Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů

10.11.2021 07:52 2773 zhlédnutí
Autor článku
Redakce Skrytá Pravda

Úterý, 9.11.2021

1; Bělorusko znovu zastavilo export elektřiny na Ukrajinu. Dopis od společnosti Belenergo o zastavení dodávek dostaly ukrajinské energetické společnosti.
2; Ukrajina slíbila, že spolu s USA vyšle jasný signál Moskvě, se obě země sjednotily v boji proti agresivním krokům Moskvy, prohlásil Dmitrij Kuleba.
3; A bude hůř... V Kyjevě se obávají ztráty území kvůli rozhodnutí Ruska. Ukrajina může přijít o území v případě uznání samozvaných lidových Republik, napsal v článku listu Glavred politolog Andrej Golovačov.
4; Poslanci Nejvyšší rady žádají, aby byl Saakašvili vrácen na Ukrajinu. 89 ukrajinských poslanců z různých frakcí je znepokojeno stavem Michaila Saakašviliho a sepsalo dopis prezidentce Salome Zurabišvili.
5; Účastník útoku na Kapitol žádá o politický azyl v Bělorusku. Američan Evan Newman utekl po události na Ukrajinu, ale nyní si stěžuje na pronásledování ze strany SBU.
6; Cestou do vězeňské nemocnice se hladovějící Saakašvili dopustil výtržnosti. „K smrti oslabený“ (jak tvrdí jeho blízcí) Saakašvili rozdával rány zdravotnickému personálu a poškodil drahou lékařskou aparaturu.
7; V Německu zveřejnili termín certifikace „Severního proudu – 2“. Německý regulátor Bundesnetzagentur by měla proceduru dokončit v lednu 2022.
8; V Rusku možná zakážou promítání filmů se sexuálními devianty v online kinech.
9; Ruského zpěváka Filippa Kirkorova a jeho děti nepustili z Dubaje kvůli tomu, že neměl test na COVID-19.
10; Stalinův pravnuk se stal bezdomovcem kvůli konfliktu s otcem Hluchoněmý pravnuk Iosifa Vissarionoviče Stalina Selim Bensaad musí nocovat ve svém automobilu.
11; Nákladní loď s kontejnery uvízla na mělčině u břehů Nachodky na jihu Primorského kraje a zlomil se vejpůl.
12; Konstruktér informoval o přednostech ruského robota Marker. Robot byl vyvinut společností „Androidní technika“ spolu s Fondem perspektivních výzkumů. Robototechnický komplex o hmotnosti kolem tří tun může být vybaven nejrůznějšími zbraněmi.
13; Republikáni v USA se dožadují sankcí proti „Severnímu proudu – 2“. Skupina senátorů navrhla dodatečné sankce v obranném rozpočtu na příští rok.
14; V Německu spotřebitelé pociťují akutní nutnost spuštění plynovodu „Severní proud – 2“, prohlásil bývalý člen Bundestagu za stranu Levice.
15; Vesmírná loď Crew Dragon se čtyřmi astronauty přistála v Atlantiku. Ukončila tak půlroční misi na Mezinárodní kosmické stanici.
16; Sergej Lavrov promluvil o xenofobii vůči ruskojazyčnému obyvatelstvu v Kazachstánu. Jednotlivé případy xenofobie vůči ruskojazyčným občanům Kazachstánu mají zdiskreditovat spolupráci s Ruskem.
17; Lavrov informoval o spolupráci Ruska a Kazachstánu ohledně Afghánistánu. Rusko a Kazachstán společně analyzují teroristickou a drogovou hrozbu vycházející z Afghánistánu.
18; Migranti se vydali podél bělorusko-polské hranice směrem k Polsku. Lidé z Iráku, Íránu a Sýrie. Na pochodu jsou celé rodiny včetně kojenců. Mají velmi málo sil a nedostatek jídla a vody. Ubírají se přes les a k polské hranici to mají už jen tři až čtyři kilometry (stav z dnešního dopoledne).
19; Ve vídeňském bordelu Funpalast (jeden z největších v Evropě) začala rozsáhlá očkovací kampaň proti COVID-19.
20; Moskva je připravena k rozhovorům v normandském formátu na úrovni ministrů a k summitu. Ale nejdříve je nutné připravit dokument odrážející společná východiska. A s tím mají Německo a Francie problém (například označují Rusko za stranu konfliktu).
21; Objemy plynu proudící plynovodem Jamal – Evropa do Německa se zvýšily více než dvojnásobně. Tento plynovod je jednou z hlavních tras z Ruska do EU představující alternativu jak k tranzitu přes Ukrajinu, tak i k „Severnímu proudu – 2“.
22; Příslušník ruského Zvláštního oddílu rychlé reakce (SOBR) zahynul při zatýkání telefonických podvodníků. Jeden z prchajících pachatelů ho srazil autem.
23; Ministerstvo zahraničí Doněcké lidové republiky informovalo o obsazení Staromarjevky v šedé zóně ukrajinskou armádou. Ozbrojenci ukrajinské armády za zakopali ve vesnici a opevňují se tam.
24; Čtyřiasedmdesátiletá moldavsko-ukrajinská zpěvačka Rotaru může přijít o titul čestné občanky Krymu, který dostala v roce 1997 (čestnou občankou Jalty se stala v roce 1994). Důvodem jsou machinace s nemovitostí (pustnoucí hotel) a otevřeně vyjadřované přání návratu poloostrova pod ukrajinskou svrchovanost.
25; Doktor Komarovskij označil sebe a 73% obyvatel Ukrajiny za bláhovce, když v prezidentských volbách podpořili Zelenského. V příštích volbách by si měli voliči dávat větší pozor za to, kým se kandidát obklopuje.
26; V Bundestagu poslanec za Alternativu pro Německo Waldemar Herdt označil možné zapojení Ukrajiny do procesu certifikace Severního proudu – 2“ za iracionální a neetické.
27; V Rospotrebnadzoru oznámili snížení míry nemocnosti na COVD-19. Tempo přírůstku činilo 2,1%, což svědčí o snížení tempa, prohlásila Anna Popova.
28; Návrh zákona o povinných technických prohlídkách automobilů byl ve Státní dumě schválen v prvním čtení většinou 403 poslanců.
29; Ukrajinský hlídač rasové čistoty ukrajinského jazyka Taras Kremiň označil „laskavou ukrajinizaci“ za základ zákona o státním jazyce.
30; Ruské ministerstvo školství a osvěty vypracovalo nový návrh pravidel ruského pravopisu a interpunkce.
31; Uprchlíci prolomili provizorní plot na bělorusko-polské hranici.
32; Lukašenko komentoval migrační krizi na hranici s Polskem. Polský boj proti migrantům na hranici s využitím tanků je vydíráním, prohlásil běloruský prezident.
33; Aeroflot se vyslovil proti zavádění QR kódů při nákupu letenek. Letecká společnost podporuje zavedení tohoto systému pro vstup na palubu letadla, ale ne při nákupu letenek.
34; Průnik migrantů z Běloruska hrozí i Ukrajině. Skupina nelegálních migrantů, která se nyní snaží dostat z Běloruska do Polska, může překročit ukrajinskou hranici, pokud se jí to nepodaří.
35; Podvodníci rozesílají zprávy jménem Penzijního fondu a žádají od důchodců zaplacení třináctiprocentní daně z letního příspěvku na děti v věku od 7 do 18 let a ze sociálních dávek pro důchodce.
36; Sberbanka hledá způsoby jak opustit ukrajinský trh. Banka nadále hledá vhodnou variantu prodeje banky na Ukrajině, ale je v tom mnoho právních komplikací.
37; Lukašenko: Tranzitem běženců do Evropské unie se zabývají bandité. Běloruský prezident prohlásil, že v zemi odhalili trasu, judy se přesunují běženci z Blízkého Východu, kteří se chystají pokračovat do Evropské unie.
38; Vasilij Něbenzja obvinil estonského ministra zahraničí z hanobení a pomlouvání Běloruska. Ten měl prohlásit, že Minsk napomáhal vzniku krize na bělorusko-polské hranici.
39; Polský premiér promluvil o největším útoku na polskou suverenitu za posledních 30 let. Bezpečnost a suverenita Polska jsou hrubě narušovány v důsledku přílivu migrantů ze strany Běloruské hranice, prohlásil Mateusz Morawiecki.
40; Gazprom nezarezervoval kapacity pro tranzit plynu přes Ukrajinu a Polsko.
41; Polský premiér označil situaci na hranici za „válku nového typu“ a za součást velkého koordinovaného útoku.
42; Kličko kritizoval humor studia Kvartal 95. Myslí si, že studio Kvartal 95 záměrně nevkusně vtipkuje o jeho osobě, aby mu snížili politickou oblibu.
43; Za migrační krizí na polsko-běloruské hranici stojí prezident Lukašenko, prohlásil polský premiér Mateusz Morawiecki.
44; Ruské ministerstvo zahraničí vyzvalo USA, aby přestalo s výpady vůči Rusku na téma klimatu. Nepodložená obvinění USA na adresu Ruska z nedostatečných snah v boji s negativními následky změn klimatu vyvolávají údiv, prohlásila Marija Zacharova.
45; Američtí senátoři vyzvali Bidena, aby zakázal export ropy. Skupina 11 demokratických senátorů poslala Bidenovi dopis požadující zavedení moratoria na export ropy a zapojení strategických rezerv do stabilizace cen paliva na vnitřním trhu.
46; Francouzské ministerstvo zahraničí vyzvalo EU k tvrdé odpovědi Bělorusku za situaci (provokaci) s migranty.
47; V Rusku je vyvíjen nový protivzdušný raketový systém S-550.
48; Cestující, který obsadil cizí místo v letadle z Moskvy do Kemerova, byl zbaven svobody na deset dní.
49; Kličko odpověděl na otázku, zdali si skutečně přeje Zelenskému zlámat nohu. Kyjevský starosta odmítl fámy o tom, že by chtěl prezidentovi lámat nohy. Jedná se o chybně interpretovanou Kličkovu reakci na dehonestující vtipkování o jeho osoba ve studiu Kvartal 95.
50; Ministr „potápějícího se“ státu Tuvalu natočil videoposelství pro klimatický summit v Glasgow, při kterém stál po kolena ve vodě.
51; V Polsku obvinili Rusko z toho, že chce získat výhody z krize na polsko-běloruské hranici. Prý jde Rusku o destabilizaci EU.
52; Ministři zahraničí a obrany Ruska a Francie projednají situaci na Ukrajině. Setkání se uskuteční 12. listopadu v Paříži během mezinárodní konferenci o Libyi.
53; Joe Biden prodloužil sankce proti Íránu uvalené už v roce 1979. Jde o tzv. Alžírské dohody mezi Íránem a USA, které se staly důvodem propuštění amerických diplomatů, kteří strávili jako rukojmí více než rok v Teheránu po íránské revoluci v roce 1979.
54; Pancir-S zlikvidoval šest raket odpálených Izraelem na Sýrii. V důsledku izraelských leteckých úderů v syrské provincii Homs vznikly jen nepatrné materiální škody. Byli zraněni dva syrští vojáci.
55; The Times: Energetická krize v Číně může způsobit deficit zboží v globálním měřítku v důsledku narušení světového řetězce dodávek zboží.
56; Šéf společnosti Pfizer se domnívá, že posilující dávka očkování proti COVID-19 se bude muset opakovat každoročně.
57; Společnost RBK Group oznámila, že v Rusku mohou zavést QR kódy v letadlech a vlacích.
58; Americký Fed varoval, že problémy na čínském trhu se mohou negativně odrazit na světové a americké ekonomice. FED vydal další Zprávu o finanční stabilitě, která vychází dvakrát ročně.
59; Rosatom prodává svou americkou dceřinou uranovou společnost. Mezinárodní uranová těžební společnost Uranium One (U1) se dohodla s americkou společnosti Uranium Energy Corporation (UEC) na prodeji všech akcií své dceřiné společnosti Uranium One Americas.
60; V Bělorusku navrhli konfiskaci majetku za výzvy k sankcím proti vlastní zemi. Předseda komise pro národní bezpečnost dolní komory běloruského parlamentu Oleg Belokoněv prohlásil, že v zemi se uvažuje o zavedení trestu konfiskace majetku za výzvy k sankcím proti republice.
61; Kličko: Putin působí v zájmu zvětšování Ruské říše. Tyto kroky ale ohrožují zájmy Ukrajiny.
62; Bývalý šéf Evropského parlamentu byl mile překvapen atmosférou na jednání s Lavrovem. Martin Schulz absolvoval v Moskvě několik setkání.
63; V Bílém domě vyzvali OPEC, aby zvýšila dodávky ropy v zájmu zastavení nekontrolovatelného růstu cen.
64; Macron slíbil, že obnoví výstavbu jaderných reaktorů. Francie poprvé za několik desetiletí obnoví výstavbu jaderných reaktorů, prohlásil Emmanuel Macron.
65; V Rumunsku podpořili myšlenku vojenské přítomnosti USA v Černomořském regionu.
66; Státní department vyzval Gruzii, aby se chovala slušně k Saakašvilimu.
67; Polsko chce zavést sankce proti leteckým společnostem, které přepravují nelegální migranty do Běloruska.
68; USA a Ukrajina projednaly způsoby posílení ukrajinské obranyschopnosti. V Pentagonu se konalo setkání náměstka ukrajinského ministra obrany a zástupkyní asistenta amerického ministra obrany pro Rusko, Ukrajinu a Eurasii.
Zdroj: rusnext.ru
Informace o autorovi Redakce Skrytá Pravda

Líbil se vám článek?
(4 hlasů)
Bleskové zprávy
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
Předchozí článek Redakce Skrytá Pravda  30.10.2021 2036
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
Pátek, 29.10.2021:
Bleskové zprávy
Aktuálně.cz zablokovalo blogy Hnízdilovi, Zwyrtek Hamplové a Tománkovi
Následujicí článek Redakce Skrytá Pravda  19.11.2021 2671
Aktuálně.cz zablokovalo blogy Hnízdilovi, Zwyrtek Hamplové a Tománkovi
(Fotografie bloggerů). A cenzura jede.
21.12.2022 05:48 1601 zhlédnutí
Domácí
Orientační primárky prezidentských kandidátů cenzurovaných na České televizi
Orientační primárky prezidentských kandidátů cenzurovaných na České televizi

Samozřejmě tato anketa nebude obsahovat masmediální fanatické, protěžované, probruselské...

17.12.2022 04:58 1492 zhlédnutí
Zahraniční
Pozor, šmejdi zneužili terorizování Elona Muska k napadení údajné nesvobody a údajné cenzury Twitteru
Pozor, šmejdi zneužili terorizování Elona Muska k napadení údajné nesvobody a údajné cenzury Twitteru

O co jde: teroristé zaútočili na Elona Muska a hlásili jeho každý pohyb, aby byl bez ochranky...

27.11.2022 09:23 2506 zhlédnutí
Ekonomika
Je korupce zakázaným tématem v České republice?
Je korupce zakázaným tématem v České republice?

Redakční úvod: před Úřad vlády chodí dva muži s amplionem, pak před Ministerstvo obrany, před...

02.10.2022 08:01 4143 zhlédnutí
Domácí
Nyní by měl nastoupit nezávislý soud: Vystrčil a především Töpfer byl větší podvod než korespondenční s Trumpem v USA
Nyní by měl nastoupit nezávislý soud: Vystrčil a především Töpfer byl větší podvod než korespondenční s Trumpem v USA

Otázkou je, zda u nás ještě nějaký nezávislý soud je. I když poctivě, tam co to přešlo přes...

28.09.2022 19:08 2401 zhlédnutí
Domácí
Vrchní STBák Rakušan opět vyhrožuje: Bruselskou republiku si rozvracet nedáme!
Vrchní STBák Rakušan opět vyhrožuje: Bruselskou republiku si rozvracet nedáme!

Hned úvodem: dle odhadů protest proti totalitě a zločinům české vlády a poslanců, kteří zrujnovali Českou...

24.09.2022 15:22 2366 zhlédnutí
Domácí
Hluboký omyl: tyto volby nejsou referendem o vládě, ale inteligenci českého národa
Hluboký omyl: tyto volby nejsou referendem o vládě, ale inteligenci českého národa

Za totality zde byla ke konci dramatická vnitřní zadluženost, ale vysoká vzdělanost a inteligence v...

26.08.2022 12:09 1964 zhlédnutí
Domácí
Jindřich Rajchl: paní ministryně Černochová, přestaňte nám dělat ostudu a odstupte!
Jindřich Rajchl: paní ministryně Černochová, přestaňte nám dělat ostudu a odstupte!

Tak pan Jiří X. Doležal, jehož mentální stav je již delší dobu nezvratně poškozen nadměrnou...

19.08.2022 14:04 2648 zhlédnutí
Domácí
Okamuro, zaražte! Kolaborant František Vrabel není Ladislav Vrabel! Zklidněte prosím hormony a neútočte. Nebo vám přeskočilo?
Okamuro, zaražte! Kolaborant František Vrabel není Ladislav Vrabel! Zklidněte prosím hormony a neútočte. Nebo vám přeskočilo?

Několik dní sledujeme zákulistní tahanice, kde důvod je jediný: obrovské vzedmutí obyvatel a...

12.08.2022 07:59 1725 zhlédnutí
Ekonomika
Vážení čtenáři, od pondělí (lidé už se vrací z dovolených) budeme polopaticky probírat naši zoufalou ekonomickou situaci
Vážení čtenáři, od pondělí (lidé už se vrací z dovolených) budeme polopaticky probírat naši zoufalou ekonomickou situaci

Například, když vůdce národa Fiala tvrdí, že jsme ve válce, Stanjura tvrdí, že bude válečná daň a...

16.09.2022 12:37 2294 zhlédnutí
Domácí
VIDEO: Ruský agent prozrazen!  Premiér Fiala a tři starostové jsou ukryti neznámo kde!
VIDEO: Ruský agent prozrazen! Premiér Fiala a tři starostové jsou ukryti neznámo kde!

Dokument: tajné služby jsou v plné pohotovosti a experti jako Evropská hodnota Máca jsou zděšeni! Kam...

04.08.2022 04:34 2364 zhlédnutí
Domácí
Zločiny vlády za zablokování webů policie neodložila? Zdá se, že vyšetřovat musí! Plukovník Wagner tvrdě zaútočil!
Zločiny vlády za zablokování webů policie neodložila? Zdá se, že vyšetřovat musí! Plukovník Wagner tvrdě zaútočil!

V únoru plukovník Wagner ve výslužbě napsal k výbuchu ve Vrběticích: Vlastizrada BIS. Jsou na to...

22.07.2022 07:21 2041 zhlédnutí
Domácí
Otevřený dopis paní Bobošíkové a slečně Lipovské za kandidátku do Senátu paní Janu Zwirtek Hamplovou
Otevřený dopis paní Bobošíkové a slečně Lipovské za kandidátku do Senátu paní Janu Zwirtek Hamplovou

Paní Jana Zwirtek Hamplová žádá stažení diskuze u paní Bobošíkové, protože slečna Lipovská...

21.07.2022 10:52 737 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Italský premiér Draghi podal rezignaci. Pozor: 21.7.2022! Definitivně!
Italský premiér Draghi podal rezignaci. Pozor: 21.7.2022! Definitivně!

Premiér Mario Draghi podal demisi na čtvrtečním setkání s prezidentem Sergiem Mattarellou. Zatím není jasné,...

29.06.2022 22:00 2539 zhlédnutí
Domácí
VIDEO: Koho kryje Česká televize? Witowská, Kolářové z TOP 09...
VIDEO: Koho kryje Česká televize? Witowská, Kolářové z TOP 09...
Pokračujeme dál! Kauza loupeže STANu na Palmovce má další stopu, která nás dneska zavede do České...
30.05.2022 17:19 2449 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Šok: inflace v Německu vystoupila na 7,9 procenta, je nejvyšší od 70. let
Šok: inflace v Německu vystoupila na 7,9 procenta, je nejvyšší od 70. let

Tempo meziročního růstu spotřebitelských cen v Německu se v květnu zvýšilo na 7,9 procenta, což je...

26.05.2022 19:56 1599 zhlédnutí
Ekonomika
VIDEO: Proč ničí Fiala české občany 5x dražším plynem? A šíleně drahou Německem zdraženou naší elektřinou?
VIDEO: Proč ničí Fiala české občany 5x dražším plynem? A šíleně drahou Německem zdraženou naší elektřinou?

Je to šílené! Sledujte odbornou debatu vedení strany PRO zastoupené Jindřichem Rajchlem a hvězdným...

13.02.2022 00:50 1182 zhlédnutí
Zahraniční
VIDEO: Obrovské protesty proti covidteroru i v Německu
VIDEO: Obrovské protesty proti covidteroru i v Německu
Policie se střetla s demonstranty proti COVID vakcíně během masivního shromáždění v Berlíně...
12.02.2022 23:18 679 zhlédnutí
Zahraniční
VIDEO: Přenos z Canberry (Austrálie) proti covidovému teroru
VIDEO: Přenos z Canberry (Austrálie) proti covidovému teroru
Pochody proti zločinné vakcinaci do budovy parlamentu v Canbeře z různých míst Austrálie 12.2.2022.
12.02.2022 17:48 1140 zhlédnutí
Zahraniční
VIDEO: Přímý přenos z Ottawy: Kanada
VIDEO: Přímý přenos z Ottawy: Kanada

V Kanadě se situace také dramatizuje! USA chtějí válku v Evropě a za zády jim hoří koudel! Lidé...

12.02.2022 17:35 1095 zhlédnutí
Zahraniční
VIDEO: Přímý přenos z Francie: mohutné davy se slévají
VIDEO: Přímý přenos z Francie: mohutné davy se slévají

Občané na západě odmítají covidzločiny a žádají hlavy covidových teroristů. Ve Francii, Kanadě,...

03.02.2022 00:18 12 zhlédnutí
Bleskové zprávy
VIDEO: test
VIDEO: test

urururur

24.12.2021 14:32 1053 zhlédnutí
Domácí
Všem našim čtenářům, kteří věří, že svoboda a poctivost je víc než peníze!
Všem našim čtenářům, kteří věří, že svoboda a poctivost je víc než peníze!

Asi o vánočních svátcích bylo řečeno vše a navíc, mnohdy přejí i ti, co chtějí pouze citovým...

25.11.2021 19:30 1466 zhlédnutí
Domácí
Mimořádná zpráva:  prezident Zeman se vrací do nemocnice. Covid!
Mimořádná zpráva: prezident Zeman se vrací do nemocnice. Covid!

V den, kdy zločiny vlády dosahují podezření z teroristického roznášení covidu na zdravé lidi, aby...

19.11.2021 12:54 2671 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Aktuálně.cz zablokovalo blogy Hnízdilovi, Zwyrtek Hamplové a Tománkovi
10.11.2021 07:52 2774 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
30.10.2021 11:15 2036 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
27.10.2021 19:08 1743 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
22.10.2021 04:00 1910 zhlédnutí
Domácí
Právníci Pro Libertate žádají o pomoc
Právníci Pro Libertate žádají o pomoc

Denně se na náš Institut obracejí stovky lidí s prosbou o pomoc v tíživých životních situacích...

20.10.2021 18:39 2284 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
17.10.2021 10:27 2054 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů

Pokusíme se zde dávat informace, které píší v Rusku a uvidíme, jak se liší dnes, i po čase.

Nové články

K tématu