Skutečná ekonomická expertka Ivana Turková: Bilion Kč ročně pryč. Peníze na důchody? Vím, kde jsou.

25.01.2024 07:28 2242 zhlédnutí
Článek čtenáře

Podle francouzského ekonoma Thomase Pikettyho odchází z naší země na dividendách a přefakturacích až 1 bilion Kč, upozorňuje ekonomka a konzultantka Ivana Turková. Jako expertka strany PRO odmítá tezi, že neexistuje nárok na důchod.

„Nejsme ekonomicky v situaci, kdy můžeme pomáhat druhým a nemyslet na sebe. Pomohli jsme Ukrajincům a stálo nás to 45 miliard, americkému zbrojnímu průmyslu jsme pomohli s jejich F-35 za více než 100 miliard a k tomu v dalších stovkách miliard musíme vybudovat infrastrukturu, zvýšili jsme výdaje na obranu o dalších 75 miliard, takže celkově vydáme 160 miliard,“ ostře nesouhlasíekonomka Turková.

Paní doktorko, jste ekonomka, kromě podnikových financí se zabýváte i sociální politikou. Ve straně PRO jste garantem čtyř oblastí a připravila jste daňovou, sociální, rodinnou a hlavně důchodovou reformu. Jak na vás působí teze ekonoma Lukáše Kovandy, že člověk má mít nárok jen na základní důchodové zabezpečení, aby neskončil „pod mostem a v bídě“?

Že i mistr tesař se někdy utne nebo ještě výstižněji: Ševče, drž se svého bankovního kopyta. Oba jsme ekonomové, oba se však zabýváme jinými oblastmi a je dobré se jich držet, neboť sociální problematika a obzvláště důchodový systém je velice složitá záležitost. Zásadní rozdíl mezi námi dvěma je ten, že nejsem absolvent Aspen Institutu. V některých otázkách samozřejmě s bankovním analytikem Trinity Bank panem Kovandou souhlasím, protože mají věcný a racionální základ, např. nyní s jeho negativním postojem vůči diskutovanému nesmyslnému přijetí eura v České republice. Na tezi pana Kovandy, že člověk má mít nárok jen na základní důchodové zabezpečení, ale mohu reagovat jen cynickým ekonomickým úsměvem.

Tento liberální ideologický přístup k důchodovému zabezpečení se dnes v praxi nikde prakticky nerealizuje. Naštěstí pro nás, naneštěstí pro Kovandu.

Co se mi ale zcela příčí, je další vyjádření pana Kovandy, cituji: „Musíme odstranit představu, že důchod je něco, na co máme všichni nárok.“ Jestliže jsem předchozí vyřčené taktně označila za liberální přístup, tak toto už je za hranou obyčejné lidské slušnosti a nebála bych se říct i současné politicko-společenské hlouposti.

Je totiž více než nutné si uvědomit skutečnost, že důchodci nejsou žádná hospodářská škodná. Jejich životní úroveň je prakticky ekonomickou vizitkou státu – podívejme se například na Německo. Důchodci totiž nedostávají od vlády žádné nenárokovatelné peníze, ani milodary. Takový narativ si totiž zvykla politická garnitura poslední desítky let zneužívat pro svůj prospěch. Jsou to finance občanů, které státu za 40 let odvedli, aby s nimi stát hospodařil nebo ještě lépe, aby je zhodnotil a nyní s odloženou dobou si důchodci své peníze vybírají zpět. Tolik vysvětlení nejen pro čtenáře, ale také pro pana Kovandu, neboť máme naštěstí průběžný důchodový systém jako většina civilizované společnosti.

Kritizoval, že Češi covidové úspory rozpouštějí v nemovitostech a v běžné spotřebě místo investování na tuzemské burze, kde by mohli poskytnout své peníze firmám, a tak je lépe zhodnotit. Lidé mají investovat agresivně do akcií, navzdory rizikovosti takových produktů. Kdo chce mít důstojné stáří, musí si spořit od raného věku.

Pro spoustu lidí i mladých rodin je spoření na penzi luxusním statkem, na který prostě nemají. Po dvou letech přivedla tato vláda milion lidí na pokraj chudoby a další dva miliony lidí se k této hranici velice rychle přibližují. Pominu-li fakt, že u dlouhodobého spoření je zhodnocení peněz velmi nízké, a to i v dobách nízké inflace.

Lidé jsou velice konzervativní a v dnešní nejisté době raději vloží peníze do drahých nemovitostí než do podniků, u kterých není jisté, že přežijí diletantské vedení tohoto státu pětikoalicí.

Spousta našich spoluobčanů má díky současnému vedení naší země zásadní finanční problém i s investicí do nákupu pračky a budou si kupovat akcie, to je žert? Drtivá většina podniků využívá dluhové financování prostřednictvím bank nebo jiných finančních institucí. Kapitálové financování s využitím emise akcií není v našich podmínkách běžné ani na straně podniků, natož aby k tomu byla ochota ze strany občanů.

Abychom byli poctiví, pan Kovanda volá i po snížení státního sociálního pojištění. V čem to může být cesta?

Podle mě v ničem. Pokud by stát garantoval pouze, řekněme, holý základ důchodu bez zásluhové složky, byl by to ekonomický i sociálně politický nesmysl. Jak by se stát vypořádal s těmi, kteří platili vysoké pojistné a mají pět let do důchodu nebo deset let nebo rok. Navíc je naivní si myslet, že si většina lidí za život obstará důstojný důchod dobrovolně. Nezapomínejme na to, že jsme pořád ještě sociálním státem a nechceme na každém rohu bezdomovce. Podstatná část lidí by to nezvládla a stát, resp. my daňoví poplatníci, bychom museli stejně financovat alespoň úroveň jejich životního minima. Nemůžete argumentovat tím, nespořil sis, tak „pod most“. A z čeho také mnohdy spořit, že?

Pokud nechceme zvyšovat daně, tak musíme dostat do důchodového systému více peněz. V rámci naší daňové reformy strany PRO se určitě nejedná o zvednutí daně fyzickým či právnickým osobám, spíše naopak, sjednotíme a snížíme je na stejnou úroveň. Ale v rámci spravedlivé daňové soustavy zavedeme sektorovou bankovní daň, dorovnávací a digitální daň, neboť jsme přesvědčeni, že všichni, kteří v ČR podnikají a vydělávají, musejí spravedlivě odvádět daně.

 Strana PRO jasně zastává sektorovou bankovní daň z objemu aktiv, nikoliv ze zisku, se kterým se dá manipulovat a prostřednictvím dluhopisů vyvést do zahraničí. Mimochodem, pan elektrospecialista Stanjura například predikoval, že vybere z windfall tax 33 miliard korun a ve finále do statní kasy získal od všech bank pouze 730 milionů korun. Za takovou „perfektní“ práci by měl na ministerstvu už sedět maximálně na recepci.

Jak hodnotíte opatření, které Jurečka označil za „důchodovou reformu“? Čili zvýšení věku odchodu do důchodu a snížení výměry penze pro příští důchodce.

Vůbec nechápu, kde vzal pan zemědělec Jurečka tu drzost, nazývat dokument, který předložili, důchodovou reformou. Jedná se o pouhou parametrickou změnu současného špatně fungujícího systému bez mezigenerační vazby a následné návaznosti na prorodinnou politiku. Odborníci jasně tvrdí, že zvýšit věk odchodu do důchodu nad 65 let, nevydrží náš zdravotní systém.

 Kdyby byla vláda schopna zajistit dostatečný ekonomický růst, a ne zemi poslat 5 let zpět, kdy jsme jako jediná země EU nedosáhli ani na úroveň HDP z roku 2019, kdyby pětikoalice dokázala účinnými protiinflačními kroky udržet inflaci na hodnotách jako v civilizované Evropě, nikoliv že se nám dostala kumulovaně za dva roky jejich vlády takřka k třiceti procentům, tak by nemuseli řešit valorizaci, ani snížení výměry.


A co více, paní Pekarová Adamová pak ještě prohlásila, že o penzisty je postaráno, že jim rekordně rostou důchody. Nevím, jestli tím myslí těch 360 korun navíc místo tisícovky. V relaci průměrného důchodu k průměrné mzdě je Česká republika se svými 73 % hluboce pod průměrem EU, např. v Maďarsku a Rakousku je to 94 %.

On ten čistě státní důchodový pilíř nevypadá moc životaschopně: Důchodců bude více, pracujících méně. Kdybychom spoléhali čistě na něj, neznamenalo by to výrazné zvýšení našeho státního sociálního pojištění? Jinak dle ekonomů nebude udržitelný.

Současný důchodový systém je postaven už jen na dvou pilířích – pojistném a dobrovolném spoření občanů a je logické, že v této situaci nepřečká rok 2030, kdy odejdou velice silné ročníky, tzv. Husákových dětí do důchodu.

Není nutné zvyšovat současné odvody sociálního pojištění občanům, pokud zajistíte dodatečné financování. Současná vláda bohužel nemá ponětí o tom, co je důchodová reforma, proto nečekejme, že by tuto situaci zvládla. Zde se musí změnit vládní garnitura, aby mohlo dojít k pozitivní změně.

My jsme připraveni převzít odpovědnost za provedení důchodové reformy.

Tento text byl zveřejně na Parlamentních listech


Líbil se vám článek?
(15 hlasů)
Ekonomika
VIDEO: Ekonomický výklad k: Chceme, aby o EURO rozhodli lidé v referendu, říká strana PRO
Předchozí článek strana PRO originál příspěvky   17.01.2024 870
VIDEO: Ekonomický výklad k: Chceme, aby o EURO rozhodli lidé v referendu, říká strana PRO
Praha – Strana Právo Respekt Odbornost (PRO) na půdě poslanecké sněmovny, nyní projednala další...
Domácí
Jednotlivé vývojové fáze, kterými procházím od příchodu doby covidové:
Následujicí článek strana PRO originál příspěvky   27.01.2024 1517
Jednotlivé vývojové fáze, kterými procházím od příchodu doby covidové:
Úvod redakční: zoufalá a úporná snaha nepustit nikam doktora Jindřicha Rajchla je totožná s další...

Štítky: Destrukce státu PRO

02.06.2024 21:23 850 zhlédnutí
Domácí
VIDEO: On-line politická superdebata s vámi 3. června 2024 v 18:00 hod
VIDEO: On-line politická superdebata s vámi 3. června 2024 v 18:00 hod

Využijte poslední možnost zúčastnit se předvolební online superdebaty s kandidáty strany PRO –...

31.05.2024 06:28 1412 zhlédnutí
Domácí
VIDEO: Jindřich Rajchl u Xavera "Horká linka"
VIDEO: Jindřich Rajchl u Xavera "Horká linka"

Nejvýraznější postavou na politické scéně posledních čtyř let je Jindřich Rajchl, předseda strany PRO....

21.05.2024 19:23 1041 zhlédnutí
Domácí
Exkluzivně s Jindřichem Rajchlem zítra těžká váha: neohrožená Alena Vitásková
Exkluzivně s Jindřichem Rajchlem zítra těžká váha: neohrožená Alena Vitásková

Jedna z nejvýraznějších ženských osobností, která se nezalekla ani pokusu o atentát jako na...

19.05.2024 09:39 1344 zhlédnutí
Domácí
VIDEO: Ani jméno Jindřicha Rajchla CNN Prima News nezvládne?
VIDEO: Ani jméno Jindřicha Rajchla CNN Prima News nezvládne?

Nebo další malá provokace, další šťouchnutí, že tak velký nadpis nevidí ani po několika dnech?

14.05.2024 09:15 1167 zhlédnutí
Domácí
VÝZVA - Volte proti České televizi!
VÝZVA - Volte proti České televizi!

Zveřejněný průzkum agentury Kantar na objednávku ČT beru jako hozenou rukavici. To, co tam...

09.05.2024 18:48 1111 zhlédnutí
Domácí
Další setkání strany PRO za účasti Rakušanovy policie?
Další setkání strany PRO za účasti Rakušanovy policie?

Koho vlastně hlídá Rakušanova policie na setkáních strany PRO, když na ni chodí slušní a hlavně...

06.05.2024 20:54 830 zhlédnutí
Domácí
Strana PRO: setkání s občany 7 až 9 května
Strana PRO: setkání s občany 7 až 9 května

Když masmédia blokují a dělají cenzuru, prudce posilující strana PRO a skutečná opozice 7 až 9...

02.05.2024 00:00 855 zhlédnutí
Domácí
Strana PRO: setkání s občany 2 a 3 května
Strana PRO: setkání s občany 2 a 3 května

Když masmédia blokují a dělají cenzuru, prudce posilující strana PRO a skutečná opozice 2 a 3...

18.04.2024 20:00 1487 zhlédnutí
Domácí
VIDEO: Kdo ty podrazy v opozici vytváří? Důkaz další: u Xavera s Fialou?
VIDEO: Kdo ty podrazy v opozici vytváří? Důkaz další: u Xavera s Fialou?

"Často se mě ptáte, proč je tak těžké spojit opozici." v  tomto videu Filipa Turka naleznete...

14.04.2024 16:48 1072 zhlédnutí
Domácí
VIDEO: Rakušan lhal o migračním paktu!
VIDEO: Rakušan lhal o migračním paktu!

Lžibaron Rakušan opět nezklamal, ale tentokrát už jde vážně do tuhého!

08.04.2024 18:02 629 zhlédnutí
Ekonomika
VIDEO: Odborná debata PRO - důchodová, sociální, o rodině
VIDEO: Odborná debata PRO - důchodová, sociální, o rodině

Diskuze přímo při probírání možností, jak by to mělo vypadat a co strana PRO navrhuje reálně.

08.04.2024 10:58 782 zhlédnutí
Domácí
VIDEO: Tisková konference Strany PRO: Oznámení kandidatury a představení kandidátů do EP
VIDEO: Tisková konference Strany PRO: Oznámení kandidatury a představení kandidátů do EP

Strana PRO v čele s předsedou Jindřichem Rajchlem oznámí na plánované tiskové konferenci...

31.03.2024 11:28 896 zhlédnutí
Domácí
Strana PRO, která dle vlády neexistuje, přeje veselé velikonoce
Strana PRO, která dle vlády neexistuje, přeje veselé velikonoce

Velikonoční svátky jsou předzvěstí přicházejícího jara a probouzející se přírody. Jejich původ...

13.03.2024 18:58 835 zhlédnutí
Domácí
Nehrajme si se sirkami, když sedíme na sudu plném střelného prachu
Nehrajme si se sirkami, když sedíme na sudu plném střelného prachu

Jistě všichni cítíte, že v posledních dnech a týdnech dochází k výraznému nárůstu napětí mezi...

09.03.2024 16:58 1199 zhlédnutí
Domácí
Otevřený dopis předsedovi vlády Slovenské republiky Robertu Ficovi
Otevřený dopis předsedovi vlády Slovenské republiky Robertu Ficovi

Vážený pane předsedo vlády, vážený pane předsedo SMER – sociálna demokracia, milý Roberte,...

05.03.2024 12:08 2369 zhlédnutí
Domácí
VIDEO: Podněcování a příprava války je trestná, stihne vás spravedlivý boží soud
VIDEO: Podněcování a příprava války je trestná, stihne vás spravedlivý boží soud

Ing. Ivana Turková Ph.D., MBA - Popravdě mě k natočení videa vyprovokovala laxnost a klídek...

05.03.2024 05:48 1049 zhlédnutí
Domácí
Máte vlády Pětidestrukce plné zuby? Přijďte dnes na Novotného lávku k Vltavě u Karlova mostu na diskuzi, jak dál
Máte vlády Pětidestrukce plné zuby? Přijďte dnes na Novotného lávku k Vltavě u Karlova mostu na diskuzi, jak dál

Přiveďte s sebou i své přátele, kteří nikdy naživo JUDr Jindřicha Rajchla neslyšeli a neviděli,...

27.02.2024 18:28 1317 zhlédnutí
Domácí
VÝZVA POSLANCŮM - Definice limitů pomoci Ukrajině
VÝZVA POSLANCŮM - Definice limitů pomoci Ukrajině

Veřejně tímto vyzývám předsedy politických stran zastoupených v PSP ČR, jakož i všechny poslankyně a...

11.02.2024 10:38 1588 zhlédnutí
Domácí
Zkuste si dnes v 18.00 udělat čas na mé živé vysílání.
Zkuste si dnes v 18.00 udělat čas na mé živé vysílání.

Budeme mít skvělá témata, přičemž těžištěm bude naše pondělní návštěva na Slovensku, jež by měla vést...

06.02.2024 08:48 1685 zhlédnutí
Domácí
Zločiny covidismu: hromy bijú i ze Slovenska! Rajchl, Šimkovičová, Hamplová, Beran
Zločiny covidismu: hromy bijú i ze Slovenska! Rajchl, Šimkovičová, Hamplová, Beran

Hysterie covidistů se dostává do vyšších obrátek. Už začínáte tušit, proč je předseda strany PRO...

01.02.2024 20:28 2256 zhlédnutí
Domácí
VIDEO: Strana PRO tvrdě zaútočila na moravské hnízdo lumpů
VIDEO: Strana PRO tvrdě zaútočila na moravské hnízdo lumpů

Briefing strany Právo Respekt Odbornost (PRO) za účasti předsedy PRO Jindřicha Rajchla představuje ...

27.01.2024 08:28 1517 zhlédnutí
Domácí
Jednotlivé vývojové fáze, kterými procházím od příchodu doby covidové:
Jednotlivé vývojové fáze, kterými procházím od příchodu doby covidové:

Úvod redakční: zoufalá a úporná snaha nepustit nikam doktora Jindřicha Rajchla je totožná s další...

25.01.2024 07:28 2243 zhlédnutí
Ekonomika
Skutečná ekonomická expertka Ivana Turková:  Bilion Kč ročně pryč. Peníze na důchody? Vím, kde jsou.
Skutečná ekonomická expertka Ivana Turková: Bilion Kč ročně pryč. Peníze na důchody? Vím, kde jsou.

Podle francouzského ekonoma Thomase Pikettyho odchází z naší země na dividendách a přefakturacích až 1 bilion...

17.01.2024 19:48 870 zhlédnutí
Ekonomika
VIDEO: Ekonomický výklad k: Chceme, aby o EURO rozhodli lidé v referendu, říká strana PRO
VIDEO: Ekonomický výklad k: Chceme, aby o EURO rozhodli lidé v referendu, říká strana PRO

Praha – Strana Právo Respekt Odbornost (PRO) na půdě poslanecké sněmovny, nyní projednala další...

10.01.2024 18:12 1107 zhlédnutí
Ekonomika
VIDEO: Vypsání referenda o přijetí Eura: vláda a prezident nejsou diktátoři, ale služebníci lidu!
VIDEO: Vypsání referenda o přijetí Eura: vláda a prezident nejsou diktátoři, ale služebníci lidu!

Ivana Turková, ekonomický expert strany PRO: Nejsem pro přijetí EURa, neboť by se ČR stala ještě více...

02.01.2024 13:48 1865 zhlédnutí
Domácí
VEŘEJNÁ ŽALOBA!
VEŘEJNÁ ŽALOBA!

Přesně týden po tragické události na FF UK, kdy jsem měl čas se s určitým odstupem zamyslet nejen nad...

16.12.2023 01:18 1318 zhlédnutí
Domácí
Jak by asi vypadaly titulky našich novin a webů, kdyby se v Rusku odehrávalo to, co u nás?
Jak by asi vypadaly titulky našich novin a webů, kdyby se v Rusku odehrávalo to, co u nás?

Předseda strany PRO se zamýšlí nad zrcadlovým efektem našich skvělých masmédií vůči Rusku, kdyby to...

13.12.2023 10:00 1856 zhlédnutí
Domácí
VIDEO: „Evropský domeček se rozpadá, kvůli vakcínám patří von der Leyenová za mříže.“ – Jindřich Rajchl
VIDEO: „Evropský domeček se rozpadá, kvůli vakcínám patří von der Leyenová za mříže.“ – Jindřich Rajchl

Stranu PRO opustila řada lidí, co za tím podle předsedy Jindřicha Rajchla vězí? Kdo jsou nové...

18.11.2023 07:28 2701 zhlédnutí
Domácí
VIDEO: To nejlepší ze studentské revoluce 2023: kupte si šampón Václava Havla, pane Rajchle...
VIDEO: To nejlepší ze studentské revoluce 2023: kupte si šampón Václava Havla, pane Rajchle...

Tak toto je to nejúžasnější, co bylo na Národní třídě a deklaruje to studentský vývoj od roku...

14.11.2023 07:28 1865 zhlédnutí
Domácí
Ze sjezdu strana PRO v čele s Jindřichem Rajchlem vyráží do boje
Ze sjezdu strana PRO v čele s Jindřichem Rajchlem vyráží do boje

Za velmi mohutného až robusního mlčení zoufalých mainstreamových médií proběhl volební sněm strany...

28.10.2023 11:28 1361 zhlédnutí
Domácí
VIDEO: Má drahá Česká republiko
VIDEO: Má drahá Česká republiko

Dnes slavíš své 105.narozeniny. Ač se tento věk může zdát na první pohled věkem kmetským, ve...

17.10.2023 06:48 2055 zhlédnutí
Domácí
VIDEO: Jindřich Rajchl do nepřátelského území ODS na Krakonošově náměstí v Trutnově v 18:00! Jdeme do ulic i mimo Prahu! Nastal čas!
VIDEO: Jindřich Rajchl do nepřátelského území ODS na Krakonošově náměstí v Trutnově v 18:00! Jdeme do ulic i mimo Prahu! Nastal čas!

Češi, necháte se zahanbit Moravou? Tam už to proti kokainové vládě prolhaného Fialy, pětisvetrové Pekarové,...

28.09.2023 20:22 1463 zhlédnutí
Domácí
Slova doktora Jindřicha Rajchla tesat do kamene
Slova doktora Jindřicha Rajchla tesat do kamene

Zbyněk Stanjura k poplatkům za obnovitelné zdroje energie (tzv. POZE, jež jsou součástí ceny,...

01.09.2023 18:42 2049 zhlédnutí
Domácí
VIDEO: Zastavme ty nebezpečné agresivní blázny! Jaderná válka? Černochová zešílela?
VIDEO: Zastavme ty nebezpečné agresivní blázny! Jaderná válka? Černochová zešílela?

Zastavme ty nebezpečné agresivní blázny! Česká republika nesmí být vtažena do války za žádnou cenu! Jedinou...

14.08.2023 22:32 1322 zhlédnutí
Domácí
VIDEO: Velký rozhovor s J. Rajchlem: o setrvání v EU, o Zet, o demonstraci i o tom, že PRO není jako ANO
VIDEO: Velký rozhovor s J. Rajchlem: o setrvání v EU, o Zet, o demonstraci i o tom, že PRO není jako ANO

Vítejte u Aby bylo jasno. Jak bude vypadat demonstrace 16. září na Václavském náměstí v Praze? Lze...

09.08.2023 09:38 1368 zhlédnutí
Domácí
Tisková konference k celonárodnímu setkání Česko proti vládě
Tisková konference k celonárodnímu setkání Česko proti vládě

DNES V 11:00: Akademie ČTK, Opletalova 5, Praha 1

07.08.2023 08:22 1459 zhlédnutí
Domácí
VIDEO: Scott Ritter, Jordanka Jirásková vs. Tomáš Etzler a tisková konference za dveřmi!
VIDEO: Scott Ritter, Jordanka Jirásková vs. Tomáš Etzler a tisková konference za dveřmi!

Zrekapitulujeme si rozhovor se Scottem Ritterem, řeknu vám několik zajímavých informací ze soudu...

30.07.2023 21:43 1174 zhlédnutí
Domácí
Alena Maršálková: Média mohou za vše, co se tady děje, z 95 procent!
Alena Maršálková: Média mohou za vše, co se tady děje, z 95 procent!

Místopředsedkyně strany PRO Alena Maršálková má za sebou kariéru investigativní reportérky, dnes je...

22.07.2023 15:55 1286 zhlédnutí
Domácí
Nové ponorky Černochové na Slapy, Orlík a Lipno z USA?
Nové ponorky Černochové na Slapy, Orlík a Lipno z USA?

Čekám, kdy ministryně Černochová přijde s tím, že bychom měli nakoupit 30 nejnovějších ponorek,...

11.07.2023 07:48 1788 zhlédnutí
Ekonomika
VIDEO: Trialog o konsolidačním balíčku: doc. Ing. Ilona Švihlíková, Ph.D. a JUDr. Jindřich Rajchl
VIDEO: Trialog o konsolidačním balíčku: doc. Ing. Ilona Švihlíková, Ph.D. a JUDr. Jindřich Rajchl

Že lze vést dialog, dokonce "trialog" na velmi vysoké úrovni o naší zemi a vládě, byť ekonomka...

26.06.2023 09:28 1593 zhlédnutí
Domácí
VIDEO: HAMPLOVÁ & RAJCHL: o všem, co vás NYNÍ zajímá!
VIDEO: HAMPLOVÁ & RAJCHL: o všem, co vás NYNÍ zajímá!

Předprázdninový rozhovor Tomáše Lukavce se senátorkou Janou Zwyrtek Hamplovou  a předsedou strany PRO...

16.06.2023 19:53 1055 zhlédnutí
Domácí
Migranti pro ČR. „Rakušan nás v Bruselu prodal!“ Jindřich Rajchl ve varu
Migranti pro ČR. „Rakušan nás v Bruselu prodal!“ Jindřich Rajchl ve varu

Rozhovor pro Parlamentní listy: „Já nechci žádné výjimky! Já to nechci platit!“ Podle elitního...

08.06.2023 08:48 3581 zhlédnutí
Domácí
Rajchl brutálně zmlátil ochranku pražského obchodního centra.
Rajchl brutálně zmlátil ochranku pražského obchodního centra.

Rajchl vyrazil loni v dubnu na grilování s přáteli do parčíku u obchodního centra Galerie v...

04.06.2023 19:33 1764 zhlédnutí
Domácí
Demise Rychetského pětidestrukce
Demise Rychetského pětidestrukce

Přátelé, rád bych dnes vyjasnil opakující se otázky, poznámky a komentáře k naší společné snaze...

19.05.2023 16:58 2689 zhlédnutí
Domácí
Jindřich Rajchl: setkání s občany ve Velešíně 18.5.2023 s neuvěřitelným ohlasem.
Jindřich Rajchl: setkání s občany ve Velešíně 18.5.2023 s neuvěřitelným ohlasem.

Zájem a hlavně ohlas, za který by se nemusela stydět leckterá kapela, snad jedině s výjimkou...

15.05.2023 12:48 3213 zhlédnutí
Domácí
VIDEO: Šílené! 150 lidí rozvrátí stát (ZATÍM) beztrestně a 10 milionů občanů mlčí!
VIDEO: Šílené! 150 lidí rozvrátí stát (ZATÍM) beztrestně a 10 milionů občanů mlčí!

Nepochopitelné, šílené, děsivé: za jeden rok dokázala beztrestně parta 150 lidí zničit to, co...

16.04.2023 01:08 2311 zhlédnutí
Domácí
Jindřich Rajchl: vyvěste české vlajky
Jindřich Rajchl: vyvěste české vlajky

Po minulé demonstraci 11.3. Pan lžiministr Rakušan odvedl pozornost od toho, co se dělo pod koněm na...

11.04.2023 19:56 3137 zhlédnutí
Domácí
Mobilizace v České republice se mění každou minutou: od útoku na Jindřicha Rajchla "dezinformátora" až po proces přípravy na válečný konflikt.
09.04.2023 10:33 2167 zhlédnutí
Domácí
PRO nebo PROTI?
PRO nebo PROTI?

Po tomto článku nejspíše naštvu spoustu přátel, ale nejde to učinit jinak.

29.03.2023 08:48 2651 zhlédnutí
Domácí
Jindřich Rajchl, předseda strany PRO tvrdě k politickému rozsudku nad Tomášem Čermákem
Jindřich Rajchl, předseda strany PRO tvrdě k politickému rozsudku nad Tomášem Čermákem

Ti z vás, kdo sledují dění na scéně protestů vůči covidismu i současné pětidemoliční vládě, jistě...

17.03.2023 22:11 2467 zhlédnutí
Domácí
Strana PRO Jindřicha Rajchla mohutně posiluje: Litoměřice, Bílina, Děčín, Most, Ústí/Labem
Strana PRO Jindřicha Rajchla mohutně posiluje: Litoměřice, Bílina, Děčín, Most, Ústí/Labem

Rychlost strany PRO hlásící nové zakládající pobočky je jak za Václava Klause v úžasných...

16.03.2023 14:07 2752 zhlédnutí
Domácí
VIDEO: Mimořádná tiskovka strany PRO k brutalitě a urážkám Rakušana po obrovském setkání občanů proti Fialově bídě
VIDEO: Mimořádná tiskovka strany PRO k brutalitě a urážkám Rakušana po obrovském setkání občanů proti Fialově bídě

V civilizovaném světě by ministři několik minut po brutálních zákrocích jako v roce 1989...

28.02.2023 08:38 1854 zhlédnutí
Domácí
VIDEO: Česko proti bídě: konec devastace práva, morálky, ekonomiky! Skončíme všichni v chudobinci?
VIDEO: Česko proti bídě: konec devastace práva, morálky, ekonomiky! Skončíme všichni v chudobinci?
20.02.2023 08:48 1866 zhlédnutí
Domácí
VIDEO: „Chystáme nátlakové akce, pokud vláda nesplní naše požadavky.“ – Jindřich Rajchl
VIDEO: „Chystáme nátlakové akce, pokud vláda nesplní naše požadavky.“ – Jindřich Rajchl

Šéf strany Právo Respekt Odbornost (PRO) Jindřich Rajchl svolává na sobotu 11. března na pražské Václavské...

06.02.2023 17:47 5197 zhlédnutí
Domácí
Jindřich Rajchl: celonárodní setkání Česko proti bídě. Je mi skutečnou ctí s vámi tuto cestu sdílet.
Jindřich Rajchl: celonárodní setkání Česko proti bídě. Je mi skutečnou ctí s vámi tuto cestu sdílet.

Představujeme požadavky vůči vládě ČR a oznamujeme datum, čas a místo konání celonárodního setkání Česko proti...

05.02.2023 17:54 2713 zhlédnutí
Domácí
Přátelé, začínám mít pocit, že se rodí něco opravdu výjimečného
Přátelé, začínám mít pocit, že se rodí něco opravdu výjimečného

Za posledních pár dnů se podařilo otupit více hran na naší alternativní scéně než za poslední 3...

16.01.2023 10:28 2076 zhlédnutí
Domácí
Vážená paní poslankyně, vážený pane poslanče,
Vážená paní poslankyně, vážený pane poslanče,

Oslovujeme Vás v souvislosti s hlasováním o vyslovení nedůvěry vládě a děkujeme těm z Vás, kteří jste...

30.12.2022 20:18 1900 zhlédnutí
Domácí
Vyrábějí se vakcíny na vyhazov, řekl ministr zdravotnictví Válek!
Vyrábějí se vakcíny na vyhazov, řekl ministr zdravotnictví Válek!

Pane ministře, to jako fakt? Vy jste se veřejně přiznal, že vyhazujete 900 milionů korun měsíčně za vakcíny...

Nové články

K tématu