Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů

20.10.2021 18:39 2525 zhlédnutí
Autor článku
Redakce Skrytá Pravda
Úterý 19.10.2021

.

1; Ruský ministr zahraničí vyhlásil pozastavení činnosti zastoupení při NATO od letošního listopadu. Toto opatření bylo schváleno jako reakce na zrušení akreditace osmi pracovníkům úřadu.

2; Vladimir Putin navrhl vyplácet po milionu rublů za třetí dítě na Dálném Východě.

3; Americké ministerstvo financí ve své zprávě o uplatnění omezujících opatření ze strany Washingtonu za posledních dvacet let doporučilo Bidenovi, aby se zamýšlel nad sankcemi, ještě než je uvalí.

4; Ekvádorské úřady vyhlásily v zemi režim mimořádné situace a poslaly vojáky do ulic. Jde o mimořádné opatření pro boj se zločinností a drogovým obchodem.

5; Erdogan promluvil o to, že Rada bezpečnosti nemá sebemenší právo rozhodovat o soudech lidstva. Zdůraznil, že není důvod, proč by svět měli řídit vítězové Druhé světové války.

6; Zelenskij kritizoval zákaz filmů s ruskými herci, kteří se dostali pod sankce Kyjeva.

7; Zelenskij schválil začátek plnocenné války v Donbasu. Záměrná eskalace vnitřního konfliktu je naplánována na začátek zimy, informuje Telegram kanál Legitimnyj s odvoláním na prezidentskou kancelář.

8; Casus belli... Únos důstojníka Luganské lidové republiky se může stát rozbuškou pro vznik války v Donbasu.

9; V Gruzii zastřelili občanku Ruské federace, které místostarosta Batumi odebral dítě. V Tbilisi v pondělí 18. října byla zastřelena občanka Ruska. Pro podezření ze zločinu byli zadržení dva lidé.

10; Ředitel kyjevské školy zažaloval u soudu ministerstvo zdravotnictví Ukrajiny kvůli nucené vakcinaci.

11; V pěti okresech Zabajkalského kraje byl vyhlášen režim mimořádné situace kvůli sněžení, které způsobuje složitou situaci v zemědělsko-průmyslovém komplexu.

12; Rusko a USA připravily společný návrh rezoluce Valného shromáždění OSN, ve kterém mluví o nutnosti nedopustit využívání informačních zdrojů a technologií pro zločinné a teroristické cíle.

13; V Rusku proběhly testy autonomních útočných robotů Marker, které fungují v autonomní skupině bez účasti člověka, informoval zdroj v obranném průmyslovém komplexu.

14; Lukašenko oznámil datum nového pokusu o státní převrat v Bělorusku. V zemi se pokoušejí zorganizovat novou revoluci během referenda počátkem roku 2022.

15; Vítězka soutěže krásy na Ukrajině pocházející z Dněpropetrovska odpověděla nacionalistům na kritiku za používání ruského jazyka. Pocházím z města, kde 90% obyvatel mluví rusky. Navíc myslím, že si zasloužím respekt a právo vyjadřovat se v tom jazyce, který je mi bližší. I ve svém blogu, který sleduje 90% ruskojazyčných uživatelů, se samozřejmě vyjadřuji v ruštině.

16; Ruská vláda pošle na podporu rodin s dětmi dodatečně dalších více než 30 miliard rublů.

17; Nicol Pašiňan vyzval k integraci arménské a ruské ekonomiky. Pro představu: Co do velikosti se obě ekonomiky nacházejí v poměru 1:117.

18; Doněcké ministerstvo zahraničí oznámilo, že ukrajinská strana zmařila zasedání k otázce propuštění uneseného důstojníka Luganské lidové republiky Andreje Kosjaka.

19; Na Ukrajině se objevilo virtuální muzeum „ruské agrese“. Rada pro národní bezpečnost a obranu Ukrajiny schválila strategii informační bezpečnosti. Zahrnuje opatření na boj proti „agresi Ruska na informační frontě“.

20; FBI provádí domovní prohlídku v Děripaskově domě ve Washingtonu. Informují o tom NBS News.

21; Ve Švýcarsku budou prodány cennosti (šperky) z domu dynastie Romanových,které byly tajně odvezeny z Ruska na sklonku Velké říjnové socialistické revoluce v roce 1917.

22; Ve Francii vyjádřili lítost v souvislosti s uzavřením misí NATO v Moskvě. Francie lituje rozhodnutí Ruska o pozastavení činnosti vlády Ruské federace při NATO a přerušit činnost misí Severoatlantické aliance v Moskvě.

23; Golikova navrhla zavedení volných dnů od 30. října do 7. listopadu v rámci boje s šířením koronaviru.

24; Unesený důstojník Luganské lidové republiky má ruské občanství. Pozorovatel Luganské lidové republiky Andrej Kosjak zadržený ukrajinskými vojáky je občanem Ruska, avšak Kyjev o tom neinformoval diplomatické a konzulární úřady Ruské federace, čímž porušil řadu mezinárodních smluv.

25; USA chce volat Gazprom k zodpovědnosti za porušení sankcí. Washington hodlá trestat Gazprom za kroky, které porušují americké sankce. Informoval o tom první náměstek amerického ministra financí. Z jakého důvodu by se ruská společnost měla řídit americkými zákony, už ale neupřesnil.

26; Trump kritizoval zemřelého bývalého státního tajemníka Powella. Udělal prý velké množství chyb.

27; Mrakodrap „Moskva-City“ byl evakuován kvůli nahlášenému požáru. Zadýmení vzniklo ve 23. patře.

28; Izraelec vypadl z horkovzdušného balónu. Pracovníci na zemi příliš pozdě zaznamenali, že jeden člen posádky horkovzdušného balónu visí zvenku na koši. Balón se vznesl příliš rychle. Muž se zřítil z výšky 100 metrů na projíždějící auto a na místě zemřel.

29; V USA začaly obchody s prvním bitcoinovým ETF (Exchange-traded fund). V souvislosti se spuštěním obchodování zareagovala kryptoměna obnovou lokálního maxima nad hodnotou 63 tisíc dolarů.

30; FBI evakuovala od sídla rodiny Děripaskových ve Washingtonu černý džíp zaparkovaný před domem příbuzných ruského podnikatele.

31; V Austrálii si myslí, že špiónská hrozba brzy převýší nebezpečí vyplývající z terorismu. Zahraniční špióni ohrožují Austrálii víc než teroristé.

32; Credit Suisse zaplatí 475 milionů dolarů americkým a britským úřadům za podvod v Mosambiku. Jde o úplatky mosambickým úředníkům, informovala americká Komise pro cenné papíry a trhy (SEC).

33; VTB Capital zaplatí Spojeným státům šest milionů dolarů v souvislosti s případem Credit Suisse za dezinformaci investorů.

34; Start mise Crew-3 NASA a SpaceX k Mezinárodní kosmické stanici byl odložen na 31. října.

35; V USA byl Facebook pokutován částkou 14 milionů dolarů. Společnosti hrozí mnohamilionová pokuta za nesprávného rezervování pracovních míst pro imigranty.

36; Ukrajince se rozhodl seznám se ženou pomocí granátů. Když dáma odmítla pokračovat v rozhovoru, vyhrožoval, že všechno odpálí pomocí granátů, které držel v ruce.

37; Systém rozpoznávání tváří zadržel ve městě Odincovo vědce místo hledaného zloděje. Kandidát filologických věd Fjodor Jermošin strávil úterní ráno na oddělení ministerstva vnitra. V Moskvě budou prověřeny informace o vyhrožování policistů na adresu této omylem zadržené osoby.

38; V Izraeli objevili nový kmen COVID-19. Nová varianta koronaviru AY.4.2, který se může stát nakažlivějším než kmen delta, byla odhalena u dítěte, které se vracelo ze zahraničí do Izraele.

39; Ruské ministerstvo zdravotnictví připravilo kapesní metodiku ohledně koronaviru. Metodická doporučení ohledně koronaviru v RF byla zveřejněna v kapesním formátu.

40; IT giganti hledají možnosti jak obejít zákon o působení v Rusku. Od 1. ledna 2022 budou muset digitální giganty pracovat v Rusku podle nových pravidel.

41; Na policii oznámili, že bratr zavražděného starosty Krivého Rogu zemřel na otravu alkoholem.

42; V USA promluvili o riziku války s Ruskem kvůli Bělorusku. Na hranicích Běloruska a států Aliance může dojít k provokaci, u které bude těžké najít jejího původce.

43; V USA se při startu letadlo s cestujícími rozsypalo na malé kousky. Informuje místní televizní stanice Click2Houston.

44; Zelenskij se setkal se šéfem Pentagonu. Spojené státy zůstávají pro Ukrajinu hlavním partnerem ve sféře obrany a bezpečnosti, prohlásil Zelenskij.

45; Zelenskij rozkázal, aby se země připravovala. Čeká Donbas obnovení plnohodnotných bojů? Situace, která se vyostřila v důsledku únosu důstojníka, může přerůst do své horké fáze. Na Ukrajině už se mluví o přípravě na válku.

46; Donbas: Vzbouřili se horští útočníci. Kyjev poslal důstojníky štábu, aby tam provedli speciální operaci.

47; NATO přikročilo k tajnému nácviku scénáře jaderné války. S ohledem na zhoršení podmínek bezpečnosti v Evropě má rozhodující význam spolehlivá a jednotná jaderná Aliance, praví se v prohlášení.

48; Obyvatel Oděsy o blížící se zimě: Sedm let už žijeme ve strachu. Na Čukotce jsem samozřejmě nebyl, ale něco mi říká, že tam blížící se zima vyvolává daleko méně obav než u nás.

49; Ilja Kiva učinil oficiální prohlášení pro SBU o ruském občanství: Včera na poradě SBU byl určen úkol zjistit moje kontakty s představiteli Ruské federace, identifikovat kurátory a prověřit, zdali nemám rusé občanství. Chci oficiálně prohlásit, že bohužel nemám ruské kurátory, nemám kolem sebe žádné technology moci a bohužel nemám ani ruské občanství. Všechno má svůj čas, i když zatím si vystačím bez toho.

50; Lavrov prohlásil, že neúčast USA na normandském formátu bylo od samého počátku přání Německa a Francie.

51; Historická událost: Vojenské lodě Ruska a Číny společně propluly průlivem poblíž Japonska. V Tokiu prohlásili, že společné manévry bedlivě sledují.

52; Vyšetřovací výbor uvedl podrobnosti o případu vraždy devítileté dívenky ve Vologdě. Čtyřicetiletá vražedkyně byla sledována psychiatry a už dříve přišla o rodičovská práva na své dvě vlastní děti. Oběť žila rovněž v extrémně problémové rodině, matka se o ni prakticky nestarala.

53; Ve Lvovské oblasti vojenský nákladní vůz Ural rozmačkal dvě civilní osoby v dodávce Volkswagen Caddy.

54; Polský premiér předpověděl Evropě „obrovskou energetickou krizi“. Mateusz Morawiecki konstatoval, že v případě rozvinutí krize se mohou na hranici chudoby ocitnout desítky milionů lidí.

55; Kolony obrněné techniky syrské armády jedou v Sýrii vstříc Erdoganovým vojskům.

56; Nemá si kam sednout. Bývalý předseda Nejvyšší rady, který se stal nepřítelem Zelenského, nemůže najít v jednacím sále místo.

57; Zelenskij: Máme zájem na setkání s Putinem v jakémkoli formátu a jsme připraveni na určité kroky.

58; Kolaps v britských nemocnicích. Pacienti celé dny čekají na lůžko ve stacionářích. Nyní je obsazeno už 91% všech nemocničních lůžek, přičemž už 85% se považuje za hranici kolapsu.

59; Tak jsem tu... Šéf Pentagonu dorazil do Kyjeva s neochvějnou podporou. Včera Lloyd Austin pro změnu sliboval pomoc Gruzii.

60; Znovu je v Rusku více než 33 tisíc nových nákaz koronavirem za 24 hodin. Počet úmrtí s koronavirem a počet nových nákaz jsou v Rusku v poměru 1 : 33. V České republice je to 1 : 226.

61; Na velké akci v Itálii zazněla pravda o válce v Donbasu. Na doněckém ministerstvu zahraničí informovali o tom, jak na jedné mezinárodní akci v Turíně v Itálii podrželi Donbas.

62; KLDR znovu vyděsila svět. Japonsko je vyplašené, v Jižní Koreji svolávají mimořádné zasedání bezpečnostní rady. Dnešní start je jen pokračováním série testů zbraní, kterou provádí Pchjongjang.

63; V Gorlovce obnovila svou činnost mise OBSE.

64; V Poamuří vojáci odvrátili „útok nepřítele“. Cvičný nepřítel se pokoušel zaútočit na strategicky důležité vojenské objekty na Dálném Východě.

65; Lotyšsko jako jeden z lídrů nemocnosti na COVID-19 zavádí totální lockdown. Ukrajina dosahuje rekordů v počtech úmrtí. Pandemie se odmítá vzdát. Celosvětově jsou ale čísla kolem úmrtnosti s COVID-19 nejnižší za celý uplynulý rok.

66; Dmitrij Stěšin: Máme dvě možnosti: Buď si budeme zvykat na masovou střelbu nebo s tím začneme opravdu něco dělat.

67; Obyvatel Norska s rusky znějícím jménem vyprávěl, jak je v Norsku těžké žít s „ruským příjmením“. V Norsku opět vzkvétá idea „nadlidí“ a „podlidí“.

68; Krize v EU: Evropa prohrála s Ruskem „energetický poker“. Mezinárodní experti nadále analyzují situaci na trhu s plynem.

69; Ruská národní idea bez konsolidace samotných Rusů je mrtvě narozený projekt, prohlásil politolog Valerij Kaplenkov.

70; Drzé překračování červených linií. Rusko varuje NATO. USA a Evropa se aktivně snaží dostat se za vymezené červené linie.

71; Držte se! Nezbylo už mnoho času! Byla zveřejněna výzva atamana z Luganské lidové republiky ke kozáctvu Maloruska a Novoruska. Jsme rozptýleni, ale víme o sobě.

72; Ofšourníci: Zelenskij informoval o platbách od Kolomojského přes offshory a honorářích v obálkách. V interview byl Zelenskij ještě uražený, že byl potrestán za svou otevřenost.

73; Je mi líto celé naší země. Turecký bankéř se vyjádřil k osudu turecké liry, která se propadla na historické minimum. Příčin je více, ale hlavní z nich je nové personální rozhodnutí prezidenta.

74; Šéf Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny Alexej Danilov komentoval výsledky zasedání Rady pro otázky boje s pašeráctvím. Hydry a chobotnice mají své ocasy...

75; Saveljev, který maskován jako obsluha počítačů nenápadně zkopíroval a posléze zveřejnil videozáznamy z věznic po celém Rusku, které dokládají mučení vězňů, žádá azyl ve Francii.

76; V EU označili cenu plynu za geopolitický problém a prohlásili, že Rusko přísně plní veškeré smlouvy.

77; Prezident České republiky byl prohlášen za neschopného vykonávat funkci. Parlament se ho chystá odstranit. Podle slov šéfa senátu lékaři tvrdí, že změna zdravotního stavu Miloše Zemana je v nejbližší době nepravděpodobná.

78; Státní department zahájil vyšetřování Bidenových kroků. Ve svém vyšetřování se soustředí na program vydávání speciálních imigrantských víz.

79; Na uneseného zástupce Luganské republiky ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci příměří byla uvalena vazba. Zadržení bylo uskutečněno kontrarozvědkou SBU společně s jednotkami Ozbrojených sil Ukrajiny.

80; Zelenskij dal ukrajinským městům podmínku, za které jim zajistí plyn. Ukrajinské politické vedení nepřestává překvapovat: Plyn za „rozumné“ ceny výměnou za loajalitu.

Informace o autorovi Redakce Skrytá Pravda