Aktuálně.cz, Atlas.cz, Žena.cz nebo Centrum.cz, Respekt, Ekonom, Marketing & Media a Obchodní věstník. 

Podle účetní závěrky za minulý rok se společnost Economia a.s. kontroverzního podnikatele Zdeňka Bakaly propadla do ztráty přes 39 milionů korun. Společnosti navíc klesl obrat z 863 milionů v roce 2017 na 810 milionů v roce 2018.

 

Stagnace v posledních letech

Economia v posledních letech ekonomicky stagnuje, když se opakovaně střídaly ziskové a ztrátové roky. Vždy to však bylo v řádu jednotek milionů korun. Nyní poprvé je ztráta dvouciferná. A to přes drastické šetření nákladů a propuštění personálu v posledních letech. Média spadající pod firmu (Hospodářské noviny, servery Aktuálně.cz atd.) totiž ztrácejí čím dále tím více originální a samostatný pohled na dění u nás i ve světě, kterými zaujaly ještě před několika lety. Zařadila se svými názory do mainstreamu a jsou pro čtenáře a diváky snadno zaměnitelná s tituly jiných mediálních domů.

 

Neflexibilní konglomerát médií

Skupina médií spadající pod Economii se stala již nepřehlednou. Jednotlivá média si interně konkurují a oslabují tak možné synergie skupiny. Economia je vydavatelem deníku Hospodářské noviny a týdeníků Respekt, Ekonom, Marketing & Media a Obchodní věstník. Dále vydává tyto odborné tituly: Business Spotlight, Logistika, Moderní řízení a Právní rádce. V roce 2013 převzala společnost Centrum Holdings, s.r.o., která vlastní například portály Aktuálně.cz, Atlas.cz, Žena.cz nebo Centrum.cz. Internetová divize vydavatelství Economia zajišťuje provoz více než dvou desítek zpravodajských a odborných webů spojených v projektu iHNed.cz.

Rudolf Hruboň

 

 

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

  • Jan Slatina

    Zde je přesně vidět, proč malá média bez dotací tak drtí mainstream a proč je chce mainstreamová propaganda včetně České televize, která na ně stále nasazuje s pomocí uměle vytvořených "bezpečnostních rizik" a bezpečnostních útvarů zničit. O peníze jde až na prvním místě!![b]

  • V odpovědi na: Jan Slatina

    Máte naprostou pravdu: nízkorozpočové weby,(jak to nazývám), které si mnohdy částečně dotujeme i sami, ale píšeme, co si skutečně myslíme, těžce konkurují miliardám, která dostávají na propagandu masmédia, či dokonce přímo z daní nebo ze zákona jako Česká televize a Rozhlas. A ani ne miliardy, ale desítky miliard ročně proti našem tisícům korun. Můžeme udělat chybu, ale vědí, že to děláme poctivě, pro národ, pro vlast, pro občany této země. Že nejsme kolaboranti jako ti, co sem stále zvou cizí vojska. Jednou sovětská, podruhé americká. A ta naše čest je rozpaluje do běla, i když jim stát sype penízky a na nás kašle. Miliardy penízků. Od nás, z našich, ne z jejich. Ale čest se porazit nedá. Hezký den přeji.