Ostudné prohlášení kanadské vlády, pokud teprve nyní odesílají mezinárodní organizace týmy, aby prošetřily, čím se zabíjelo a kdo zabíjel. Co když zabíjela skupina mírových teroristů, podporovaná skupinou USA, Kanada, Velká Británie a Francie?

 

Kanada uvalila sankce proti 27 vysoce postaveným představitelům syrských úřadů v souvislosti s chemickým útokem v provincii Idlib 4. dubna, uvedly zdroje s odkazem na prohlášení ministryni zahraničních věcí Kanady Christy Freeland.

„Nové sankce proti klíčovým úředníkům jsou součástí našeho pokračujícího úsilí vyvíjet tlak na režim syrského prezidenta Bašára Asada zastavit násilí proti nevinným dětem, ženám a mužům,“  řekl ministr.

„Chemický útok, ke kterému došlo na jihu Idlib minulý týden - válečný zločin, to je naprosto nepřijatelné. Kanada chce spolupracovat se svými spojenci na ukončení války v Sýrii a postavit před soud pachatele, „dodala Freelandová.

Seznam tří z těch těch, na které  jsou vyhlášené sankce  - generálovél: Adib Salameh, Jawdat Salpi mawashi a Tahir Hamid Khalil. Jak již bylo popsáno vládou Kanady, jsou to ti, co vydali l rozkaz zaměřit se na  civilní cíle.

4.dubna v syrském městě Khan Shaykhun (provincie Idlib) byl proveden chemický útok, při němž bylo zabito téměř 100 lidí. Většina západních zemí a syrská opozice obviňuje syrskou vládu. Asad a Putin to ostře odmítají, Damašek a  Rusko trvá na důkladné vyšetření incidentu. Přesto 7.dubna US zahájila raketový útok na syrské letecké základny, který byl údajně zdrojem chemického útoku.

 

Divné je, že se USA nebály, že chemický (údajný) sklad na letišti vybouchne. A Kanada dává sankce, aniž je něco vyšetřeno. Tak funguje západní demokracie a svoboda?

 

Zdroj

CBC