní společnosti „Slavněft“ (jde o šejdíře, kteří při její koupi stát okradli o miliardu dolarů a přesto jim na jejich drzé hlavě nikdo nezkřivil ani vlásek) v roce 2004 shrábli pro sebe veškerý zisk společnosti jako dividendy (8,3 miliardy rublů).
  Podívejme se, jak to funguje v Norsku. Místní naftařské společnosti platí daně od 70 do 80 procent, a arabští šejkové značný podíl ze zisku převádějí na účty svých občanů. Zato z Ruska se čerpá nafta takovou rychlostí, jako by měl zítra nastat konec světa a je tudíž třeba vyhnat zisky co možná nejvýš. Třebaže se nafty u nás těží obrovské množství, cena benzinu v zemi je srovnatelná s cenou v řadě států USA, zato příjmově pro
  obyvatele nesrovnatelná. Tak kdo vlastně v Rusku vládne?
  Za všechno se v životě platí. Platí tedy i lid Ruska – za hloupost, podlost, prodejnost, bezduchost i za neodhalení své takzvané elity. Pouhými slovy onu pseudoelitu k rozumu přivést nelze. Velký F. M. Dostojevský se to před tragickým rokem 1917 pokusil učinit. Bezvýsledně. Takové zrůdy to pochopí až ve chvíli, kdy jim budou stínat hlavy nebo je táhnout k šibenici. Současní mutanti si neumějí představit, jak blízko takovému konci jsou. Pak je nezachrání žádné peníze. Nespasí se ani jejich potomci.
  Ruskem se nese sténání. Národ vymírá a přesto máme v zemi šest milionů potratů ročně. Třebaže na naše města a vesnice nepadají bomby, máme více než 700 000 bezprizorných dětí. Dokonce i za velké války v letech 1941 až 1945 jich bylo méně – 600 000! Podle průzkumů se u nás v březnu 2004 mezi chudé počítalo 60 milionů lidí, nikoli 30 milionů, jak nám lže oficiální statistika. Naši důchodci jsou odsouzeni k vymření v bídě, tedy ti, kteří vytvořili silnou ekonomiku a díky níž dnes osobně prosperují zločinci u moci i zloději z řad oligarchů. Průměrný měsíční příjem člověka, jenž např. odpracoval 40 let v hutnictví, představuje dnes 1 800 rublů neboli 52 eur. Úředníci z nejvyšších míst, kteří ve výrobě neodpracovali ani den a této zemi nepřinesli žádný reálný zisk, ale naopak jí výrazně uškodili, budou dostávat 2 500 až 2 700 eur měsíčně. Sotva tedy své tajné řemeslo korupce a ignorantství přenechají lidu a Rusku.
  Dalším problémem je životní prostředí. Na jeho stavu přímo závisí zdraví a dlouhověkost národa. Ani sovětská vláda, ani vlády Jelcina a Putina mu nevěnovaly pozornost. Je to ostatně zcela přirozené, neboť tak se k vlastnímu lidu chová jen protilidová vláda. – Už za sovětské éry národ hubily jedy v barevném i černém hutnictví, v chemických i jaderných zařízeních a provozech. A dělalo se to také naprosto beztrestně.
  V rámci služebních cest jsem projezdil půl země a navštívil víc než sto velkých hutnických podniků na černé i barvené kovy. V některých jsem byl 6-8krát. Takže co se týká organizace práce, likvidace velkých havárií, oprav a spouštění základních technologických zařízení i uvádění do chodu nových, znám to nejen z doslechu, ale i z praxe. – V mnoha podnicích bylo životní prostředí v hrůzostrašném stavu. Existovaly provozy, kde koncentrace plynných zplodin již přesahovala nejvyšší přípustnou hranici 600-800krát a dokonce i 1600krát. Uralská oblast, v níž vládne pan Rossel, jehož zatím pořádně neskřípla ani generální prokuratura, ani rozpočtová komora, je ohledně životního prostředí již mrtvou zónou. Stačí navštívit hutě na výrobu černých a barevných kovů, zvláště Krasnouralské měděné hutě či Krivogradský hutní závod se stejným zaměřením i další podniky, v nichž
  pracujícím třicátnicím hádáte minimálně padesátku. V Orenburské oblasti narazíte na tikající ekologické bomby jako třeba Karabašské hutě na měď.
  Poštěstilo se mi v životě pracovat s lidmi stalinského ražení, takže jsem se měl od koho učit. Když dnes v televizi vidím, jak různí ti místní šafáři v guberniích vodí mistera Putina do „rudých koutků“ v podnicích, nikdy se nedozví, jak náš lid žije a jak vypadají jeho všední dny, byť i k nám z obrazovek pronáší krásná slova. K poznání vlastní země je zapotřebí minimálně 300-360 dní, přičemž na hlavní regiony by bylo třeba vyčlenit alespoň 6-8 dní. Ovšem něčeho takového jsou schopni pouze připravení vedoucí činitelé ruských rozměrů na úrovni gubernátora typu Tulejeva, Kondratěnka či Išajeva, a ne všelijakých negramotných liberálních neopeřenců druhu Michajlova, Prusakova a dalšího drobného zvířectva. Ti a spolu s nimi všichni ostatní
  s národem pouze experimentují. Bosáci (tedy služebníci Židů, kteří vzešli z bahna společnosti a stali se vrchností) představují pro lid smrtelné nebezpečí. Proto také od vedoucích činitelů státu neslyšíme nic o řešení hlavních problémů ekonomiky – o produktivitě práce, amortizaci základních fondů, o přípravě kádrů, geologickém průzkumu, o snížení energetické náročnosti výroby, o úspoře materiálů, o zpracování druhotných surovin a odpadu z výroby, atd. Bez toho však není možný efektivní rozvoj žádné země. Má-li se touto problematikou vůbec někdo zabývat, je třeba, aby ve vládě seděli profesionálové a národně, nikoli proamericky a prozápadně myslící amatéři."
  http://www.narodnisjednoceni.cz/knihovna/Zidovska_nevyhlasena_valka_lidstvu.pdf

 • "

  V odpovědi na: Mňo, dobře, ruský sen se daří, jen tak dál

  To se snad ted stane a ta profesionalita prijde? Pres tohle vsecho i pres sankce Rusko jede a ted i ty slabsi budou profitovat. Ono je to vsude stejne i v USA experimentuji s lidmi a zkouseji na nich vsechno mozne. Jenom o tom nepisi a kdo cekne, dlouho nezije.
  Ridit tak ohromnou zemi, aby byla vsude spravedlnost a blahobyt je tezko proveditelne. Putin je na dobre ceste. Ma to tezsi jak Stalin. Nemuze likvidovat smejdy jako to delali politruci Stalina.

 • Jak si stoji Rusko ve srovnani ukazatelu se zapadem

  Finsky ekonom zijici dlouho v Rusku napsal zajimave srovnani. Doporucuji vsem, kdo si stale mysli, ze rusti muzici melou z posledniho.
  https://thesaker.is/new-world-order-in-meltdown-but-russia-stronger-than-ever/

 • Jakub Jurčaga

  Zajímavé kdo že psal že v Rusku není EET, ja v Rusku podnikam jako samoplatce a světe div se musím mít elektronickou pokladnu a od 1.7. 2019 ji musi mit už všichni.

 • Petr Pokorný

  V odpovědi na: Jakub Jurčaga

  Jenom bleskově: v čem je rozdíl. Pokladny existují mnoho let. Nikdo rozumný není proti úniků daní. Takže když Rusové obyčejné pokladny překlopili (nevím, jestli už v celém Rusku) do propojené elektronické podoby v roce 2016, prakticky to logiku má. Problém je v "detailu". Náklady na kontrolu nesmí přesáhnou počet lidí a výši vybraných daní. U nás to je přesně naopak, zatímco v Rusku díky rovné dani to lze udělat s minimálními náklady. Naše složitost daňových výší, odpočtů a daňových výjimek potřebuje tisíce nových kanceláří a proto nejsou lidi na práci, byť Babiš se ohání jedním týmem, ale všechny ostatní navazující nikdo nezapočítává. Takže ano, máte pravdu, v Rusku už jsou elektronické kasy od roku 2016, ale lze to tam dohledávat EFEKTIVNĚ přes obrovské území. Prostě my se tlačíme "zadkem" dopředu a to je šílené. Pouze nevím, kdo za tím stojí, či lépe tu nepřehlednost podporuje. Daňoví poradci? ministerstvo financí? Odbory? Nevím, pouze ta efektivita přesto, že nás je pouhých deset miliónů jako je jedno město v Rusku (Moskva) mě přivádí do varu.

 • *

  V odpovědi na: Petr Pokorný

  Registrační pokladny jo!!! Na Slovensku jsou povinné registrační pokladny už od roku 1995 - 25 let (!!!) - i prodavači na tržnici mají přenosné registračky a na finančáku dokladují kotoučky. V Česku jen samé lži zkorumpovanců a mafiánů, co všechno prý nejde! :-P Ministryně financí velkozlodějka Schillerová ukradla se zetěm číšníkem Rusňákem 13 miliard korun ze státní kasy na karuselových podvodech s DPH a teď "investují" v David Rusňák Family Group!!! Otřesné!!! Proč je náš stát jeden z nejodpornějších režimů Evropy, spolu s Kosovem a Ukrajinou, ve kterém vládne chazarský organizovaný zločin!!!
  ČSSD a KSČM prosadily v únoru 2005, aby registrační pokladny byly povinné od ledna 2007. ODS ale hned po volbách 2006 přišla s návrhem ročního odkladu a pak vláda ODS, KDU-ČSL a Bursíkových Zelených registrační pokladny zrušila...
  10. 2. 2005 ČSSD prosadila pokladny
  Schůze sněmovny vstoupí díky včerejšku do historie. Kromě registračních pokladen, o nichž se léta diskutuje, hlasovali poslanci o dvou dalších ekonomických normách s podobným osudem. První má zpřísnit pravidla konkursů, druhá urychlit zápisy do obchodních rejstříků. Všechny dohromady pak výrazně ovlivňují podnikatelské prostředí v Česku. Nadto v prvním čtení uspěla novela zákona o zaměstnanosti, která má zmírnit boj proti tzv. švarcsystému. Schválení registračních pokladen ihned napadla ODS. "Je to černý týden pro podnikatele," komentoval hlasování stínový ministr průmyslu Martin Říman z ODS. "Nehodnotil bych to tak, podnikatelské prostředí se nezhorší," oponuje vicepremiér Martin Jahn (za ČSSD).
  Registrační pokladny prosadila vláda jen díky pomoci komunistů, protože se hlasování zdržel jeden lidovec a tři poslanci US-DEU.
  https://archiv.ihned.cz/c1-15625300-cssd-prosadila-pokladny

 • Kleptooligarchie

  Babiš si nakrade na dotacích víc než celý roční výnos z EET, tak jaký má EET smysl?

  Proč by vůbec živnostníci měli platit daň z příjmu, když většina firem v Česku ani daně neplatí! Sídlí v daňových rájích nebo mají daňové úlevy (pobídky)! Většina firem v Česku neplatí daně, placení daní zůstává z velké části na zaměstnancích.

  ZAMĚSTNANCI ŽIVÍ CELÝ STÁT A ZLODĚJE
  Z 1300miliardového státního rozpočtu (v roce 2018 příjmy státního rozpočtu 1 314 mld. Kč) tvoří daň z příjmu právnických osob jen pouhých 118 miliard korun!!! Zatímco Vy, pracující, platíte státu DPH 280 miliard korun, spotřební daně 154 miliard a hlavně povinné sociální pojištění 496 miliard (zaměstnanec musí zaměstnavateli vydělat na celý odvod sociálního pojištění 31,5 % z hrubé mzdy, i na tu část, kterou jakože „platí“ zaměstnavatel).
  Rozklikávací rozpočet 2018:
  https://monitor.statnipokladna.cz/2018/statni-rozpocet/#rozpocet-prijmy-druhovy
  A ještě dotacemi vyživujete obrovské tlupy zlodějů, od Vratislava Mynáře, co si za evropské dotace postavil soukromý luxusní penzión s bazénem a lanovkou, přes ROP Severozápad až po ty staré privatizační tuneláře jako Babiš, 2 miliardy ročně dotací pro Babiše!

  To je nejen ROP Severozápad (Ústecký a Karlovarský kraj), všechny ROPy rozdávají dotace různým kámošům kmotrům!