Podívejte se, jak si žijí lidé ve státě, kde nemá 40 miliónů lidí zdravotní pojištění, kde nemají maminky ani jeden den mateřskou dovolenou, a kde je 30 miliónů negramotných obyvatel. Svět, o kterém se nám doposud ani nesnilo.
Ve státě, který má 730 vražedných základen po celém světě, zabíjí po celém světě, nebyl ani jeden rok, kdy by tento stát s někým neválčil a na zbrojení vydává ročně 735 miliard dolarů, zatímco nemá na jídlo ani pro svoje děti, natož na zdravotnictví a školství.
Podívejte se na stát, který je nám vzorem, protože je daleko nejzadluženější ze všech států světa.
9.9. 2021 se ptal Jaroslav Jarolím na INEXu
Zadluženost USA je nyní na úrovni z období 2. světové války - jaké to bude mít dopady?
A v únoru daly USA jasnou odpověď: válka s Ruskem, USA budou dodávat zbraně do všech okolních států, výroba ocele a zbraní bude nejvyšší od druhé světové války . A Česká republika bude patřit ke státům, která se také budou mohutně zadlužovat, aby USA mohly snížit zatraceně šílený dluh:
Zadlužení na úrovni ze 40. let
Jak jsem již řekl, momentální zadlužení americké vlády je na stejných úrovních jako tomu bylo během 2. světové války. Řečený stav ovšem není žádnou novinkou, protože trvá již několik let. Spojené státy se sem dostaly po finanční krizi z roku 2008 a od té doby se situace ještě zhoršuje. Mezi ekonomy se o této skutečnosti mluví běžně, ale laická veřejnost to víceméně ignoruje.
Momentální zadlužení americké vlády vůči HDP činí 107,6 % a devět let se drží nad 100 %. Obdobná čísla nejsou v pořádku a jedná se o velmi špatné zrcadlo tamní fiskální politiky, která lidově řečeno jede na dluh. Nikdo nešetří, jen se utrácí. Hrubý domácí produkt sice roste, ale za cenu, kterou máte nyní před sebou. Jen tak mimochodem, tohle je u všech moderních ekonomik standard.

Problém je v tom, že ekonomiky jsou již tak dost závislé na úvěrové expanzi, že bez nich nemohou dál hospodářsky růst. Jedná se proto o začarovaný kruh, ze kterého se nedá dostat ven, i když by třeba byla politická vůle. Zastavit růst zadlužování Ameriky se pokusil americký prezident Ronald Reagan, který nastoupil do funkce začátkem 80. let. Jeho administrativa snižovala daně, snižovala vládní výdaje a v podstatě se snažili o deflační politiku.
A výsledek? Během jeho úřadu vzrostla zadluženost státu o horentní sumy. I na přiloženém grafu je vidět, že zadlužení vůči HDP během 80. let dost vzrostlo.
(Nedávno šašci a extremisté Kocáb, Bartošek z Lidovců a dokonce ekonom Pavel Kohout, který dřív mluvil inteligentně u Jílkové tvrdili jak Ronald Reagan rozvrátil SSSR ekonomicky, a ticho o tom, jak dopadly USA - prostě lžou.!)
Závěr Jaroslava Jarolíma z minulého roku:
Závěrem
Zadluženost moderních ekonomik je enormní a v dnešní době se prakticky jedná o neřešitelnou situaci. Už v 80. letech se ukázalo, že je příliš pozdě zařadit zpátečku.
Politici si to samozřejmě uvědomují, a proto staré dluhy řeší novými dluhy, díky čemuž hodnota těch starých dluhů klesá. Nicméně expanze dluhu je již tak obrovská, že už ani záporné reálné úrokové míry nemusí pomoci.
Doplnění redakční plus první tabulka: v roce 2022 skutečně nestačí. Proto je díky šílenému, děsivému dluhu USA jako po krachu na burze v roce 2029, kdy se celý svět uvrhl do chudoby a světové války svět v další světové válce, kdy si USA opět pokouší řešit svoji bídu a pád na úkor provokací a zapojení do válek celý svět. Přidejme ještě provokace u Číny, Iránu, Venezuely a další států, kde se zvyšuje také zbrojení, nejen Rusko.
A jaký je to dluh USA, kdy nemají děti na školu, zdravotní ošetření a stoupá negramotnost?
Americký státní dluh překročil v roce 2022 nový milník, podle údajů tamního ministerstva financí přesáhl 30 bilionů dolarů (zhruba 648 bilionů korun).
Chcete ještě důkaz, o co se na Ukrajině hraje, nebo budete věřit lhářům v České televizi a dnešní fialovsko - babišovské vládě dluhů a zbrojení? Ověřte si prosím, zda jsou údaje pravdivé. O nic víc vás nežádáme!