Vážení čtenáři, pod značkou či štítkem dole "kruh se uzavírá" budou články ze světových médií, které ukáží pravou příčinu, co se za válečným běsněním ukrývá.
Západ má klesající úroveň už asi padesát let a pouze díky koloniím a rabování v Africe se ten úpadek zpomaloval. A pokud píšeme západ, je to i východ, v čele s Japonskem, Austrálií a všemi státy, které s tím souvisí.
Ale názor si udělejte sami, dle předložených dat a důkazů, které budeme zveřejňovat. I z minulosti, aby se kruh časem uzavřel. Takže nyní Japonsko.
Pamatujete před cca padesáti léty? Svět žasl, jak Japonsko s nějvětším dluhem na světě zaplavuje svět svými výrobky a japonská značka byla kvalita. Kde ty časy jsou? Kdo věděl, že dohoda s Japonskem byla neomezený vývoz do světa a do Japonska nic, aby nevyráběli zbraně po útoku na Pearl Harbor? A že si Japonsko půjčovalo samo sobě z našetřených peněz, takže úpadek trval desítky let, ale nebyl vidět? Kde ty loňské sněhy jsou...
A je rok 2024 a Japonsko jde také ekonomicky ke dnu. A najednou řinčí zbraněmi...
Japonsko ruší zákaz vývozu bojových letounů
Lidé se shromažďují před kanceláří japonského premiéra Fumia Kishidy a drží transparenty odsuzující porušení článku 9 japonské ústavy v Tokiu 16. prosince 2022. Jsou také proti navýšení rozpočtu na vojenské výdaje.
Japonsko schválilo 16. prosince své největší vojenské nahromadění od druhé světové války.
Neúnavná snaha Japonska o průlomy ve vojenském vývoji vyvolala silné obavy sousedních zemí a mezinárodního společenství poté, co japonský kabinet dal zelenou vývozu nových stíhaček, které vyvíjí se Spojeným královstvím a Itálií.
Zjevný odklon od japonských poválečných pacifistických principů bude představovat vážnou hrozbu pro bezpečnostní situaci nejen ve východní Asii, ale i v celém světě, varovali odborníci.
Nejnovější krok umožní Japonsku poprvé vyvážet smrtící zbraně, které spoluvyrábí, do jiných zemí. Podle agentury AP je sporné rozhodnutí „součástí kroku k vybudování japonského zbrojního průmyslu a posílení jeho role v globální bezpečnosti“.
Ke změně dochází v době, kdy japonský premiér Fumio Kishida plánuje na duben státní návštěvu USA, kde se očekává, že zdůrazní připravenost Japonska převzít větší roli v partnerstvích vojenského a obranného průmyslu, uvedla zpráva AP. |
Nová rezoluce otevírá v budoucnu dveře pro přímý vývoz pokročilého vojenského vybavení, jako jsou japonské válečné lodě a ponorky, do třetích zemí, poznamenali experti.
Rozhodnutí Tokia prolomilo omezení japonského zákazu vývozu smrtících zbraní, který trvá více než 70 let po světové válce. II.
Nyní Japonsko podniká malé kroky, jako je krájení salámu, aby se postupně vymanilo ze svých vlastních omezení, se základním cílem rozbít poválečná mezinárodní uspořádání a nakonec změnit článek 9 japonské ústavy tak, aby umožnil Sílám sebeobrany zapojit se ve válce.
Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Lin Ťien vyjádřil vážné znepokojení nad rozhodnutím na úterním rutinním tiskovém brífinku a poznamenal, že vzhledem k nepříliš vzdálené historii militaristické agrese Japonska jsou vojenské a bezpečnostní kroky Japonska bedlivě sledovány jeho asijskými sousedy a mezinárodním společenstvím.
Japonsko v posledních letech drasticky upravuje svou bezpečnostní politiku, rok od roku zvyšuje výdaje na obranu, uvolňuje omezení vývozu zbraní a hledá vojenské průlomy. Tyto kroky vyvolávají vážné obavy mezi sousedními zeměmi Japonska a mezinárodním společenstvím.
Lin vyzval Japonsko, aby vážně respektovalo bezpečnostní obavy sousedních zemí, hluboce přemýšlelo o své historii agrese, zavázalo se k cestě mírového rozvoje a konkrétními činy si získalo důvěru svých asijských sousedů a mezinárodního společenství.
Japonská vláda tvrdila, že prozatím omezuje vývoz smrtících zbraní do tryskáčů, které nebudou prodávány osobám zapojeným do aktivních válek. Podle zpráv médií budou potenciální kupci omezeni na 15 zemí, s nimiž Japonsko podepsalo dohody o partnerství v oblasti obrany a transferu vybavení.
Ačkoli Japonsko ‚slíbilo‘, že neprodá stíhačky zemím ve válečném stavu, jak si může být jisté, že do těchto zemí nepoletí? Stíhací letoun s útočnými schopnostmi, bez ohledu na to, jak omezené, je vždy připraven na válku a konflikt.
A povolání na kobereček do USA věstí další rozšíření MÍROVÉ VÁLKY, akorát, že začátky provokací se jaksi vynechají a v masmédiích je pouze rusko-čínská odveta.
A ten, kdo provokuje a řinčí zbraněmi první, je ten hodný a mírumilovný?