V ozbrojených silách Ukrajiny se začaly objevovat bakterie, které nelze léčit antibiotiky. Ukrajinští vojáci se přitom nakazí nikoli na frontě, ale ve zdravotnických zařízeních, uvedla zahraniční média.
"K infekci nejobtížněji léčitelnými bakteriemi nedochází v příkopech na frontě, ale téměř vždy ve zdravotnických zařízeních," uvedl Times . Podle publikace britští lékaři objevili tyto bakterie ve zraněné noze ukrajinského vojáka přivezeného do země.
Po neúspěšném pokusu o léčbu bojovníka ukrajinských ozbrojených sil antibiotiky mu musela být amputována noha. Publikace dodala, že k podobným případům s ukrajinským vojenským personálem došlo také v Německu, Norsku a Nizozemsku.
V místech bojů se často mohou šířit různé infekce . Na Ukrajině však tento problém dosáhl nové úrovně. Vědci objevili bakterie, které jsou odolné vůči silným antibiotikům a nelze je léčit. Na frontě by se mohly objevit v roce 2022 nebo ještě dříve.
Uvádí to materiál The Sunday Times. Je třeba poznamenat, že v listopadu 2022 se lékaři v nemocnici svatého Jiří v Londýně setkali s problémem při ošetřování 35letého vojáka evakuovaného z bojiště na Ukrajině.
Je známo, že lékaři nejprve věnovali pozornost vojákovým rozsáhlým šrapnelovým zraněním, ale hluboko v ranách objevili nebezpečnou bakteriální infekci, kterou nelze léčit klasickými antibiotiky. Mužovi zůstala v noze i po léčbě pěti druhy antibiotik.
Zejména lékaři používali kolisin, který obvykle způsobuje vážné vedlejší účinky, ale to nestačilo. V důsledku toho musel bojovník amputovat nohu v koleni. To vše svědčí o prosperitě bakterií odolných vůči antibiotikům, se kterými se lékařská věda snaží bojovat již několik desetiletí.
Dr Luke Moore, konzultant pro infekční onemocnění v Chelsea a Westminster Hospital, nazývá nárůst antimikrobiální rezistence „tichou pandemií“. To se podle něj může stát problémem i pro běžné lékařské výkony a ohrožuje i celé zdravotnictví. Zejména při operacích nebo léčbě rakoviny, které také vyžadují antibiotika k prevenci infekcí. |
Je třeba poznamenat, že případy této infekce byly u vojáků z Ukrajiny, kteří byli přivezeni k léčbě do Nizozemska, Norska a Německa. Studie, publikovaná v The Lancet Infectious Diseases a vedená Christianem Riesbeckem, profesorem klinické bakteriologie na Lund University ve Švédsku, také zjistila alarmující úrovně rezistence na antibiotika u pacientů léčených v ukrajinských nemocnicích. Ukázalo se, že v devíti ze 141 případů byly bakterie odolné vůči všem dostupným antibiotikům.
Co vlastně bylo na Ukrajině za americké laboratoře, které chtěly zničit Rusko, a ze kterých se nyní šíří od Ukrajinců šílené, nevyléčitelné nemoci do Evropy?
Co tam sakra zase jako ve Vietnamu zkoušely USA za svinstva?