Antony J. Blinken, státní tajemník - tiskové prohlášení: O odchodu náměstkyně ministra pro politické záležitosti Victorie Nulandové
Zní to skoro jak nekrolok mafiánky Nulandové po smrti druhé krvavé řeznice Madeleine Albrightové, byť Victorie Nulandová ještě žije. Ale díky i jejím podvodům tolik lidí zemřelo ve zbytečné válce na Ukrajině, že si nese podobnou krvavou pečeť amerického zla.
Jak ale kulantní je doslovný překlad nekrologu, člověk až žasne. Zda její konec je součástí totálního úpadku USA a předvídaný pád dementního Bidena se dozvíme asi až později.
Nekrolog za Nulandovou: všude, kde byla, se nesla smrt a zoufalství
Antony J. Blinken, státní tajemník - tiskové prohlášení:
Victoria Nulandová mi oznámila, že má v úmyslu v nadcházejících týdnech odstoupit z postu náměstkyně ministra pro politické záležitosti – v této roli ztělesnila závazek prezidenta Bidena vrátit diplomacii do středu naší zahraniční politiky a oživit americkou globální globální politiku. vedení v klíčové době pro náš národ a svět.
Toriaino funkční období završuje tři a půl desetiletí pozoruhodné veřejné služby pod šesti prezidenty a deseti ministry zahraničí. Počínaje svým úplně prvním umístěním jako konzulární úředník v Guangzhou v Číně měla Toria většinu pracovních míst v tomto oddělení. Politický a ekonomický referent. Mluvčí a náčelník štábu. Zástupce náměstka tajemníka a náměstek tajemníka. Zvláštní vyslanec a velvyslanec.
Tyto zkušenosti vyzbrojily Torii encyklopedickými znalostmi o širokém spektru problémů a regionů a bezkonkurenční schopností využívat celou sadu nástrojů americké diplomacie k prosazování našich zájmů a hodnot.
To, co dělá Toriu skutečně výjimečnou, je zuřivá vášeň, kterou přináší do boje za to, v co nejvíce věří: svobodu, demokracii, lidská práva a trvalou schopnost Ameriky inspirovat a prosazovat tyto hodnoty po celém světě. To byly principy, které vedly Torii, když jsme se poprvé setkali před více než 30 lety. Jsou to stejné principy, které vnesla do své práce jako náměstkyně ministra a jako úřadující náměstkyně ministra zahraničí – tuto roli bez problémů plnila sedm měsíců.
Během posledních tří let vedla Toria toto oddělení ve všem, od řešení složitých krizí v Sahelu, Haiti a na Středním východě až po rozšiřování a posilování amerických aliancí a partnerství v celé Evropě a Indo-Pacifiku. Ale diplomaté a studenti zahraniční politiky budou v nadcházejících letech studovat toriino vedení na Ukrajině. Její úsilí bylo nepostradatelné pro konfrontaci Putinovy totální invaze na Ukrajinu, sestavení globální koalice k zajištění jeho strategického neúspěchu a pomoc Ukrajině v práci směrem ke dni, kdy se bude moci pevně postavit na vlastní nohy – demokraticky, ekonomicky a vojensky. |
Na Torii lze obdivovat tolik věcí, které přesahují její diplomatické schopnosti. Vždy říká svůj názor – v můj prospěch i ve prospěch naší zahraniční politiky. Vždy se zastává amerických diplomatů a investuje do nich – mentoruje je, pozvedává je a zajišťuje, aby oni a jejich rodiny měli to, co si zaslouží, a co naše mise vyžaduje. Najde světlo v nejtemnějších chvílích, rozesměje vás, když to nejvíce potřebujete, a vždy vám stojí za zády.
Prezident Biden a já jsme požádali našeho náměstka pro řízení Johna Basse, aby sloužil jako úřadující náměstek ministra pro politické záležitosti, dokud nebude potvrzeno nahrazení Torie.
Jsme tak vděční za Toriinu službu a za trvalou stopu, kterou udělala v této instituci a ve světě.
Toto je nekrolog za Nulandovou, ze kterého běhá mráz po zádech a další statisíce mrtvých mladých mužů z Ukrajiny. Vážně ta ženská americká genderová stopa je o mateřství, lásce a míru?