Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů

17.10.2021 10:27 2438 zhlédnutí
Autor článku
Redakce Skrytá Pravda

Pokusíme se zde dávat informace, které píší v Rusku a uvidíme, jak se liší dnes, i po čase.

 

1; Německá delegace z Heidelbergu plánuje návštěvu Krymu za účelem navázání partnerských vztahů se Simferopolem.

2; Prohrajeme za jediný den. Japonci se lekli války s Ruskem. Yahoo News Japan zveřejnilo materiál o společném cvičení Ruska a Číny a vyděsilo své čtenáře.

3; V Rusku se objevila pravidla pro provoz elektrických koloběžek a další prostředky individuální mobility.

4; Ruská rodina se udusila v sauně v pětihvězdičkovém albánském hotelu. Manželský pár (60 a 58 let) s dcerou (31) a jejím mužem (37 let).

5; Šéfové bezpečnostních rad Ruska, USA a Izraele uskuteční společné setkání. Projednají Sýrii a situaci kolem Íránu.

6; Ruský vicepremiér Alexandr Novak označuje ukrajinský přístup k plynové problematice za příživnický. Ukrajina považuje za své právo nechat se vydržovat Ruskem.

7; Ukrajinské ministerstvo zahraničí slíbilo, že „rozcupuje“ Rusko u Haagského soudu kvůli incidentu v Kerčské úžině. V roce 2018 tři ukrajinská plavidla narušila hranice Ruské federace, prováděla nebezpečné manévry. Ve výsledku byly posádky zadrženy a později v rámci dvoustranných dohod předány Ukrajině. Vrácena byla i všechna tři plavidla.

8; V USA označili ruskou stíhačku Su-27 za jednu z nejlepších stíhaček čtvrté generace ve světě. Píše o tom americký list 19FortyFive.

9; Byly zveřejněny výpovědi „Tesáka“ o jeho komplicích v případu vražd. Nacionalista Maxim Marcinkevič před svou smrtí sepsal prohlášení, ve kterém se přiznal k vraždám gastarbeiterů počátkem roku 2003.

10; Nedaleko města Surgut napadl místní obyvatel pracovníky Ruské gardy nožem a sekerou. Útočník byl zraněn služební zbraní.

11; Alexandr Novak předpověděl rekordní spotřebu plynu v Rusku za rok 2021.

12; Před věznicí v gruzínském městě Rustavi proběhla demonstrace Saakašviliho odpůrců.

13; V Polsku vládnoucí strana Práva o spravedlnost slíbila radikální zvýšení vojenské síly.

14; „Filmová posádka“ se vrátí na Zemi dříve než se počítalo. Během svého pobytu se setkala s několika mimořádnými situacemi.

15; Na hranici Polska a Běloruska bude postaven plot na ochranu proti Putinovi. Podle slov polské vlády je to nutné pro zastavení nekontrolovaného přílivu migrantů.

16; Alexandr Novak označil výzvy politiků EU k odmítnutí ruského plynu za nabubřelé slovní gesto (hype).

17; Forbes kritizoval proces deoligarchizace na Ukrajině. V článku s poznamenává, že model deoligarchizace navržená ukrajinskými strukturami se v Evropě nesetkal s podporou.

18; Polsko zavezlo uprchlíky na běloruskou hranici. Státní pohraniční výbor Běloruska prohlásil, že polské ozbrojené struktury znovu dopravily na hraniční čáru skupinu migrantů, jednoho z nich dokonce ve stavu bezvědomí.

19; V Moskvě se v druhé polovině nadcházejícího týdne očekává poslední záchvěv teplého počasí.

20; Na ruském oficiálním portálu bylo spuštěno počítadlo vakcinace proti COVID-19 a mapa epidemiologické situace v Rusku. Oznámila to vicepremiérka Taťjana Golikova.

21; Polská armáda bude „radikálně posílena“. První kroky byly již učiněny: Varšava kupuje od USA nejnovější zbraně, aby posílila východní polskou hranici.

22; Ruská vláda schválila návrh státní podpory hypoték pro rodiny s dětmi.

23; Pacient drogového oddělení v Jakutsku zaútočil nožem na své sousedy v nemocničním pokoji. Jsou oběti na životech.

24; Na Ukrajině schválili tajný plán pro případ války s Ruskem. Plán bude realizován v případě války, oznámil tajemník Rady pro národní bezpečnost a obranu Ukrajiny Alexej Danilov.

25; Mnoho jednotlivců i celých médií si udělalo reklamu na události, která se stala tragédií pro rodinu mladé ženy usmrcené při dopravní nehodě s automobilem, ve kterém seděla Ksenija Sobčak. Za rok na ruských silnicích zahyne kolem 16 tisíc lidí. Ještě před 15 lety to ale bylo dvakrát více. Pozornost médií však přitahují pouze nehody známých osobností. Ve srovnání s ČR jsou počty úmrtí při dopravních nehodách v Rusku v přepočtu na počet obyvatel 2,7-krát vyšší.

26; Saakašviliho přítelkyně informovala o jeho kritickém stavu. Michail Saakašvili potřebuje hospitalizaci, prohlásila v sobotu poslankyně Nejvyšší rady Ukrajiny Jelizaveta Jasko.

27; Bývalý předseda představenstva ukrajinského Naftogazu Andrej Kobolev prohlásil, že ukrajinská vláda se dopustila vážné chyby, když nenakupovala na jaře plyn za nižší ceny.

28; V Moskvě se už zhruba 25 tisíc lidí zapojilo do systému Face Pay. Jízdné ve veřejné dopravě platí pomocí biometrických parametrů.

29; V Mordvinsku zafungoval granátomet v rukou sedmnáctiletého mladíka. Byl hospitalizován s popáleninami. Vyšetřovatelé zjišťují, odkud chlapec zbraň měl.

30; Vjačeslav Volodin informoval o dopisech evropských velvyslanců kvůli zákonu o vinařství. Evropští velvyslanci by chtěli změnit ruský zákon o vinařství, ale ten nemá zakazují povahu. A zasahovat do vnitřních věcí je nepřípustné, prohlásil předseda dolní komory ruského parlamentu.

31; Státní duma ve spolupráci s vládou projednají otázku boje s chudobou. Dolní komora ruského parlamentu nyní začíná jednat o rozpočtu na léta 2022 až 2024.

32; Erdogan a Angela Merkel diskutovali o formách vládnutí. Dostali se do sporu ohledně nevýhod koaličního vládnutí.

33; Finská novinářka byla překvapena schopností Rusů opravit věci,které by ona a většina jejích spoluobčanů prostě vyhodila. Vyprávěla o tom v článku pro Dagens Nyheter.

34; Nejvyšší velitel ukrajinských ozbrojených sil Valerij Zalužnyj prohlásil, že je přesvědčen o tom, že obnovit suverenitu země pomůže „kozácká a povstalecká krev“.

35; Přes 92% poslanců Státní dumy je očkováno nebo prodělalo COVID-19.

36; Pjotr Tolstoj: Stát prohrál informační kampaň ohledně očkování. Stát nedokázal obyvatelstvu Ruska vysvětlil, že je nutné se nechat očkovat proti COVID-19. Odpovědnost leží na vědcích a expertní komunitě.

37; V září se poptávka po hypotékách v Rusku meziročně propadla o 41,4%. Před rokem fungovala jiná pravidla zvýhodněného bytového úvěrování.

38; Generální tajemník OSN vyzval všechny strany konfliktu ve Středoafrické republice, aby podpořily režim přerušení palby vyhlášený nedávno prezidentem země.

39; Policie zadržela obchodníky, kteří otrávili 18 lidí v Jekatěrinburgu pančovaným alkoholem.

40; Nejvyšší představitel Doněcké lidové republiky Denis Pušilin se nechal přeočkovat.

41; V okupovaném Donbasu zadržela SBU na vojenské základně bandu tří lupičů z trestního batalionu. Mají za sebou útoky na pobočky bank a peněžní transporty.

42; V Polsku požadují od EU nové sankce proti Rusku. Kromě toho v Polsku doporučují posílení podpory občanské společnosti v Rusku prostřednictvím sociálních sítí a diplomatických kanálů.

43; Brzy bude pozorovatelům OBSE v Donbasu hořet půda pod nohama. V těchto dnech to začíná v Donbasu vřít kvůli nečinnosti monitorovací mise v souvislosti s únosem oficiálního pozorovatele z Luganské lidové republiky kyjevskými ozbrojenci.

44; V Rusku jsou na internetu velmi populární záběry z palubních kamer automobilů. Jeden takový pobavil mnohé: Silniční pirát, který si vynucoval přednost při změně pruhu, vylezl ze svého černého mercedesu a šel si to ručně vyřídit s řidičem auta, který jej do pruhu odmítl pustit. Jaké bylo překvapení drzého řidiče, když se z nevelkého laciného auta vysoukal více než dvoumetrový obr. Na „ruční výměnu názorů“ přešla agresivního zbohatlíka chuť.

45; Po Erdoganových výhrůžkách jedou vládní tanky T-90, Grady a Gvozdkiky na frontu zastavit tureckou agresi v Sýrii.

46; Privatbanka vyplatila Ukrajinci za zlomeninu páteře „závratných“ 150 hřiven (124,50 Kč). V bance tvrdí, že poškozený o svém „přeraženém hřbetu“ nedodal dostatek dokumentů.

47; Pfizer chce píchat své COVID vakcíny evropským dětem od pěti let věku. Analogickou žádost podala společnost i v USA.

48; Denní počet úmrtí s koronavirem překročil v Rusku významnou psychologickou hranici jednoho tisíce osob. V českých podmínkách by to odpovídalo 74 zemřelým denně.

49; Saakašviliho budou vyšetřovat lékaři a budou mu podávat léky. Bývalý prezident Gruzie udělil souhlas se sledováním svého zdraví.

50; Byli zadrženi Kavkazané, kteří vyvolali rvačku v moskevském metru. Tentokrát událost nedošla tak daleko, protože cestující projevili značnou tvrdost a útočníkům se ubránili.

51; Rusko nabídlo Srbsku příliš vysokou cenu plynu (790 dolarů za tisíc kubických metrů), oznámil srbský prezident Vučić. Jeho země nebude schopna od 1. ledna 2022 za ruský plyn takovou cenu platit. Současná cena, kterou Srbsko platí, je 270 dolarů.

52; Zelenskij riskuje, že si bude muset zopakovat ostudný osud Saakašviliho. Zelenskij se nepochybně nesmírně bojí neonacistů, kteří mu opakovaně otevřeně vyhrožují.

53; Ukrajinská armáda se rozhodla zastrašit Krym svou bojovou mocí. Tentokrát byly zapojeny dělostřelecké a raketové jednotky včetně komplexů „Točka-U“.

54; Biden je sice ještě živ, ale Trumpovi už předpovídají další prezidentské období. Donald Trump byl sice poražen, ale nevzdává se.

55; Zacharova odpověděla na hysterii Západu kvůli „Severnímu proudu – 2“. Tento „koncert“ je doprovázen západními médii.

56; Jsme na tom s předškolním vzděláváním hůř než v Německu, Francii, či Velké Británii a dokonce i hůř než Lotyšsko! Jennifer Psaki byla nucena se omluvit za slůvko „dokonce“.

57; V Číně upálil bývalý muž známou bloggerku během streamování. Byl odsouzen k trestu smrti.

58; Časopis Forbes označil za největšího nepřítele Ukrajiny samotné Ukrajince. Je to jakési absurdní divadlo, ve kterém nezbývá místo pro „dospělou“ politiku.

59; Politolog Jevgenij Satanovskij prohlásil, že největšími nepřáteli Ameriky je jejich úzké politické vedení sedící na dvou čtverečních kilometrech ve Washingtonu. Reagoval tak na fakt, že USA jedním dechem vyzývají Rusko k solidaritě s Evropou v otázce energetické bezpečnosti a zároveň uvalují sankce na ruského premiéra.

60; Dmitrij Gordon prohlásil, že Ukrajina by teď neměla vstupovat do Evropské unie, protože se EU jako každá říše brzy rozpadne. Ukrajina by se v první řadě měla vypořádat sama se sebou.

61; Poslanci ukrajinského Lvova se budou muset vážně zabývat otázkou demontáže pomníku Mozartova syna Franze Mozarta. Navrhovatelé získali pro svou petici potřebných 500 podpisů.

62; Šéf Ukrajinského Naftogazu oznámil, že denní objemy tranzitu přes Ukrajinu se od počátku roku snížily o polovinu ze 180 na méně než 100 milionů kubických metrů. Vloni bylo dohodnuto 65 miliard, letos pouhých 40.

Informace o autorovi Redakce Skrytá Pravda

Líbil se vám článek?
(4 hlasů)
Bleskové zprávy
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
Následujicí článek Redakce Skrytá Pravda  20.10.2021 2569
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
Úterý 19.10.2021
11.03.2023 07:48 1427 zhlédnutí
Domácí
Milí Češi, Moravané a Slezané: a nyní směr Václavské náměstí za Českou republiku
Milí Češi, Moravané a Slezané: a nyní směr Václavské náměstí za Českou republiku

Nastal čas přestat mluvit, ale začít jednat. Toto setkání je první na nové bázi, v novém formátu. Stát...

21.12.2022 05:48 1709 zhlédnutí
Domácí
Orientační primárky prezidentských kandidátů cenzurovaných na České televizi
Orientační primárky prezidentských kandidátů cenzurovaných na České televizi

Samozřejmě tato anketa nebude obsahovat masmediální fanatické, protěžované, probruselské...

17.12.2022 04:58 1669 zhlédnutí
Zahraniční
Pozor, šmejdi zneužili terorizování Elona Muska k napadení údajné nesvobody a údajné cenzury Twitteru
Pozor, šmejdi zneužili terorizování Elona Muska k napadení údajné nesvobody a údajné cenzury Twitteru

O co jde: teroristé zaútočili na Elona Muska a hlásili jeho každý pohyb, aby byl bez ochranky...

27.11.2022 09:23 2796 zhlédnutí
Ekonomika
Je korupce zakázaným tématem v České republice?
Je korupce zakázaným tématem v České republice?

Redakční úvod: před Úřad vlády chodí dva muži s amplionem, pak před Ministerstvo obrany, před...

02.10.2022 08:01 4182 zhlédnutí
Domácí
Nyní by měl nastoupit nezávislý soud: Vystrčil a především Töpfer byl větší podvod než korespondenční s Trumpem v USA
Nyní by měl nastoupit nezávislý soud: Vystrčil a především Töpfer byl větší podvod než korespondenční s Trumpem v USA

Otázkou je, zda u nás ještě nějaký nezávislý soud je. I když poctivě, tam co to přešlo přes...

28.09.2022 19:08 2553 zhlédnutí
Domácí
Vrchní STBák Rakušan opět vyhrožuje: Bruselskou republiku si rozvracet nedáme!
Vrchní STBák Rakušan opět vyhrožuje: Bruselskou republiku si rozvracet nedáme!

Hned úvodem: dle odhadů protest proti totalitě a zločinům české vlády a poslanců, kteří zrujnovali Českou...

24.09.2022 15:22 2461 zhlédnutí
Domácí
Hluboký omyl: tyto volby nejsou referendem o vládě, ale inteligenci českého národa
Hluboký omyl: tyto volby nejsou referendem o vládě, ale inteligenci českého národa

Za totality zde byla ke konci dramatická vnitřní zadluženost, ale vysoká vzdělanost a inteligence v...

26.08.2022 12:09 2136 zhlédnutí
Domácí
Jindřich Rajchl: paní ministryně Černochová, přestaňte nám dělat ostudu a odstupte!
Jindřich Rajchl: paní ministryně Černochová, přestaňte nám dělat ostudu a odstupte!

Tak pan Jiří X. Doležal, jehož mentální stav je již delší dobu nezvratně poškozen nadměrnou...

19.08.2022 14:04 2816 zhlédnutí
Domácí
Okamuro, zaražte! Kolaborant František Vrabel není Ladislav Vrabel! Zklidněte prosím hormony a neútočte. Nebo vám přeskočilo?
Okamuro, zaražte! Kolaborant František Vrabel není Ladislav Vrabel! Zklidněte prosím hormony a neútočte. Nebo vám přeskočilo?

Několik dní sledujeme zákulistní tahanice, kde důvod je jediný: obrovské vzedmutí obyvatel a...

12.08.2022 07:59 1743 zhlédnutí
Ekonomika
Vážení čtenáři, od pondělí (lidé už se vrací z dovolených) budeme polopaticky probírat naši zoufalou ekonomickou situaci
Vážení čtenáři, od pondělí (lidé už se vrací z dovolených) budeme polopaticky probírat naši zoufalou ekonomickou situaci

Například, když vůdce národa Fiala tvrdí, že jsme ve válce, Stanjura tvrdí, že bude válečná daň a...

16.09.2022 12:37 2377 zhlédnutí
Domácí
VIDEO: Ruský agent prozrazen!  Premiér Fiala a tři starostové jsou ukryti neznámo kde!
VIDEO: Ruský agent prozrazen! Premiér Fiala a tři starostové jsou ukryti neznámo kde!

Dokument: tajné služby jsou v plné pohotovosti a experti jako Evropská hodnota Máca jsou zděšeni! Kam...

04.08.2022 04:34 2396 zhlédnutí
Domácí
Zločiny vlády za zablokování webů policie neodložila? Zdá se, že vyšetřovat musí! Plukovník Wagner tvrdě zaútočil!
Zločiny vlády za zablokování webů policie neodložila? Zdá se, že vyšetřovat musí! Plukovník Wagner tvrdě zaútočil!

V únoru plukovník Wagner ve výslužbě napsal k výbuchu ve Vrběticích: Vlastizrada BIS. Jsou na to...

22.07.2022 07:21 2071 zhlédnutí
Domácí
Otevřený dopis paní Bobošíkové a slečně Lipovské za kandidátku do Senátu paní Janu Zwirtek Hamplovou
Otevřený dopis paní Bobošíkové a slečně Lipovské za kandidátku do Senátu paní Janu Zwirtek Hamplovou

Paní Jana Zwirtek Hamplová žádá stažení diskuze u paní Bobošíkové, protože slečna Lipovská...

21.07.2022 10:52 916 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Italský premiér Draghi podal rezignaci. Pozor: 21.7.2022! Definitivně!
Italský premiér Draghi podal rezignaci. Pozor: 21.7.2022! Definitivně!

Premiér Mario Draghi podal demisi na čtvrtečním setkání s prezidentem Sergiem Mattarellou. Zatím není jasné,...

29.06.2022 22:00 2633 zhlédnutí
Domácí
VIDEO: Koho kryje Česká televize? Witowská, Kolářové z TOP 09...
VIDEO: Koho kryje Česká televize? Witowská, Kolářové z TOP 09...
Pokračujeme dál! Kauza loupeže STANu na Palmovce má další stopu, která nás dneska zavede do České...
30.05.2022 17:19 2803 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Šok: inflace v Německu vystoupila na 7,9 procenta, je nejvyšší od 70. let
Šok: inflace v Německu vystoupila na 7,9 procenta, je nejvyšší od 70. let

Tempo meziročního růstu spotřebitelských cen v Německu se v květnu zvýšilo na 7,9 procenta, což je...

26.05.2022 19:56 1634 zhlédnutí
Ekonomika
VIDEO: Proč ničí Fiala české občany 5x dražším plynem? A šíleně drahou Německem zdraženou naší elektřinou?
VIDEO: Proč ničí Fiala české občany 5x dražším plynem? A šíleně drahou Německem zdraženou naší elektřinou?

Je to šílené! Sledujte odbornou debatu vedení strany PRO zastoupené Jindřichem Rajchlem a hvězdným...

13.02.2022 00:50 1280 zhlédnutí
Zahraniční
VIDEO: Obrovské protesty proti covidteroru i v Německu
VIDEO: Obrovské protesty proti covidteroru i v Německu
Policie se střetla s demonstranty proti COVID vakcíně během masivního shromáždění v Berlíně...
12.02.2022 23:18 727 zhlédnutí
Zahraniční
VIDEO: Přenos z Canberry (Austrálie) proti covidovému teroru
VIDEO: Přenos z Canberry (Austrálie) proti covidovému teroru
Pochody proti zločinné vakcinaci do budovy parlamentu v Canbeře z různých míst Austrálie 12.2.2022.
12.02.2022 17:48 1203 zhlédnutí
Zahraniční
VIDEO: Přímý přenos z Ottawy: Kanada
VIDEO: Přímý přenos z Ottawy: Kanada

V Kanadě se situace také dramatizuje! USA chtějí válku v Evropě a za zády jim hoří koudel! Lidé...

12.02.2022 17:35 1114 zhlédnutí
Zahraniční
VIDEO: Přímý přenos z Francie: mohutné davy se slévají
VIDEO: Přímý přenos z Francie: mohutné davy se slévají

Občané na západě odmítají covidzločiny a žádají hlavy covidových teroristů. Ve Francii, Kanadě,...

03.02.2022 00:18 12 zhlédnutí
Bleskové zprávy
VIDEO: test
VIDEO: test

urururur

24.12.2021 14:32 1069 zhlédnutí
Domácí
Všem našim čtenářům, kteří věří, že svoboda a poctivost je víc než peníze!
Všem našim čtenářům, kteří věří, že svoboda a poctivost je víc než peníze!

Asi o vánočních svátcích bylo řečeno vše a navíc, mnohdy přejí i ti, co chtějí pouze citovým...

25.11.2021 19:30 1481 zhlédnutí
Domácí
Mimořádná zpráva:  prezident Zeman se vrací do nemocnice. Covid!
Mimořádná zpráva: prezident Zeman se vrací do nemocnice. Covid!

V den, kdy zločiny vlády dosahují podezření z teroristického roznášení covidu na zdravé lidi, aby...

19.11.2021 12:54 3003 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Aktuálně.cz zablokovalo blogy Hnízdilovi, Zwyrtek Hamplové a Tománkovi
10.11.2021 07:52 3137 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
30.10.2021 11:15 2336 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
27.10.2021 19:08 2059 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
22.10.2021 04:00 1982 zhlédnutí
Domácí
Právníci Pro Libertate žádají o pomoc
Právníci Pro Libertate žádají o pomoc

Denně se na náš Institut obracejí stovky lidí s prosbou o pomoc v tíživých životních situacích...

20.10.2021 18:39 2569 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
17.10.2021 10:27 2439 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů

Pokusíme se zde dávat informace, které píší v Rusku a uvidíme, jak se liší dnes, i po čase.

Nové články

K tématu