V USA už píší o Ukrajině věcně, fakticky a jak se zachová česká vláda, BIS Koudelka, Fiala a Černochová s generálem Řehkou? Přiznají, že lhali a národ jen vydírali? Kdo nese zodpovědnost a bude pak potrestán?
Dne 25. července 2023 uspořádal moderátor Fox News Sean Hannity schůzku na radnici s demokratickým prezidentským kandidátem Robertem Kennedym Jr.
Sedmiminutový úsek této události se týkal především války na Ukrajině a nesl název „Amerika chce válku s Ruskem“. Jelikož jsem byl obeznámen s jedním z nejhorších zahraničněpolitických rozhodnutí v éře po druhé světové válce, napjatě jsem poslouchal, co na toto téma řekl liberální prezidentský kandidát. Byl docela informovaný a obecně se zdálo, že rozumí motivujícím imperativům, které tuto chybu urychlily. Naproti tomu „konzervativní“ Hannity vypadal bezradně a možná nedůvěřivě. O šest měsíců později, jak pokračuje nekonečná válka, je tato radnice stále relevantní.
Kennedy se zaměřil na dvě konkrétní položky. Za prvé, porozumění, které existovalo mezi Ruskem, Spojenými státy a Německem ohledně znovusjednocení Německa v letech 1989-91, a za druhé, Minské dohody . Kennedyho hlavním cílem bylo, že válka na Ukrajině byla vedena americkou touhou po zvládnutelné válce s Ruskem.
Kennedy shrnul znovusjednocení Německa a neschopnost Ameriky splnit sliby dané Michailu Gorbačovovi, poslední sovětské hlavě státu. Slib byl, že NATO se nebude rozšiřovat za východní hranici Německa. Naši vůdci později zaujali stanovisko, že ústní sliby Ameriky a Německa nemají žádný právní základ. To není udržitelné v diplomatických dohodách, ať už byly učiněny tajně nebo veřejně oznámeny.
Je jen selský rozum, že pokud se diplomaté nemohou spolehnout na zastoupení svých kolegů, budou se země snažit vyjednávat, aby se vyhnuly válce. Sovětský svaz, důvěřující Americe a Německu, odstranil 300 000+ vojáků a tisíce těžkých zbraní. To byla dobrá věc, ale na rozdíl od toho Spojené státy porušily své slovo. Tím jsme dali Gorbačovovým nástupcům dobrý důvod, aby nám už nikdy nevěřili. Od té doby došlo ke zbytečnému odcizení a tento pocit nás pomáhá řídit k válce.
Minské dohody byly snahou o nastolení míru na Ukrajině a zastavení bojů mezi etnickými Rusy a ukrajinskými civilisty, které začaly bezprostředně po převratu v roce 2014. Washington představoval puč jako revoluci, přestože jej zorganizovala Victoria Nulandová , Obamova náměstkyně ministra zahraničí pro evropské záležitosti. George Friedman ze STRATFOR prohlásil tuto akci za převrat .
Kennedyho shrnutí sice obsahovalo chyby v datech minských dohod, ale vyprávění bylo správné. První minská dohoda selhala a vedla k druhé. Rusko zaručilo mír jménem etnické ruské východní oblasti Ukrajiny zvané Donbas a Západ v čele s Amerikou jej zaručil ukrajinské vládě. |
Nakonec Donbas odhlasoval odchod z Ukrajiny a prohlásil se za ruskou suverenitu. Účelem bylo, aby Rusko vyslalo vojáky na jejich záchranu. Bylo to proto, že ukrajinská vláda od roku 2015 zabila v oblasti Donbasu kolem 14 000 etnických Rusů . V únoru 2022 kyjevská vláda dramaticky zvýšila bombardování Donbasu. To vedlo k ruské invazi 24.2.22 nařízené Putinem.
Podle Minsku 2 měl Západ bránit kyjevské vládě v takových akcích. Rusko/Putin měli udělat totéž. Západ jejich dohodu zneuctil. To byla přímá provokace, jak tvrdil Kennedy, vedoucí k válce.
V knize o válce na Ukrajině, kterou napsal švýcarský zpravodajský důstojník plukovník Jacques Baud, „ Operace Z “, popisuje masivní nárůst ostřelování Donbasu (str. 175-177). Na stranách 182-84 uvádí usvědčující důkazy, které podporují Kennedyho hlavní tah, že Amerika a její spojenci dohnali Rusko k invazi.
Dne 18. března 2019 poradce a mluvčí prezidenta Zelenského Oleksei Arestovič řekl v rozhovoru pro ukrajinský kanál Apostrof TV:
S 99% pravděpodobností je naší cenou za vstup do NATO velká válka s Ruskem. A pokud nevstoupíme do NATO, Rusko nás do 10-12 let úplně pohltí. To je celá řada, ve které se nacházíme. Nyní jděte a hlasujte pro Zelenského!
Apostrof TV: A kdybyste si mohl vybrat, co by bylo nejlepší?
Arestovič: Samozřejmě velká válka s Ruskem a přechod do NATO po vítězství nad Ruskem.
…….Ale cena za vstup do NATO je se vší pravděpodobností úplný konflikt s Ruskem. Větší konflikt, než máme dnes. Nebo sérii takových konfliktů. Ale v tom konfliktu budeme velmi aktivně podporováni Západem. Zbraně. Zařízení. Pomoc. Nové sankce proti Rusku. S největší pravděpodobností zavedení kontingentu NATO. Bezletová zóna a tak dále. Jinými slovy, neztratíme to. To je dobrá věc.
Jak si mohl být Arestovič v roce 2019 tak jistý západní podporou, ke které nakonec došlo v roce 2022?
Putinovo Rusko není Sovětský svaz. „Odborníci“ by vás přiměli věřit, že chystá své evropské dobytí. On není. Putinovým bezprostředním cílem je přežití. Pamatujte, že v Rumunsku a Polsku jsme umístili rakety , které mohou zaútočit na Moskvu za deset minut nebo méně.
Republikán Lindsey Graham vyzval k zavraždění Putina . My jsme mu vyhrožovali, ne naopak.
Ruský HDP v roce 2022 činil 2,24 bilionu dolarů ve srovnání s americkým HDP ve výši 25,4 bilionu dolarů a HDP Evropské unie/NATO ve výši 16 bilionů dolarů, což dohromady činí HDP 41,4 bilionu dolarů. Rusko nemá finanční prostředky na invazi do Evropy.
Putinova armáda (2 miliony, včetně 850 000 aktivních vojáků, zálohy 1,15 milionu) je však dostatečně velká na to, aby prořízla několik zemí – ačkoli tím nehrozil. Buduje svou armádu v očekávání útoku Západu a připravuje se na obrannou válku. V takovém případě nebude nikoho napadat na základě svého současného smýšlení, pokud nebude vyprovokován.
Americká armáda je 2,1 milionu, z toho 1,3 milionu aktivních a 800 000 záloh a síly Evropské unie/NATO činí 2,23 milionu, 1 065 000 aktivních, 700 000 záloh a 450 000 milicí. (Tato čísla, stejně jako HDP, odrážejí deset nejlepších evropských armád: Itálii, Francii, Německo, Řecko, Spojené království, Španělsko, Polsko, Rumunsko, Nizozemsko a Portugalsko.) Tyto národy by byly nejvíce zasaženy ruskou agresí. Další účastníci NATO, jako Kanada a Turecko, jsou pod současným vedením spornými spojenci. Menší země by se účastnily, ale méně významně. Odhady ruských sil se příliš liší, což naznačuje, že některá čísla byla z politických důvodů přehnaná .
Po sledování událostí na Ukrajině dochází k závěru, že kvalita západního vedení je problematická. Amerika volá, ale neuspěla. Rusko vedlo opotřebovací válku a zabíjelo si cestu k vítězství. Baud uvádí, že Rusové zvládli „operační umění“. (Taktika a úpravy bojiště v rámci celkové operace.) Kvůli ruské strategii je válka na Ukrajině beznadějná. Ukrajina už nemůže postavit armádu, aby vyzvala Rusko.
Rusko má, co chtělo: Donbas a Krym. Kdo opravdu chce vybombardovaná města?
Právě teď se Bidenova administrativa zoufale snaží udržet tuto válku v chodu, aby nemusela přiznat potupnou porážku ve volebním roce. Válka na Ukrajině musela včera skončit.
Autor: Al Bienenfeld
© American Thinker 2024