Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů

30.10.2021 11:15 2035 zhlédnutí
Autor článku
Redakce Skrytá Pravda

Pátek, 29.10.2021:

1; Hranice možností expanze USA je zřetelná na příkladu Afghánistánu, USA si nemohou dovolit vojenské akce na vzdálených teritoriích spojené s vysokými ztrátami v živé síle.
2; Ankara odmítla ukrajinské tankové motory ve prospěch jihokorejských.
3; Politický vězeň z Guantánama informoval soud o metodách vynucování přiznání využívaných CIA. Za své svědectví má člen Al-Káidy slíbeno zmírnění trestu.
4; Benedict Cumberbatch si v Londýně v miniseriálu zahraje bývalého důstojníka FSB Alexandra Litviněnka.
5; Velitel Ukrajinských ozbrojených sil Sergej Najev prohlásil, že Turecké útočné drony se už půl roku nacházejí ve výzbroji a jejich posádky mají nepřetržitou pohotovost, tudíž jsou připraveny útočit na Donbas dnem i nocí.
6; Už je všechno rozhodnuto. Boxer Usik promluvil o ukončení kariéry.
7; Pentagon vyzval spojence, aby zrušili omezení dodávek zbraní na Ukrajinu.
8; Letecké společnosti USA se obrátily na Státní department se žádostí zajistit právo na lety nad územím Ruské federace.
9; V Bělorusku zavedli zákaz na vývoz kyslíku v souvislosti s šířením COVID-19.
10; V Rusku byl odhalen nový typ finančních pyramidových her. Funguje na principu počítačové hry.
11; Moskva schválila žádost amerických dopravců na zvýšení počtu přeletů ve vzdušném prostoru Ruské federace.
12; Ústřední volební komise Uzbekistánu oznámila vítězství Šavkata Mirzijojeva v prezidentských volbách, které se konaly 24. října.
13; Dmitrij Peskov komentoval prohlášení USA o útisku médií v Rusku. 21. října prezident Putin poukázal na to, že v zemi neprobíhá masové zapisování mezi zahraniční agenty. Nebezpečnost tohoto postupu je silně zveličována.
14; Premiér Polska prohlásil, že země si nepřeje opouštět Evropskou unii. Zároveň si ale myslí, že úcta k právu EU neznamená jeho nadřazenost nad národními ústavami.
15; V Evropské unii poklesly ceny plynu na 850 dolarů za tisíc kubických metrů. Stále se ale drží na vysoké úrovni kvůli nízké zaplněnosti evropských zásobníků.
16; Vypněte sociální sítě a nechte se očkovat, vyzval Zelenskij Ukrajince v souvislosti s nepříznivým vývojem nákazy a vakcinace v zemi.
17; V Bílém domě byly poodhaleny podrobnosti z rozhovoru Bidena s římským papežem ve Vatikánu. Projednával se boj se změnami klimatu, pandemie koronaviru a globální hospodářská obnova.
18; V Moskvě vzrostla dětská úmrtnost na koronavirus.
19; Právník prozradil důvod změny názvu Facebooku. Jde o snahu protáhnout projednávání soudních žalob.
20; Bývalý polský prezident Lech Walesa byl obviněn z křivé výpovědi ohledně své spolupráce s polskou komunistickou tajnou službou.
21; Státní department USA obvinil Rusko z nečinnosti ohledně plynové krize v Evropské unii. Trh s plynem je v Evropě už několik měsíců nestabilní.
22; Já nezradím své rodiče. Nejznámější ukrajinský lékař doktor Komarovskij se vyjádřil k zákazu mluvit na Ukrajině rusky. Kritizoval zákon,který nutí k výhradnímu používání ukrajinštiny prakticky ve všech sférách života.
23; Polsko obvinilo Bělorusko z reprodukování nahrávek dětského pláče a křiku na hranicích a označilo to za provokaci.
24; KLDR tiskne kupóny a vyzývá ke konzumaci černých labutí. Potravinová krize přiměla úřady označit černé labutě za možný zdroj masa.
25; Na Ukrajině byla zadržena skupina mezinárodních hackerů. Spolu s ukrajinskou policií se na operaci podíleli policisté Europolu, Eurojustu, Francie, USA, Nizozemska a Norska.
26; SBU zneškodnila skupinu,která vyzývala k násilnému převzetí moci.
27; Zelenskij schválil uvalení sankcí na Jemen. Obsahuje zmrazení aktiv a omezení vstupu osobám zapsaných na seznamech.
28; Ministerstvo financí USA uvalilo nové sankce na Írán.
29; Biden: „Jsem dobrý katolík“. Římský papež povolil Bidenovi účast na svatém přijímání, navzdory tomu, že Biden podporuje násilné ukončování těhotenství.
30; Společnost Microsoft přeskočila Apple a stala se nejdražší společností na světě.
31; Putin uložil ministru zdravotnictví Michailu Muraškovi, aby jel do regionů s nejkritičtější situaci ohledně COVID-19.
32; Opilého Rusa vrátili z egyptské Hurghady hned po příletu zpátky do Rusko, kvůli výtržnostem v letadle.
33; Ruské ministerstvo pro hospodářský rozvoj vysvětlilo přerušení dodávek uhlí na Ukrajinu rostoucí vnitřní poptávkou na začátku topné sezóny.
34; Zhruba 40 Palestinců bylo zraněno při srážkách s izraelskými vojáky v okolí města Náblus na Západním břehu Jordánu.
35; V Polsku vymysleli velmi zákeřný způsob jak zvítězit nad Ruskem. Západ může zvítězit nad nenáviděným Ruskem tím, že otevře hranice pro kvalifikovanou ruskou mládež a zhorší tak tamní demografickou situaci.
36; Naděždě Savčenkové bylo předáno obvinění z používání padělaného COVID certifikátu o vakcinaci proti koronaviru.
37; Republikán Adam Kinzinger, který v Kongresu hlasoval pro impeachment Donalda Trumpa, nemá v úmyslu kandidovat v prezidentských volbách.
38; Joe Biden měl více než hodinu zpoždění na setkání s Macronem. Napětí mezi USA a Francií vzniklo v důsledku vytvoření nové obranné aliance AUKUS uzavřené mezi Austrálií, Velkou Británií a USA.
39; Finský prezident Sauli Niinistö informoval po setkání s ruským kolegou Vladimirem Putinem, že projednali vzájemný obchod, boj proti koronaviru a možnost konání summitu o bezpečnosti u příležitosti 50. výročí OBSE.
40; Vladimir Putin přikázal finanční rozvědce, aby vytlačila podvodníky z rybářského a lesnického průmyslu.
41; Ruský fond přímých investic uvítal zrušení evropského zákazu cest do Argentiny. Zákaz byl zaveden kvůli tomu, že většina obyvatelstva je očkováno vakcínou“Sputnik V“
42; Vědci z Edinburské univerzity varovali před extrémně vysokými teplotami,které dříve přicházely jednou za deset let a nyní hrozí každoročně.
43; Nezaměstnanost v Rusku se v září snížila na historické minimum na 4,3%.
42; Taťjana Golikova oznámila nárůst úmrtnosti v Rusku za říjen o 23,8% oproti září. Meziročně stoupla úmrtnost o 18,3%, zatímco porodnost klesla o 6,8%.
43; Ruské ministerstvo zdravotnictví slíbilo dodat „Sputnik Light“ do regionů už v nejbližší době. Dvousložkových vakcín je v regionech dostatek.
44; V Luganské lidové republice prohlásili, že disponují důkazy o psychickém nátlaku a fyzickém mučení uneseného důstojníka ze strany ukrajinských tajných služeb.
45; Moskva bude dělat, co bude v jejích silách, aby ochránila práva občanů Ruska, a to včetně Donbasu, prohlásili na ruském ministerstvu zahraničí.
46; Alexej Arestovič známý svými velkohubými prohlášeními na adresu Ruska vyprávěl o podmínkách, za jakých Kyjev může použít proti Ruské federaci rakety. Podmínkou je, že Rusko zahájí plnohodnotnou válku proti Ukrajině. O Minských dohodách se vyjádřil, že se je Ukrajina sice nechystá plnit, ale oficiálně od nich neodstoupí.
47; USA schvalují Ukrajině úder dronu v Donbasu. Zaznělo to na americkém velvyslanectví v Kyjevě.
48; Student z Rostova na Donu se omluvil za své výzvy ke střelbě na učitele a studenty vysoké školy.
49; Ve třetím čtvrtletí činil nárůst reálných disponibilních příjmů Rusů 8,1%. Obnovuje se spotřebitelská poptávka. Svědčí o tom zvýšení výdajů na nákupy zboží a služeb.
50; Na Ukrajině zájemci o očkování proti koronaviru zablokovali zdravotníky ve vakcinačním centru.
51; USA uskutečnily zkoušky motoru pro nadzvukovou raketu.
52; USA chtějí vyhostit dalších 55 ruských diplomatů.
53; Moldávie a Gazprom se dohodly na prodloužení plynového kontraktu opět let.
54; Společnost SpaceX odložila start ukrajinské družice.
55; Prokurátor žádá tresty odnětí svobody v délce id šesti do dvaadvaceti let pro obviněné z vraždy příslušníka GRU.
56; Ruský blogger byl odsouzen za vyzrazení státního tajemství k odnětí svobody. Andrej Pyž byl zadržen v Moskvě už 5. května 2020.
57; Biden přiznal, že USA se vůči Francii nezachovaly čestně.
58; Představitel Státního departmentu USA pro energetickou bezpečnost prohlásil, že Rusko není viníkem plynové krize v Evropě. Jen neudělalo všechno, co mohlo, aby krizi zmírnilo.
59; Zelenskij vysvětlil použití dronu Bayraktar v Donbasu obranou suverenity a územní celistvosti státu. Připomeňme, že Minské dohody povolují využití dronů pouze misi OBSE.
60; Bojové čluny, které dodala Porošenkova firma ukrajinské armádě, neodpovídají požadavkům odběratele. Ukázaly se jako nepoužitelné.
61; Jak se žije důchodcům na Ukrajině? V Žitomiru se poprali důchodci u regálu se zlevněným chlebem.
62; Zelenského projekt na opravu ukrajinských komunikací se podle dosavadního tempa realizace protáhne ze tří na 25 let.
63; Gruzínský premiér v souvislosti s hladovkou prohlásil, že Saakašvili má plné právo spáchat sebevraždu. Vězeň má veškerý komfort. Je na něm, jak s ním naloží.
64; Ukrajinská armáda utrpěla ztráty u obcí Granitnoje a Marjinka. Ukrajina záměrně vytváří podmínky pro vznik humanitární katastrofy a pálí po objektech životně nutné infrastruktury.
65; Smrtelná dopravní nehoda. Nákladní automobil s ruskými pohraničníky se zřítil v Arménii do soutěsky o hloubce 150 metrů. Jeden mrtvý, jeden zraněný.
66; Tverský soud v Moskvě odsoudil tádžického bloggera Ruslana Bobijeva a občanku Ruské federace Anastasii Čistovovou k deseti měsícům odnětí svobody za urážku citů věřících. Imitovali orální pohlavní styk s chrámem Vasila Blaženého na pozadí, a fotografii zveřejnili na sociální síti.
67; FSB dopadla skupinu extremistů, kteří chystali útoky na orgány moci. Svůj hněv se chystali vybíjet také na pracovní migranty ze zemí Střední Asie.
68; Bývalý předseda Nejvyšší rady chce vytvořit na Ukrajině novou politickou sílu.
69; První větev „Severního proudu – 2“ je naplněna plynem a připravena ke spuštění. Druhá větev bude naplněna plynem do konce roku, upřesnil šéf rakouské investorské společnosti ÖMV.
70; Poslanec – pytlák: Komunistický poslanec Státní dumy Valerij Raškin byl přistižen s mrtvým tělem zabitého losa. Bude čelit trestnímu stíhání.
71; Polsko nedluží Ani jediný zlotý. Polsko odmítlo platit Evropské unii milion euro každý den. Polsko nemá morální právo ustupovat bezzákonnosti.
72; Soud vynesl rozsudky v případu strašlivého požáru v obchodním centru Zimňaja Višňa, při kterém v březnu 2018 zahynulo 60 lidí. Padaly tresty od pěti do 14 let odnětí svobody.
73; „Bohatá“ Ukrajina dodala Moldávii 15 milionů kubických metrů plynu na dluh. A na samotné Ukrajině mrznou děti v mateřských školách.
74; Názor: Nevyhnutelná budoucnost Ukrajiny je bez Novoruska. Západ Ukrajiny a ruskojazyčný jihovýchod mají velmi málo společného.
75; Zóna okupace USA v Sýrii: Arabové povstávají proti tyranii – a jsou bez milosti likvidováni.
76; V EU se chystají vydat zákaz vývozu železného šrotu.
Informace o autorovi Redakce Skrytá Pravda

Líbil se vám článek?
(3 hlasů)
Bleskové zprávy
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
Předchozí článek Redakce Skrytá Pravda  27.10.2021 1743
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
Úterý, 26.10.2021:
Bleskové zprávy
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
Následujicí článek Redakce Skrytá Pravda  10.11.2021 2773
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
Úterý, 9.11.2021
21.12.2022 05:48 1601 zhlédnutí
Domácí
Orientační primárky prezidentských kandidátů cenzurovaných na České televizi
Orientační primárky prezidentských kandidátů cenzurovaných na České televizi

Samozřejmě tato anketa nebude obsahovat masmediální fanatické, protěžované, probruselské...

17.12.2022 04:58 1492 zhlédnutí
Zahraniční
Pozor, šmejdi zneužili terorizování Elona Muska k napadení údajné nesvobody a údajné cenzury Twitteru
Pozor, šmejdi zneužili terorizování Elona Muska k napadení údajné nesvobody a údajné cenzury Twitteru

O co jde: teroristé zaútočili na Elona Muska a hlásili jeho každý pohyb, aby byl bez ochranky...

27.11.2022 09:23 2506 zhlédnutí
Ekonomika
Je korupce zakázaným tématem v České republice?
Je korupce zakázaným tématem v České republice?

Redakční úvod: před Úřad vlády chodí dva muži s amplionem, pak před Ministerstvo obrany, před...

02.10.2022 08:01 4143 zhlédnutí
Domácí
Nyní by měl nastoupit nezávislý soud: Vystrčil a především Töpfer byl větší podvod než korespondenční s Trumpem v USA
Nyní by měl nastoupit nezávislý soud: Vystrčil a především Töpfer byl větší podvod než korespondenční s Trumpem v USA

Otázkou je, zda u nás ještě nějaký nezávislý soud je. I když poctivě, tam co to přešlo přes...

28.09.2022 19:08 2401 zhlédnutí
Domácí
Vrchní STBák Rakušan opět vyhrožuje: Bruselskou republiku si rozvracet nedáme!
Vrchní STBák Rakušan opět vyhrožuje: Bruselskou republiku si rozvracet nedáme!

Hned úvodem: dle odhadů protest proti totalitě a zločinům české vlády a poslanců, kteří zrujnovali Českou...

24.09.2022 15:22 2366 zhlédnutí
Domácí
Hluboký omyl: tyto volby nejsou referendem o vládě, ale inteligenci českého národa
Hluboký omyl: tyto volby nejsou referendem o vládě, ale inteligenci českého národa

Za totality zde byla ke konci dramatická vnitřní zadluženost, ale vysoká vzdělanost a inteligence v...

26.08.2022 12:09 1964 zhlédnutí
Domácí
Jindřich Rajchl: paní ministryně Černochová, přestaňte nám dělat ostudu a odstupte!
Jindřich Rajchl: paní ministryně Černochová, přestaňte nám dělat ostudu a odstupte!

Tak pan Jiří X. Doležal, jehož mentální stav je již delší dobu nezvratně poškozen nadměrnou...

19.08.2022 14:04 2648 zhlédnutí
Domácí
Okamuro, zaražte! Kolaborant František Vrabel není Ladislav Vrabel! Zklidněte prosím hormony a neútočte. Nebo vám přeskočilo?
Okamuro, zaražte! Kolaborant František Vrabel není Ladislav Vrabel! Zklidněte prosím hormony a neútočte. Nebo vám přeskočilo?

Několik dní sledujeme zákulistní tahanice, kde důvod je jediný: obrovské vzedmutí obyvatel a...

12.08.2022 07:59 1725 zhlédnutí
Ekonomika
Vážení čtenáři, od pondělí (lidé už se vrací z dovolených) budeme polopaticky probírat naši zoufalou ekonomickou situaci
Vážení čtenáři, od pondělí (lidé už se vrací z dovolených) budeme polopaticky probírat naši zoufalou ekonomickou situaci

Například, když vůdce národa Fiala tvrdí, že jsme ve válce, Stanjura tvrdí, že bude válečná daň a...

16.09.2022 12:37 2294 zhlédnutí
Domácí
VIDEO: Ruský agent prozrazen!  Premiér Fiala a tři starostové jsou ukryti neznámo kde!
VIDEO: Ruský agent prozrazen! Premiér Fiala a tři starostové jsou ukryti neznámo kde!

Dokument: tajné služby jsou v plné pohotovosti a experti jako Evropská hodnota Máca jsou zděšeni! Kam...

04.08.2022 04:34 2364 zhlédnutí
Domácí
Zločiny vlády za zablokování webů policie neodložila? Zdá se, že vyšetřovat musí! Plukovník Wagner tvrdě zaútočil!
Zločiny vlády za zablokování webů policie neodložila? Zdá se, že vyšetřovat musí! Plukovník Wagner tvrdě zaútočil!

V únoru plukovník Wagner ve výslužbě napsal k výbuchu ve Vrběticích: Vlastizrada BIS. Jsou na to...

22.07.2022 07:21 2041 zhlédnutí
Domácí
Otevřený dopis paní Bobošíkové a slečně Lipovské za kandidátku do Senátu paní Janu Zwirtek Hamplovou
Otevřený dopis paní Bobošíkové a slečně Lipovské za kandidátku do Senátu paní Janu Zwirtek Hamplovou

Paní Jana Zwirtek Hamplová žádá stažení diskuze u paní Bobošíkové, protože slečna Lipovská...

21.07.2022 10:52 737 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Italský premiér Draghi podal rezignaci. Pozor: 21.7.2022! Definitivně!
Italský premiér Draghi podal rezignaci. Pozor: 21.7.2022! Definitivně!

Premiér Mario Draghi podal demisi na čtvrtečním setkání s prezidentem Sergiem Mattarellou. Zatím není jasné,...

29.06.2022 22:00 2539 zhlédnutí
Domácí
VIDEO: Koho kryje Česká televize? Witowská, Kolářové z TOP 09...
VIDEO: Koho kryje Česká televize? Witowská, Kolářové z TOP 09...
Pokračujeme dál! Kauza loupeže STANu na Palmovce má další stopu, která nás dneska zavede do České...
30.05.2022 17:19 2449 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Šok: inflace v Německu vystoupila na 7,9 procenta, je nejvyšší od 70. let
Šok: inflace v Německu vystoupila na 7,9 procenta, je nejvyšší od 70. let

Tempo meziročního růstu spotřebitelských cen v Německu se v květnu zvýšilo na 7,9 procenta, což je...

26.05.2022 19:56 1599 zhlédnutí
Ekonomika
VIDEO: Proč ničí Fiala české občany 5x dražším plynem? A šíleně drahou Německem zdraženou naší elektřinou?
VIDEO: Proč ničí Fiala české občany 5x dražším plynem? A šíleně drahou Německem zdraženou naší elektřinou?

Je to šílené! Sledujte odbornou debatu vedení strany PRO zastoupené Jindřichem Rajchlem a hvězdným...

13.02.2022 00:50 1182 zhlédnutí
Zahraniční
VIDEO: Obrovské protesty proti covidteroru i v Německu
VIDEO: Obrovské protesty proti covidteroru i v Německu
Policie se střetla s demonstranty proti COVID vakcíně během masivního shromáždění v Berlíně...
12.02.2022 23:18 679 zhlédnutí
Zahraniční
VIDEO: Přenos z Canberry (Austrálie) proti covidovému teroru
VIDEO: Přenos z Canberry (Austrálie) proti covidovému teroru
Pochody proti zločinné vakcinaci do budovy parlamentu v Canbeře z různých míst Austrálie 12.2.2022.
12.02.2022 17:48 1140 zhlédnutí
Zahraniční
VIDEO: Přímý přenos z Ottawy: Kanada
VIDEO: Přímý přenos z Ottawy: Kanada

V Kanadě se situace také dramatizuje! USA chtějí válku v Evropě a za zády jim hoří koudel! Lidé...

12.02.2022 17:35 1095 zhlédnutí
Zahraniční
VIDEO: Přímý přenos z Francie: mohutné davy se slévají
VIDEO: Přímý přenos z Francie: mohutné davy se slévají

Občané na západě odmítají covidzločiny a žádají hlavy covidových teroristů. Ve Francii, Kanadě,...

03.02.2022 00:18 12 zhlédnutí
Bleskové zprávy
VIDEO: test
VIDEO: test

urururur

24.12.2021 14:32 1053 zhlédnutí
Domácí
Všem našim čtenářům, kteří věří, že svoboda a poctivost je víc než peníze!
Všem našim čtenářům, kteří věří, že svoboda a poctivost je víc než peníze!

Asi o vánočních svátcích bylo řečeno vše a navíc, mnohdy přejí i ti, co chtějí pouze citovým...

25.11.2021 19:30 1466 zhlédnutí
Domácí
Mimořádná zpráva:  prezident Zeman se vrací do nemocnice. Covid!
Mimořádná zpráva: prezident Zeman se vrací do nemocnice. Covid!

V den, kdy zločiny vlády dosahují podezření z teroristického roznášení covidu na zdravé lidi, aby...

19.11.2021 12:54 2671 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Aktuálně.cz zablokovalo blogy Hnízdilovi, Zwyrtek Hamplové a Tománkovi
10.11.2021 07:52 2773 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
30.10.2021 11:15 2036 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
27.10.2021 19:08 1743 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
22.10.2021 04:00 1910 zhlédnutí
Domácí
Právníci Pro Libertate žádají o pomoc
Právníci Pro Libertate žádají o pomoc

Denně se na náš Institut obracejí stovky lidí s prosbou o pomoc v tíživých životních situacích...

20.10.2021 18:39 2284 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
17.10.2021 10:27 2054 zhlédnutí
Bleskové zprávy
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů
Výběr zpráv ve stručnosti: přeloženo z ruských zdrojů

Pokusíme se zde dávat informace, které píší v Rusku a uvidíme, jak se liší dnes, i po čase.

Nové články

K tématu